Взимку може не бути гарячої води в Білій Церкві

  • П'ятниця, серп. 22 2014
  • Автор 

З початку літа Росія припинила подачу газу в Україну. Вимагає платити наперед та ще й по вказаній нею ціні. А Міжнародний валютний фонд поставив умову: дамо кредит, якщо підвищите тарифи в комунальній сфері до економічно обґрунтованого рівня. Тарифи довелось підняти, але чи нагріємось навіть при нових розцінках, невідомо. Яким буде опалювальний сезон і скільки будемо платити за опалення холодну та гарячу воду, розповів заступник міського голови Валерій Гнатюк.

Валерію Володимировичу, які встановлені тарифи на опалення?

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг своєю постановою № 354 ухвалила рішення підвищити тариф на опалення та гарячу воду для «Білоцерківтепломережі». Тариф на опалення для населення  з 1 липня 2014 року (сплачувати будемо з фактичної дати початку опалювального сезону, - ред.) становить 9, 56 грн за кв. м. або 373, 68 грн. за 1 гігакалорію. Цим же рішенням знято питання, яке постійно використовувалося для суперечок і піару з боку деяких місцевих політиків, зокрема питання абонплати. Відтепер її не буде, сплачуватимемо за опалення тільки в опалювальний період. З серпня квитанції від тепломережі не будуть надходити аж до часу включення опалення. Коли почнеться цього року опалювальний сезон, сказати важко. За мінімальних лімітів газу, будемо вмикати не тоді, коли має бути (протягом трьох діб температура не підвищувалась вище +8, - ред.), а з врахуванням дострокових прогнозів Гідрометцентру.

Може таке бути, що при відсутності достатньої кількості газу, опалення взагалі не буде?

В період проходження опалювального сезону можливе зниження температури води, яка подається в трубопровідну систему, хоча будемо робити все можливе аби цього не допускати. Є така вірогідність, що якщо будуть суттєво знижені ліміти газу, може не бути взагалі гарячої води. Це неприємна річ, але коли не буде достатньо газу, доведеться йти на такі кроки. Якщо ж гаряча вода подаватиметься, то її вартість буде такою: за 1 куб гарячої води в квартирах, де є змійовик, доведеться сплачувати 23, 78 грн., там де немає - 22, 14 грн. за куб. Але це не остаточні ціни. Вони встановлені до того, як нові розцінки отримала «Білоцерківвода». З урахуванням тарифів на холодну воду, до вказаної вище вартості гарячої води слід додати приблизно 1, 50 грн. Для порівняння: бюджетники і комерційні організації сплачуватимуть за гарячу воду 60 грн. за 1 куб м. Таке різке подорожчання води зумовлене тим, що раніше тепломережа брала оплату лише за підігрів води, тепер вона ще й закладає в тариф вартість холодної води, яку бере для підігріву, і каналізування гарячої води. Таке рішення цього року ухвалив Кабінет міністрів.

Нагадайте, будь ласка, які тарифи встановлені на холодну воду і водовідведення.

Постановою НКРКП № 1089 від 18 липня 2014 року встановлені тарифи на водопостачання і водовідведення, які вступлять в дію з 1 вересня. На водопостачання - 4, 34 грн. за 1 куб м, на водовідведення - 8,65 грн за 1 куб м. Разом – 12, 99 грн. за кубометр.

Скільки споживачі в Білій Церкві заборгували перед постачальниками послуг?

Перед тепломережею заборгованість за попередні роки становить 34, 590 млн. грн.; перед ТОВ «Білоцерківвода» – 5, 172 млн.грн., перед ЖЕКами – 19, 146 млн. грн. То ж велике прохання до всіх мешканців міста погашати заборгованість, хоча б зараз, коли не має потреби сплачувати за опалення і гарячу воду і рахунки за комунальні послуги менші.

Яка ситуація з підготовкою до опалювального сезону?

Ми маємо критичний стан «ТЕЦ-місто». Цього року четвертий раз проводимо гідравлічне випробування мереж і кожного разу є по три-п’ять проривів, тоді як раніше було значно менше. То ж є побоювання, що такі аварійні ситуації можливі і в опалювальний сезон. Ми з цього приводу зверталися до Кабінету міністрів, Київської обласної державної адміністрації, адже в разі виникнення аварії взимку, це буде аварія масштабів державного рівня. Проте з державного бюджету ми коштів не можемо отримати, в місцевому – їх немає. В зв’язку з цим планували передати «Білоцерківтепломережу» в концесію, щоб залучити кошти приватного інвестора і вирішити питання постачання тепла на масиві Леваневського. Проте це питання нині заблоковано судовими розглядами.

Чи планується підвищення вартості обслуговування будинків?

Так, плату за обслуговування будинкової та прибудинкої території ми змушені також підвищувати, адже подорожчало світло, дорожчатиме вивіз сміття. Приміром, лише обслуговування ліфтів здорожчало на 100%. Підготували розрахунки. Нині мешканці платять 2, 46 грн. з 1 кв. м. квартири. А треба підвищити до 3, 5 грн. Якщо виконком це затвердить, то тарифи зростуть з 1 жовтня. Я розумію обурення людей. Але хочу зазначити дві речі. По-перше, цей тариф міська влада не встановлює самостійно, а лише після перевірки його економічної обґрунтованості Держфінінспекцією. По-друге, дійсно в деяких містах цей тариф нижчий. Для порівняння: нині тариф в Луцьку складає 2, 88 грн за кв м, але туди не включено вивіз сміття, в  Миколаєві – 1, 81 грн, але там немає прибирання сходових клітин, в Харкові – 2, 58 грн., але там немає прибирання сходових клітин і вивіз сміття. Ми свідомо не виключали з тарифу вартість вивозу сміття, прибирання під’їзду. Бо тоді цифра дійсно менша і красивіше виглядає, але це самообман, бо люди окремо ще заплатять і за вивіз сміття, і за прибирання. І зрештою, якщо мешканцям не подобаються послуги ЖЕКу, вони можуть в своєму будинку створити ОСББ. Навіть не потрібно для цього наймати бухгалтера і голову. Можна звернутися до приватних організацій, які спеціалізуються га обслуговуванні будинків, таким чином або знизивши витрати, або підвищивши якість.

Що робити тим сім’ям, які все-таки не спроможні осилити такі нові комунальні тарифи?

Хочу нагадати, що в Україні дії механізм надання субсидій. Сім’я, в якій є тільки непрацездатні, тобто пенсіонери, не повинна сплачувати більше 10% від свого сукупного доходу. Для цього треба лише подати документи у відділ субсидій. Зараз механізм оформлення субсидії спрощений. Достатньо оформити одну заяву і протягом 10 днів буде призначена субсидія. Якщо в сім’ї є працездатні, то відсоток оплати складає не більше 15% від сукупного доходу сім’ї. І така родина теж може претендувати на субсидію. Якщо ж в сім’ї є безробітні, при цьому вони не зареєстровані на біржі, то така родина може претендувати на компенсацію. Це новий механізм, запроваджений в цьому році.

Прочитано 4966 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео