Вода і каналізація подорожчають в Білій Церкві з 1 вересня

  • Понеділок, лип. 21 2014
  • Автор 

18 липня 2014 року Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг (НКРКП) встановила ТОВ «Білоцерківвода» нові економічно обґрунтовані тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, які почнуть діяти в Білій Церкві з 1 вересня 2014 року.

Для населення, бюджетних установ та інших споживачів буде діяти один тариф: за водопостачання - 4, 34 коп. за м. куб  та за водовідведення - 8, 65 коп. за м. куб. Разом: 12, 99 грн. за куб м. Тариф установлений НКРКП з урахуванням повної собівартості і без врахування відсотка рентабельності та інвестиційної складової, тобто новий тариф лише покриває витрати.

«За останні шість років комісія вперше встановила ліцензіатам економічно обґрунтовані тарифи. Тариф – не остаточний, він буде коригуватися на показник збільшення вартості електроенергії, яка дорожчає з травня на 5% щомісячно. Для нас ці 5% - 100 тис. грн. щомісячно. Отже з травня наші витрати на електрику збільшилися на 300 тис. грн., при тому що тариф досі незмінний. Якщо така тенденція збережеться, то до кінця року електроенергія подорожчає на 40%. Вартість електроенергії в складі тарифу становить 35%. За електроенергію ми щомісячно платимо 1, 800 млн. грн., адже у нас енергоємне обладнання: насосна станція, водоочисні споруди, 16 підкачуючих насосних станцій, біоочистка, 18 перекачуючих каналізаційних станцій. Зараз ми розробляємо проект модернізації каналізаційних очисних систем, і тільки за рахунок зростання вартості обладнання він вже подорожчав з 5 до 7 млн. грн. Крім того, стрімко ростуть в ціні паливо-мастильні матеріали, матеріали для ремонту та утримання обладнання в належному стані, реагенти», - повідомила на прес-конференції директор ТОВ «Білоцерківвода» Ольга Бабій.

Також керівник підприємства повідомила, що найближчим часом Кабмін внесе зміни до постанови №869, якими передбачить порядок формування тарифів з використанням внутрішньобудинкових мереж. Це означає, що всі витрати води в будинку (різницю між показниками внутрішньоквартирних лічильників та показником внутрішньогобудинкового лічильника) будуть сплачувати самі мешканці. Нині це роблять лише власники кооперативів та ОСББ, а от мешканці ЖЕКівських будинків були в привілейованому становищі, оскільки платили лише за ті витрати, які показують їх лічильники. А ті втрати води, яка витекла через прорвану трубу чи в результаті використання магнітів недобросовісними споживачами, мешканці ЖЕКівських будинків не покривали. Найближчим часом ця несправедливість буде усунута і всі мешканці, незалежно, хто є управителем їх будинку, будуть нести фінансову відповідальність за втрати води в будинку. Нині, за підрахунками ТОВ «Білоцерківвода» не оплачується 30% спожитої води і майже половина скинутих в каналізації стічних вод. Тому до 1 листопада тривають канікули для недобросовісних споживачів, протягом яких вони можуть узаконити свої стосунки з надавачем послуг. Після цієї дати їх очікують штрафи.

І, нарешті, ще одна важлива інформація: з 1 січня 2016 року за повірку лічильників, демонтаж, монтаж та їх опломбування платитиме виконавець послуг, ця робота буде включено до складу тарифу.

Звісно, що сплачувати 12, 99 грн за куб використаної води під силу не кожному споживачеві. Тому мешканцям варто скористатися компенсаціями та субсидіями, щоб зменшити розмір комунальних тарифі. Управління соцзахисту населення надало БЦ News всі матеріали стосовно оформлення компенсації та субсидій.  

Прочитано 7901 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео