Жителям Білої Церкви розповіли все про ГЕС

  • Четвер, черв. 26 2014
  • Автор 

24 червня в сесійному залі міської ради пройшло обговорення проекту будівництва міні-ГЕС на річці Рось. Директор підприємства «ГІДРО-ІНВЕСТ» пояснив, яким чином буде працювати станція, а міський голова Василь Савчук розказав, чому депутати підтримали проект. Та люди, що прийшли послухати, практично відмовилися чути. То ж пропонуємо до уваги читачів не тільки аргументи, які прозвучали під час обговорення, але й скани дозвільних документів, аби кожен охочий зробив висновки самостійно.

Питання будівництва міні-ГЕС біля греблі Білоцерківського водосховища уже не перший місяць турбує громадськість як Білої Церкви, так і села Глибічки. Розповідаючи неправду, політики настроїли частину людей проти цього проекту, на останній сесії міської ради мітингарі зайшли в сесійний зал і ультимативно вимагали відмінити дозвіл на приєднання станції до греблі, хоча він наразі розглядається в судах і міська рада не має права ухвалювати будь-яке рішення. То ж на сесії міський голова Василь Савчук запропонував присутнім в залі прийти на обговорення і почути всю інформацію про станцію. 

Та в зазначений день бажаючих послухати прийшло чомусь небагато. На початку зустрічі Василь Петрович розповів присутнім про те, що ще колишній очільник КП «Білоцерківводоканал» Іван Соломаха хотів будувати таку ГЕС для потреб греблі та водозабірної станції. Та на той час місто споживала значно більше води, ніж зараз, то ж ГЕС мала би давати не менше як 3 МВт електроенергії, тоді як потужності стоку води дозволяли виробляти всього 1 МВт, якраз стільки скільки планується виробляти вже на майбутній міні-ГЕС.

Про сам проект  розповів директор «ГІДРО-ІНВЕСТ» Сергій Ільїн. Він повідомив присутніх, що будівництво міні-ГЕС проводиться в рамках розвитку альтернативних джерел енергії і пройшов всі державні експертизи (дозволи - в додатку). Станція матиме розміри 16 на 17 м, висота 2 м, займатиме площу 25 соток, управління нею буде комп’ютеризоване, обладнання використовується чеської та німецької фірм, обслуговуватиме станцію 5 людей. Мер міста Василь Савчук і директор підприємства Сергій Ільїн наголосили, що обсяг пропуску води через греблю визначає не водоканал чи інвестор, а Басейнове управління р. Рось. Детальніше про принцип роботи ГЕС читайте тут.

«Стан річки погіршився, коли на ній збудували 10 водосховищ. Саме спорудження греблі і утворення водосховища в розмірі 17 млн. куб м наносить шкоду навколишньому середовищу, але ж цю греблю побудували в 1972 році. Міні-ГЕС ніяким чином не порушить той водний баланс, який за ці чотири десятки років вже сформувався. Забір води для міста робиться за 4 км вище греблі, а станція знаходитиметься нижче греблі. Тому ГЕС не може вплинути на забір води, вона використовує тільки ту воду, яку пропускає гребля. До того ж є санітарна норма пропуску води, яка складає 2 кубометра в секунду. Менше пропускати не можна, інакше буде застій водосховища. А наше обладнання може працювати від напору в 1 куб м в секунду. То ж розповідати про те, що греблю перекриють ради того аби йшла вода тільки на ГЕС, безграмотно», - сказав Сергій Ільїн.

Також директор «ГІДРО-ІВЕСТ» розповів, що його підприємство зобов’язується проводити планові обстеження і ремонт греблі, а отримана електроенергія допоможе вирішити проблему з безперебійним забезпеченням струмом насосів водозабірної станції та мікрорайону Заріччя, де напруга постійно скаче від 120 до 280 В.

Василь Савчук в свою чергу проінформував присутніх, чому суд скасував рішення міської ради про видачу дозволу на приєднання ГЕС до греблі. Річ у тім, що міська рада не повинна була взагалі розглядати це питання, адже по закону достатньо інвестору звернутися лише до балансоутримувача греблі, тобто до КП «Білоцерківводоканал», щоб отримати технічні вимоги для початку робіт. «Проте питання серйозне, то ж я запропонував міським депутатам колективно ухвалити рішення, - сказав мер міста. - Сьогодні для прикладу візьмімо Польщу, яка в розвитку альтернативних видів енергії переплюнула Німеччину і Францію, так от в них світлофори всі працюють на сонячних батарейках, на полях стоять сонячні батареї, вітряки. Та сама Польща має цілу мережу ГЕС на своїх річках. ЄС іде по шляху виробництва екологічно чистої енергії, зелений тариф в кожній країні існує, щоб бізнесменів зацікавити відійти від традиційних форм виробництва енергії».

Проте ті, хто прийшов послухати, здається слухати й не думали. Одна з активісток заявила, що краще спалювати терикони з побутовими відходами, ніж будувати ГЕС. Очевидно, про шкідливість від спалювання жіночка нічого й не чула. Детальніше про те, як таке спалювання впливає на атмосферу, БЦ News уже писали. Також вона запропонувала Василю Савчуку… забрати Київобленерго у власника, а Міністерству екології і природних ресурсів не дозволяти проведення екологічних експертиз без згоди населення. Деякі громадяни були впевнені, що електроенергія дорожчає, тому що в країні дії зелений тариф. Один чоловік, спираючись на свій досвід роботи в 1957 році на старій греблі в Білій Церкві, стверджував, що потужності потоку води не вистачить для ГЕС на греблі в Глибічці. Не слухали люди й Пилипчанського сілького голову Василя Ярмолу, який переконував активістів, що громада Глибічки не проти будівництва і рада інвестиціям в їх село в розмірі 1 млн. грн. Депутат Валерій Ямковий взагалі заявив, що «зараз вода з греблі не тече, а капає…». Конструктив пролунав хіба що від депутата Олександра Ліневича, який запропонував інвестору зробити щось корисне для міста, приміром купити тролейбуси чи провести енергозберігаюче освітлення. «Ми не відмовляємося допомогти місту, але для цього треба розпочати проект, щоб були якісь надходження», - відповів Сергій Ільїн.

На тому обговорення і скінчилося. Залишається сподіватися, що хоча б хтось зрозумів суть цього проекту і в перспективі сторони дійдуть консенсусу.

Додаток: Експертні висновки на будівництво міні-ГЕС: http://www.ex.ua/338043320979

Прочитано 5391 раз
Опубліковано в ЖКГ
Теги

Коментарі  

Владимир
0 #1 Владимир 27.06.2014, 00:48
Повністю заказна стаття!Коли люди приходили на мітинг проти будівництва цієї Гес для 500 ввімкнених прасок,Савчук навіть не вийшов до людей ,які чекали на нього в цей спекотний день.А коли зайшли до залу(самі,бо на мера не дочекались,якіс ь два майбуть депутати почали нести таку дурницю,що й слухати не варто було.Очевидо наших продажних депутатів хтось добряче "мотивував" на користь будівництва цієї вбивці лдя р. Рось.Невже два відбувшихся суди,що заборонили будівництво цього "підприємства для відмивання грошей" нічого не варті?Чи моженаші місцеві слуги народу возомнили себе недосяжними небожителями? Тоді потрібно спустити їх на землю!Чому пан Савчук боїться провести опитування на кшталт референдуму жителів міста,якщо так все добре і законно з будівництвом цього "млина для лампочки Ілліча"Не знаю жодного свого знайомого чи сусіда,який би підтримував цю аферу!
Денис
+1 #2 Денис 27.06.2014, 02:53
А я підтримую такий проект. Нормальні країни вже давно перейшли на альтернитивні види енергії, а у нас в місті все вирішують бабулі. Так і живемо
Олександр
+2 #3 Олександр 27.06.2014, 10:14
Я также против этой ГЭС. Она городу не нужна и пусть городская власть на этом не спекулирует. Автору этой статьи очевидно сделали заказуху, поэтому не нужно считать жителей города такими лохами, чтобы поверить этой лжи. Не зря фото подписаны городским советом. Эта власть во главе с Савчуком воры и лицемеры. :sad:
Евгений
+2 #4 Евгений 27.06.2014, 10:55
Заказуха... Белой Церкви не нужна эта ГЕС!! Лучше бы почистили реку. Уважаемый Мер, Вам не так долго осталось сидеть в своём кресле, ну сделайте что-то хорошее, чтоб жители могли вспомнить Вас как человека который сделал действительно важное дело для благополучия и развития города. Почистите реку Рось.
Саша
+2 #5 Саша 01.07.2014, 19:43
А кто туда на митинг собрался? Бабки и те которым делать нечего? И эти люди представляются народом и решают наше с вами будущее.. люди которые комментируют вообще не имеют представления что такое мини ГЕС.Даже читать єти комментарии :-x
Виктор
+1 #6 Виктор 25.01.2015, 12:44
Со всеми согласен......П РЕДЛАГАЮ - НИЧЕГО НЕ СТРОИМ....ВСЕ ЗАПРЕЩАЕМ.....И СИДИМ ЖДЕМ КОГДА НА НАС ОБВАЛЯТЬСЯ ДЕНЬГИ И БЛАГОПОЛУЧИЕ... ..

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео