Нові тарифи на всі комунальні послуги

  • Вівторок, черв. 17 2014
  • Автор 

На прес-конференції міський голова Василь Савчук повідомив про те, на що вже зросли тарифи і на що ще зростуть, а його заступник Валерій Гнатюк орієнтовно назвав скільки коштуватиме опалення, гаряча і холодна вода і утримання прибудинкової території.

«Ті тарифи, що діють на сьогодні вже давно не відповідають реальній собівартості послуг. До цих пір була дотація держави. Ми починаємо жити по європейським правилам, тобто платити за комунальні послуги по ціні їх собівартості. Всі тарифи встановлюються НКРЕ та НКРКП за розрахунками надавачів послуг. Місцеві органи влади усунуті від можливості установлювати тарифи. Водночас, виникає питання: як заплатити людям по таким тарифам, якщо зарплати і пенсії не зростають? Я хочу нагадати жителям міста, про те, що вони можуть скористатися не тільки субсидіями, але й новим видом соціальної допомоги – компенсацію вартості комунальних послуг, яка почне діяти з 1 липня», - сказав Василь Савчук.

А його заступник Валерій Гнатюк додав, що, компенсаціями переважно скористаються багатодітні сім’ї та ті сім’ї, де є непрацюючий і незареєстрований на біржі член родини. При цьому такого безробітного будуть перевіряти. Якщо з’ясується, що безробітний все-таки працює, то така родина змушена буде повернути розмір виплаченої компенсації, теж стосується і тих, хто отримає компенсацію, але все одно не платитиме за комунальні послуги. До того ж компенсація може бути нарахована заднім числом, тобто подали заяву в серпні, а компенсацію отримали з травня. Це передбачено урядовою постановою «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги». Більше того, міська влада планує потенційних отримувачів компенсації повідомити про таке їх право.

То ж, яких тарифів очкувати? Згідно постанові КМУ від 25.03.2014 року «Про вдосконалення державної політики регулювання цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та забезпечення посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг» з 1 травня 2014 року підвищився тариф на природний газ. Для населення, яке користується газовими плитами і газколонками, тобто для споживачів менше 2500 куб м., його вартість зросла з 725 грн. до 1089 грн. за тис. куб. м – для газ плити і газколонки. Вартість газу для тих, у кого вдома індивідуальне опалення зросла до 1309 грн за тис. куб м. По такій ціні газ купують і підприємства теплокомуенерго. Таким чином, держава намагається призупинити установку автономного опалення. Вартість газу для інших категорій споживачів читайте тут

З 1 червня тариф на електроенергію зріс на 10-40%. Детальніше читайте тут.

Тариф на опалення в Білій Церкві орієнтовно підвищиться з 269,7 грн. до 380 грн. за 1 ГКал для будинків з лічильником. Для тих, хто немає лічильнику, вартість зросте з 5,99 грн. (1 грн. абонплати + 4,99 грн. за опалення) до 7, 50 грн. за кв. м. Тариф буде одноставковий, тобто абонплату платити будемо лише під час опалювального сезону. Валерій Гнатюк розповів, скільки зараз, до подорожчання, платять за опалення в інших містах: в Кіровограді – 303 грн за 1 ГКал, в Херсоні – 314 за 1 ГКал, в Чернівцях – 271 за 1 ГКал, в Черкасах – 284 за 1 ГКал, в Тернополі – 282 за 1 ГКал. Дата подорожчання опалення поки не відома, орієнтовно з 1 липня.

Тариф на холодну воду і каналізацію орієнтовно зросте з 6, 91 грн за куб м до 13, 70 - 13, 90 грн. за куб м. НКРКП повідомило, що у Івано-Франківську холодне водопостачання (без каналізації) подорожчає на 41%, в Житомирі – на 60%, в Чернівцях – на 15%, в Рівному – на 123%, в Хмельницькому – на 47%, в Луцьку – на 71%, в Чернігові – на 78%. В Білій Церкві - на 62%. Така різниця пояснюється тим, що в різних населених пунктах тариф підвищувався нерівномірно. Коли підвищуватиметься тариф, поки що невідомо. Теж орієнтовно з 1 липня. 

Тариф на послуги утримання будинків та прибудинкових територій теж зросте. «Зараз ми проаналізували діючий в Білій Церкві тариф, який складає 2, 46 грн за кв. м. Для того, щоб вийти на економічно обґрунтований рівень, треба підняти тариф до 3, 36 коп. По обслуговування ліфтів потрібно підвищити з 429 грн до 800-900 грн в 9-поверховому будинку на місяць. Для порівняння: нині тариф в Луцьку складає 2, 88 грн за кв м, але туди не включено вивіз сміття, в  Миколаєві – 1, 81 грн, але там немає прибирання сходових клітин, в Харкові – 2, 58 грн., але там немає прибирання сходових клітин і вивіз сміття. Ми свідомо не виключали з тарифу вартість вивозу сміття, прибирання під’їзду. Бо тоді цифра дійсно менша і красивіше виглядає, але це самообман, бо люди окремо ще заплатять і за вивіз сміття, і за прибирання», - повідомив Валерій Гнатюк. Коли підвищуватиметься тариф, поки що невідомо.

Також заступник мера проінформував, хто в державі встановлює тарифи:

- на водопостачання і водовідведення, на опалення і гарячу воду встановлює НКРКП;

- на електрику і газ – НКРЕ;

- на на обслуговування будинків та при будинкових територій – місцева влада, після перевірки Держфінінспекції.

«Сьогодні ні один тариф самостійно органи місцевого самоврядування не мають права встановлювати», - резюмував Валерій Гнатюк.

P.S. В 2015 році передбачається нове підвищення тарифів на газ, опалення і гарячу воду - на 40%, в 2016 – ще на 20%, в 2017 році – ще на 20%. Таким чином до кінця 2017 року влада поануємо, що країна вийде на рівень економічно обґрунтованих тарифів.

P.P.S Загальна заборгованість по комунальним послугам в Білій Церкві станом на 1 січня 2014 становила 67 млн грн., на сьогодні – 62 млн. грн., зменшення боргу відбувається за рахунок оплати за теплопостачання.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 15221 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Николай
+2 #1 Николай 25.01.2015, 19:06
Без лоха — жизнь плоха!
Дмитро
+6 #2 Дмитро 31.03.2015, 18:32
А відношення заробітної плати до повищення тарифів за комунальні послуги, а ви подумали про пенсіонерів. Нехай пан Яценюк візьме і проживе за пенсію в 1000 грн. і заплатить комунальні послуги і на то що залишеться хай попробує прожити.

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео