Крім субсидії, можна отримати компенсацію на оплату комунальних послуг

  • Четвер, трав. 29 2014
  • Автор 

З метою додаткової підтримки незаможних сімей в умовах підвищення цін тарифів на житлово-комунальні послуги, урядом запроваджено надання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг: газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014р. №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» (набирає чинності з 1 липня 2014 року) право на компенсацію мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, яку визначають як суму прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

У 2014 році величина прожиткового мінімуму для різних демографічних груп населення встановлена у розмірі:

- для дітей віком до 6 років – 1032 грн.

- для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.

- для працездатних осіб – 1218 грн.

- для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.

Отже, якщо у житловому приміщенні зареєстровані працездатні чоловік та дружина, які мають двох дітей віком 8 та 5 років, прожитковий мінімум для такої сім’ї складатиме: 1218+1218+1032+1286 = 4754 гривень. Така сім’я буде мати право на компенсацію у разі, якщо сукупний середньомісячний  дохід не перевищуватиме вказану суму.

Якщо ж у житловому приміщенні зареєстрована непрацездатна людина, призначення компенсації їй можливе у разі, якщо її середньомісячний сукупний дохід не перевищує 949 гривень. Для працездатної людини, яка зареєстрована у житловому приміщенні сама, відповідно, сума доходу не повинна перевищувати 1218 гривень. 

Компенсацію розраховують як різницю між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів. При цьому застосовують норму володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Для отримання компенсації жителям міста Білої Церкви можна звертатися з 1 липня 2014 року до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради. Заявник пише заяву відповідної форми, додає довідки – про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні.     

Компенсацію розраховують з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014—2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності цього Порядку, за бажанням заявника компенсацію можуть призначити з травня 2014 року.

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла. Проте надання компенсації припиняється, якщо заявник не оплачує комунальні послуги (крім випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, що підтверджується відповідними документами) та якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Безпідставно отримані кошти компенсації доведеться повернути.

Управління соціального захисту населення БМР

Прочитано 3944 раз
Опубліковано в ЖКГ
Теги

Коментарі  

Юрий
0 #1 Юрий 20.06.2014, 09:35
Страна дурачков!!!!!! Кто работает и показует реальные доходы и зарплаты тот и платит, а кто получает в конвертах и ездит на крутых иномарках тот за это от государства награждаеться компенсациями!! !!!!!!!
tru
0 #2 tru 12.10.2014, 15:15
Людина звільнена з роботи з державної установи за п.1 ст.40 КЗпП за розпорядженням державних органів про "ліквідацію" цієї установи і не працевлаштована , тобто не має ніякого доходу саме з вини держави. Рік перебування на обліку у центрі зайнятості не дав позитивного результату.
Але коли ця людина звертається по субсидію, то вважається, що вона має дохід на рівні прожиткового мінімуму, тобто 1218 грн. на місяць.
Хіба це не очевидне шахрайство?

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео