У Білій Церкві виділили 20 млн. грн на встановлення лічильників холодної води

  • Вівторок, квіт. 24 2018
  • Автор 

24 квітня на засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради прийняли рішення про виділення 20 млн. грн. з міського бюджету на оснащення багатоповерхових будинків лічильниками холодної води.

Таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що 2 серпня 2017 року в Україні набув чинності Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», яким передбачається зобов'язання операторів зовнішніх інженерних мереж (тепломережі, водоканали) обладнати 100% житлових будинків побудинковими вузлами обліку (теплової енергії, води).

Згідно із положеннями цього нормативно-правового документа, обладнання житлових будинків приладами обліку теплової енергії має бути закінчено протягом одного року з дня набрання чинності законом, тобто до 1 серпня 2018 року, теплої і холодної води - через 2 роки, тобто до 1 серпня 2019 року.

Закон передбачає, що витрати на будинків лічильниками постачальнику послуги (опалення, холодної води) відшкодують мешканці шляхом сплати внеску за встановлення будинкового вузла обліку. Разом з тим закон не забороняє міській владі встановити такі лічильники коштом міського бюджету. 

У Білій Церкві побудинковими засобами обліку холодної води обладнано лише 25% багатоквартирних будинків. У решти 75% багатоповерхівок немає таких загальнобудинкових лічильників або вони знаходяться у не робочому стані.

Тому міська влада вирішила встановити такі лічильники коштом міського бюджету. Порахували, що потрібно встановити близько 600 засобів побудинкового обліку питної води. На це виділять 20 млн. грн упродовж 2018-2019 років.

У рішенні виконкому зазначається, що наявність таких лічильників дозволить скоротити ¾ необлікованих витрат питної води у внутрішньобудинкових системах.

Також у тексті документу зазначено, що забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій, тобто концесіонеру ТОВ «Білоцерківвода», перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів.

Все це добре, але лишаються відкритими кілька питань:

  • Яким чином буде розподілятися різниця між загальнобудинковими та по квартирними лічильниками? Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Журналіст БЦ News неодноразово звертався до ТОВ «Білоцерківвода» з проханням пояснити на прикладі, як виглядає пропорційний розподіл води, але відповіді не отримав.
  • Хто відшкодує ОСББ та ЖБК вартість уже встановленого лічильника на холодну воду, адже у цих будинках концесіонер бере плату виключно по загальнобудинковому лічильнику уже кілька років? Чому до цих пір мешканці таких будинків змушені були сплачувати різницю між загальнобудинковим та квартирними лічильниками концесіонеру ТОВ «Білоцерківвода», а мешканці будинків, які обслуговує ЖЕК, ні?
  • Коли буде завершено встановлення лічильників на опалення по всім будинкам Білої Церкви за кошти міського бюджету, хоча закон вимагає це зробити до 1 серпня 2018 року.
Прочитано 2117 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео