Вартість електроенергії зросла на 9, 5% для промисловості

  • Середа, січ. 03 2018
  • Автор 

З 1 січня 2018 року вартість оптової ринкової електроенергії в Україні зросла на 9,5%. Про це сказано в рішенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Регулятор пояснив, що вартість електроенергії зросла в зв'язку з ростом тарифів на випуск електроенергії енергогенеруючими компаніями. Наприклад, тариф на випуск для компанії «Укргідроенерго» виросте на 20%. У 2018 року тариф для гідроакумулюючих електростанцій складе 291,48 коп. за кВт-год., для гідроелектростанцій - 32,13 коп. за кВт-годину.

Підвищення вартості буде проходити в два етапи: з 1 січня електроенергія подорожчає на 9,5%, а з 1 квітня - ще на 6,1%. У проекті рішення НКРЕКУ йдеться, що зростання оптової ринкової ціни пов'язаний з інфляцією, зростанням заробітної плати, девальвацією гривні, а також подорожчанням газу (на 16,7%) і вугілля (на 38,3%), ціни на який розраховані за формулою « Роттердам + ».

Варто відзначити, що зростання оптової ринкової вартості електроенергії позначиться на цінах для промислових споживачів.

У НКРЕКУ заявили, що поки що не підвищуватимуть тариф на електроенергію для населення, але експерти попереджають, що це лише справа часу. В недалекому майбутньому саме побутовим споживачам доведеться заплатити за підвищення цін.

Фахівці кажуть, що це тільки початок, і тарифи на електрику будуть зростати далі. Справа в тому, що закон про ринок електроенергії передбачає рівняння тарифів для бізнесу і населення в 2019 році.

Прочитано 2302 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео