В Україні ввели пеню за комунальні борги

  • П'ятниця, лист. 10 2017
  • Автор 

Пеня за кожний день прострочення оплати після дати, до якої повинні бути оплачені житлово-комунальні послуги вводиться з 1 січня 2019 року. Про це повідомила народний депутат України Олена Бабак (фракція Самопоміч), передає УНІАН.

За її словами, в законі про житлово-комунальні послуги передбачена пеня "з 1 січня 2019 року в розмірі 0,01% за кожен день прострочення з дати, коли закінчився термін оплати".

Також повідомляється, що нововведення стосується ситуації, коли оплата за послуги ЖКГ вчасно внесена до 20 числа місяця або на іншу дату.

"Це означає, що 100 днів прострочення - це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65%", - додала Бабак.

За її словами, також були уточнені положення про введення пені. Депутат стверджує, що законом передбачено, що в разі заборгованості держави по субсидіях і пільгах пеня не нараховується. Також не нараховується пеня, якщо у людини є заборгованість по оплаті праці, яка підтверджена документально.

"Всім людям, які не зможуть платити за житлово-комунальні послуги з об'єктивних причин, пеня не нараховуватиметься", - додала депутат.

9 листопада Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні і в цілому закон Про житлово-комунальні послуги.

Слід зазначити, що заборгованість українців за газопостачання травнем 2017 року зросла майже вдвічі в порівнянні з показником на кінець квітня і досягла 11,3 млрд грн. При цьому, в липні борги українців за опалення і гарячу воду становили 8,6 млрд грн.

У Білій Церкві населення заборгувало КП БМР "Білоцерківтепломережа" близько 52 млн. грн.

Прочитано 2994 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео