Чому водопровідна вода має неприємний запах?

  • Понеділок, лип. 03 2017
  • Автор 

За інформацією ТОВ «Білоцерківвода», щоліта якість річкової води в Білоцерківському верхньому водосховищі  (річка Рось) значно погіршується. Причина такої ситуації – спекотна погода, що  призводить до маловодності та цвітіння синьо-зелених водоростей в водосховищі.

Синьо-зелені водорості можуть виробляти токсичні речовини, які доволі шкідливі. Однією з причин появи цих водоростей є глобальне потепління. Середньорічна температура постійно зростає, літо стає все спекотнішим і тривалішим, а це все створює сприятливі умови для життя водоростей. Ще один фактор – це наявність поживних речовин для бактерій. Люди використовують пральні порошки, синтетичні миючі засоби тощо, які містять фосфор і фосфорні сполуки – це біогенний елемент, який є «їжею» для синьо-зелених водоростей.

Наступним чинником є стояча вода. Причина тому, зменшення або часткового припинення скиду води з Щербаківського, Володарського, Тетіївського та Шамраївського водосховищ, які знаходяться вище по б’єфу. Це призводить до зниження рівня води у Білоцерківському верхньому водосховищі.  Зменшення рівня призводить до погіршення якості води в районі водозабору та значно ускладнює роботу водоочисних споруд Білої Церкви.

Погіршують якісь води неконтрольовані скиди через рибогосподарську діяльність, мінеральні добрива сільськогосподарської діяльності, нелегально скинуті неочищені стічні води підприємств, а нерідко сміття й самих мешканців, що відпочивають або живуть біля річки».

Проте фахівці підприємства запевняють, що контролюють якісь води перед подачею у міський водогін. Проте, періодично може бути відчутний неприємний (характерний для цього періоду) річковий запах, який не становить загрози для здоров’я людини і є наслідком незадовільного стану якості води в р. Рось.

Прочитано 2913 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас якість опалення?

так, задовольняє - 3.7%
ні, у квартирі холодно - 33.3%
у мене автономне опалення - 7.4%
задовольняє, але дуже дорого - 48.1%
задовольняє, але хотів би перейти на автономне - 7.4%

Всього голосів: 27
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео