Субсидія у квитанціях з'явиться у липні

  • Понеділок, черв. 26 2017
  • Автор 

26 червня відбулася прес-конференція за участю начальника управління соціального захисту населення БМР Тетяни Велігорської щодо порядку призначення субсидій на літній період.

Як відомо, мешканці міста, які в опалювальний сезон отримували субсидії, з квітня перестали її отримувати. Пов’язано це з тим, що управління соцзахисту проводить перерахунок субсидій на неопалювальний період. У Білій Церкві 44600 домогосподарств отримують субсидію, а тому процес перерахування потребує часу. Наразі відділ субсидій отримав дані про доходи 17, 5 тис. субсидіантів. Якщо темпи отримання цієї інформації від фіскальних органів будуть таким ж, то вже за тиждень вся інформація буде у відділі субсидій і почнеться автоматичний перерахунок.

Тетяна Велігорська зазначила, що вже починаючи з липня мешканці можуть звертатися до відділу субсидій, який знаходиться за адресою: пров. Ковальський, 14, та отримати повідомлення про призначення субсидії, з яким можна звернутися до надавачів комунальних послуг та пришвидшити нарахування субсидій. Якщо ж громадяни мають час зачекати, то орієнтовно у липневих квитанціях вони побачать і розмір субсидій, і перерахунок за попередні місяці неопалювального періоду.

Відділ субсидій на цей час працює з 8:00 до 19:00, вихідні: субота та неділя. Також працівники відділу субсидій працюватимуть у приміщеннях ЖЕК-1 та ЖЕК-7.

Увага! Якщо у мешканців є борг за комунальні послуги, відділ субсидій надішле їм повідомлення, у якому буде інформація перед яким постачальником послуг є борг (за газ, електроенергію, опалення, воду тощо). У разі несплати боргу упродовж двох місяців після отримання такого повідомлення призначення субсидії припиняється. І відновиться тільки після сплати боргу та з дати сплати боргу. Якщо ж боржник встигне погасити борг упродовж двох місяців після отримання повідомлення, то йому відновлять призначення субсидії на неопалювальний період з 1 травня 2017 року.

Також важлива інформація щодо монетизації невикористаних залишків субсидії. Стосується ця норма лише тих мешканців, які використовували газ чи електроенергію для опалення приміщення. У Білій Церкві газом опалюють приміщення та беруть субсидію 4678 споживачів, електрикою – 28 споживачів. Усі вони отримають повідомлення від відділу субсидій щодо розміру субсидії, які держава готова їм повернути. Для цього їм треба буде відкрити рахунок у банку та з ним звернутися до відділу субсидій з 1 липня до 1 вересня. Орієнтовно таким господарствам виплатять 3 млн. грн. зекономленої субсидії.

Також Тетяна Велігорська ще раз пояснила, що борг за опалення виник у зв’язку з тим, що мешканці не сплачували обов’язкову плату, розмір якої зазначено у квитанціях за опалення або не сплачували за лишки площі, на які не надається субсидія. Тому у квитанціях за травень після перерахунку вони побачили борг, який потрібно сплатити, аби не втратити право на субсидію на неопалювальний період, а надалі й на опалювальний період.

Боргу не має у квитанціях мешканців, які сплачували обов’язкову плату, платили за обігрів лишків житлової площі, або якщо у будинку стоїть тепловий лічильник. 

Прочитано 4877 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео