У Білій Церкві при будівництві ТК Novus пробили міський колектор

  • П'ятниця, лют. 03 2017
  • Автор 

Три дні тому у Білій Церкві під час будівництва торгового центру Novus по вул. Леваневського, 26д сталася аварійна ситуація. Будівельники забили сваї прямо в міський колектор. Нині ліквідацією наслідків займаються працівники ТОВ "Білоцерківвода". Забудовник каже, що місто немає до них претензій та звинувачує міську архітектуру, яка нібито надала неправильні дані по розташуванню підземних міських комунікацій. 

novus1

БЦ News звернувся за коментарями з цього приводу. Начальник управіння з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Кузнєцов запевнив, що екологічної загрози для міста немає. А також заявив, що та каналізаційна труба була прокладена ще задовго до спорудження багатоповерхівок, тому про її існування не могли не знати геодезисти. 

Представник забудовника Іван Нестерович заявив у розмові з кореспондентом БЦ News, що помилкові дані по розташування колектора надали їм в міському управління містобудування та архітектури. "Нам сказали, що колектор йде за 15 м від п'ятна забудови. Такі карти надали в архітектурі. Виявилося, що йде прямо під будівництвом. Місто до нас претензій немає", - сказав Іван Нестерович.

Відновлення колектора проводить ТОВ "Білоцерківвода", за що забудовник має заплатити концесіонеру за роботу. Також забудовник змушений буде перекласти каналізаційну трубу.  За словами Ольги Бабій, директора ТОВ "Білоцерківвода", витоку каналізаційних стоків не відбулося, бо, по-перше, будівельники не пробили трубу наскрізь, а лише ввійшли в неї сваями, по-друге, труба не заповнена повністю. 

За словами Ольги Бабій, така ситуація є помилкою геодезичної компанії. Адже саме геодезисти роблять топозйомку і наносять на карту мережі, а потім все це погоджується у різних служб, у віданні яких є водогін, каналізація, електромережі, теплотраси. Щоправда, ці служби не перевіряють правильність розташування комунікацій на карті, а лише їх наявність. Далі документи погоджуються в міській архітектурі.

Водночас, за інфомацією організації, яка займалася документацією по цій земельній ділянці, вони отримали топографічно-геодезичне змінання в масштабі 1:500 від КП "Архітектурно-планувальне бюро", що дії при управлінні містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради, на якому вже був неправильно нанесений колектор. Отримати коментар від управління 3 лютого не вдалося. Там заявили, що "сьогодні скорочений робочий день" і "всі на нараді".

8 лютого 2017 року Управління містобудування та архітектури надало коментар з приводу ситуації довкола будівництва ТК Novus.

«Управління видає дозволи на проведення топогеодезичних робіт і зберігає у себе в архіві ці документи. Ми їх не погоджуємо. Згідно чинного законодавства та ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» перед будівництвом  забудовник має отримати містобудівні умови та обмеження. Забудовник, що будує ТК Novus, звернувся через ЦНАП за такими умовами. У пакеті документів, які вони надали, є топозйомка місцевості у масштабі 1:500. Всі нанесені комунікації на цій топозйомці погоджуються з власниками мереж. Такі погодження отримані. Термін використання топозйомки становить 1 рік. Замовник також має розробити проект будівництва. Оскільки попередня топозйомка на момент розробки проекту вже була застаріла, забудовник замовив у ТОВ «Експертцентр» нову топографічну зйомку, яка також була погоджена у тих організацій, які обслуговують водогін, каналізаційні мережі, газові, електричні та теплові мережі. Більше того, під час погодження на топозйомці ставиться печать, на якій написано: «Перед початком робіт викликати представника погоджувальної організації». Тому хочу наголосити ще раз: управління містобудування та архітектури не погоджує топогеодезичні роботи. За достовірність інформації відповідає геодезична компанія та власники мереж. Чи бв викликаний на будівництво представник ТОВ «Білоцерківвода» мені не відомо», - пояснила т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури Вікторія Пархоменко.

Нагадаємо, нещодавно мешканці Білої Церкви, що проживають на залізничному селищі, а також мають дачні ділянки поруч, були обурені відповіддю управління містобудування та архітектури щодо будівництва через їх територію магістральної дороги. 

Управління містобудування та архітектури упродовж 2016 року змінило чотирьох керівників. Нині ним керує т. в.о. Вікторія Пархоменко, яка має освіту юриста. 

Прочитано 9893 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео