Передачу «Білоцерківтепломережі» в концесію призупинили

  • Середа, квіт. 23 2014

На засіданні 58 сесія Білоцерківської міської ради, що відбулося 17 квітня, розглянули питання про передачу в концесію КП БМР «Білоцерківтепломережа».

Депутат від Народної партії Людмила Дригало традиційно запропонувала проект рішення про скасування рішення міської ради від 25 квітня 2013 року  стосовно передачі в концесію тепломережі. «Перш за все, ми не врахували думку громади, бо це питання не виносилось на громадські слухання. По-друге, нормативно-правова база в цій сфері недосконала. По-третє, водоконал уже відданий в концесію. На жаль, крім негативу, ми не бачимо нічого. Тому нам треба час, щоб зрозуміти наскільки потрібно передавати стратегічні комунальні підприємства в концесію», - заявила депутат.

Подібна заява викликала обурення в сесійному залі. Зокрема, голова фракції «Батьківщина» Сергій Беркут нагадав Людмилі Дригало, що коли розглядалися умови договору про передачу в концесію водоканалу, вона їх підтримала. На що Дригало дало таку своєрідну відповідь: «Я голосувала за умови договору про передачу водоканалу в концесію. Самі умови прописані дуже непогано. Але за саму передачу в концесію я не голосувала. Бо я проти передачі в концесію комунальних підприємств». Навіщо тоді було голосувати за умови? Не змогла Людмила Дригало і відповісти на запитання депутатів, які саме умови договору не виконуються. Взявся їй допомагати колега по фракції Валерій Ямковий. «Концесіонер має вкладати амортизаційні відрахування в покращення обладнання, а директор «Білоцерківвода» Ольга Бабій на слуханнях сказала, що ці кошти йдуть на покриття різниці в тарифі, бо не всі споживачі справно розраховуються за надані послуги». Звідкіля такі дані у депутата теж незрозуміло. Бо на слуханнях Ольга Бабій на запитання куди йдуть амортизаційні відрахування, відповіла таке: «В кінці 2014 року наше підприємство надасть звіт, куди були спрямовані ці амортизаційні відрахування. Зараз я можу лише сказати, що ці кошти йдуть на утримання об’єкту в належному технічному стані і на поточні ремонти».

До дискусії долучився і депутат Геннадій Дикий: «Все ці розповіді – робота на камеру. Громаду і депутатів  вводять в  оману. Треба нагадати, що міська рада щороку дотувала водоканал на 2 млн. грн. Якість питної води зараз контролює Білоцерківська СЕС, я сам особисто здавав на аналіз водопровідну воду. Вода від мазепинської відрізняється тільки тим, що  має більше хлору і вищу мутність. Значних аварій за цей час не було. Концесіонер вклав кошти в нову лабораторію і обладнання. Умови договору виконуються. Але Людмила Дригало розповідає, що від здачі підприємства в концесію один негатив». А депутат Володимир Малюк запропонував: «Так як справа про передачу тепломережі в концесію розглядається в судах, потрібно повернутися до розгляду цього питання після того, як будуть оголошені судові рішення».

Крапку в дискусії поставив міський голова Василь Савчук. Він пояснив, що зараз є дві ухвали суду по питанню тепломережі. Обидві винесені за позовними заявами ТОВ «Білоцерківська когенераційна компанія», що брала участь в  конкурсі. Одна ухвала зупиняє процес передачі в концесію КП БМР «Білоцерківтепломережа», інша зупиняє дію рішення Білоцерківської міської ради від 26 грудня 2013 про затвердження умов конкурсу про передачу в концесії цілісного майнового комплексу КП БМР «Білоцерківтепломережа».

За словами Василя Савчука, на масиві Леваневського проживає 50 тис. населення. Є ТЕЦ, яка подає тепло на цей масив. Знос труби від ТЕЦ до житлового сектору значний: з 10 мм товщина труби зменшилася до 2 мм. Вартість заміни цієї труби: від 40 до 150 млн. грн. «Власники ТЕЦ мені казали, що замінять трубу за 40 млн. грн. Якщо б вони її замінили на теплоізольовану, то економія енергоресурсів склала б 7%. Для порівняння: утеплення всіх будинків на масиві Леваневського дасть тільки 4% економії. Але їм це робити невигідно, бо чим більші втрати тепла, чим більше гріється земля, тим вигідніше ТЕЦ. До того ж вони отримують газ по ціні побутового палива, з нього виробляють пар на «Росаву». А тепло, яке йде на масив, є побічним продуктом роботи ТЕЦ. Коли я зустрічався з Костянтином  Жеваго, він мене запевняв, що готовий вкласти в заміну труби кошти, взяти участь в  концесії. Коли ж їх організація – ТОВ «Білоцерківська когенераційна компанія» - подала документи на концесію, то комісія побачила в них грубі порушення. Невже така серйозна компанія немає хорошого юридичного забезпечення, щоб грамотно скласти документи? Відповідно, комісія відмовила в прийняті таких документів. І після цього пішли суди. Вони зараз хочуть взагалі конкурс зупинити. Звісно, а нащо їм вкладати гроші в трубу, яка є у власності міста? Прорив труби – це клопіт міста. Місто залишається один на один з проблемою. В державі коштів нема. На всі наші звернення до профільних міністерств нам так і сказали: коштів немає.  Власники ТЕЦ не допускають проведення конкурсу. Самі не хочуть вкласти кошти в заміну труби і інших не допускають. Я хочу при всіх сказати: так не буде. Ми будемо шукати варіанти».

То ж депутати відмовились підтримати проект рішення, запропоноване Людмилою Дригало, до закінчення судового процесу.

Прочитано 3665 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео