Не пускає в оселю працівника "Київоблгазу"? Заплатите за газ у 5-10 разів більше!

  • Вівторок, лист. 29 2016
  • Автор 

Для якісного обслуговування своїх клієнтів працівникамПАТ «Київоблгаз» потрібно періодично відвідувати оселі споживачів для контрольного зняття показань лічильника або його демонтажу, для проведення періодичної повірки, як це передбачено законодавством України. У разі відмови в доступі працівнику газової компанії до лічильника споживача, визначення об’єму спожитого енергоресурсу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням.

Як це відбувається

Працівник газової компанії складає акт про порушення, а споживачеві надсилається письмове повідомлення про те, що через 20 днів нарахування будуть здійснюватися за граничними об'ємами споживання природного газу. Протягом цього строку споживач має можливість забезпечити доступ представникам газової компанії до лічильника для зняття показань або його демонтажу для повірки, і тоді нарахування будуть проводитись за фактичним споживанням.

Наприклад

Квартира 80 м2, газові прилади – плита та котел, зареєстровано 4 осіб, середнє споживання в опалювальний місяць, скажімо в листопаді, для такої сім’ї складає 165-170 куб. м.

Припустимо, що споживач не пустив представників газової компанії 10 листопада та протягом належних 20 днів після отримання письмового повідомлення, як передбачено Кодексом ГРМ. Його перевели на інший режим нарахування – за граничними об’ємами споживання. Скажімо, через три місяці споживач все ж надав доступ фахівцям, проте за цей час отримав та мусив оплатити платіжки з граничними нарахуваннями на суму 6557,063 грн. за кожний прострочений місяць (80 м2 * 11 куб. м (гранична норма споживання для індивідуального опалення на 1 м2) + 4 особи *18,3 куб. м. (плита газова за відсутності централізованого гарячого водопостачання, виходить 880 куб.м + 73,2 куб.м. = 953,2 куб. м. * 6,879 грн. (вартість 1 куб.м. газу) = 6557,063 грн. За три прострочених місяці споживачу доведеться на законних підставах сплатити 19671,189 грн., тоді як фактично за цей час він спожив біля 500 куб. м газу на 3439,5 грн.

Отже, в даному випадку маємо два варіанта нарахування – майже 20 тисяч гривень через недопуск працівників і менше 3,5 тисяч у разі дотриманням норм Кодексу. Різниця очевидна.

Граничні об'єми споживання природного газу населенням у разі порушення вимог Кодексу газорозподільних систем

Тип та комбінації обладнання Одиниця виміру Граничний обсяг споживання
Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання м куб. людино-місяць 9,8
Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача   18,3
Плита газова та водонагрівач   23,6
Опалювально-варильна піч (кухонне вогнище) - на приготування їжі, підігрівання води та інші побутові потреби: м куб. метрів людино-місяць в міжопалювальний період  
включно до трьох мешканців   70
на кожного наступного мешканця   45
Опалювально-варильна піч (кухонне вогнище) на опалення, приготування їжі, підігрівання води та інші побутові потреби: м куб. м кв. на місяць в опалювальний період  
включно до 20 м кв. метрів опалювальної площі   20
на кожний додатковий м кв. опалювальної площі   11
Індивідуальне опалення в будинках не вище двох поверхів, крім будинків, де встановлено опалювально-варильну піч (кухонне вогнище) (на 1 м кв. опалювальної площі) м куб. м кв. на місяць в опалювальний період 11,0

За інформацією Київоблгазу 

 

Прочитано 4082 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Irina
0 #1 Irina 11.12.2016, 10:35
Було б непогано якби вони мали офіційні посвідчення працівників ПАТ «Київоблгаз» і супрвідні документи на перевірку будинку! А то шахраїв зараз ходить чимало!

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео