Білоцерківвода розповіла, що зробила з водоканалом

  • Середа, квіт. 09 2014
  • Автор 

9 квітня в приміщенні міськвиконкому пройшли громадські слухання за підсумками роботи ТОВ «Білоцерківвода». Директор Ольга Бабій розповіла про те, що вже вдалося зробити і що планується на цей рік, а також запросила всіх охочих побачити на власні очі, як підприємство готує водопровідну воду, спробувати її на смак ще до подачі в водопровідну мережу міста. На слухання завітали представники місцевої влади, депутати, керівники громадських організацій і журналісти. Цікаво, що в сесійному залі бажаючих послухати звіт і висловити зауваження було багато, а от поїхали на водоочисні споруди лише журналісти.

ТОВ «Білоцерківвода», яке в липні минулого року взяло в концесію КП «Білоцерківводоканал», встигло зробити чимало. І мова йде не тільки про заміну застарілого обладнання, але й про розробку карти мереж міста, проекту на реконструкцію всіх каналізаційних систем міста, також змінений підхід до роботи зі споживачами. Детальніше зі звітом можна ознайомитися на сайті підприємства. Ми ж назвемо, мабуть, найголовніші новації. «Карта мереж міста обійшлася нам в 500 тис. грн. До карти ми закуповуємо геоінформаційну систему, яка коштує 400 тис. грн. Це дасть змогу усунути безконтрольні прориви води, зменшити тиски і зекономити електроенергію. І карта, і програма передається у власність міста. На ній можна надалі наносити мережі тепловиків і енергетиків, щоб чітко знати, де і які мережі пролягають. Адже у нас були випадки, коли при розкопці водоводу знаходили високовольтні неізольовані кабелі», - розповіла директор підприємства Ольга Бабій. Крім цього, устаткували новим обладнання цех для виробництва реагенту гіпохлориту, щоб не закуповувати його, а виробляти самим. Замінили дві старі рибо- та сміттєзахисні сітки з нержавіючої сталі, очистили три біоставки, купили нове обладнання для хіміко-бактеріологічної лабораторії. В травні буде замінено обладнання реагентного господарства: встановлять високоточні насоси-дозатори для ведення реагентів, що покращить якість води. З цією ж метою заплановано реконструювати фільтри другої черги на суму 5, 6 млн. грн. Все це робиться для того, щоб до кінця року довести якість води до тих стандартів, які вимагатимуть Державні санітарні правила і норми з 2015 року. Якщо зараз якість води перевіряється по 34 показникам, то з наступного року вже по 74.

Ще один великий проект - капітальна реконструкція всіх каналізаційних очисних споруд – планують затвердити в травні з міським управлінням комунальної власності. Проектування займе 2 роки, виконання робіт – 3 роки. Вартість: 4 млн. грн. Початок робіт планується вже на березень 2015 року. В квітні починається заміна аварійної ділянки на каналізації по Сквирському шосе і на водогоні вулиць Грибоєдова та Рибна. В червні відремонтують аварійну ділянку каналізації на вул. Річній, 4, а впродовж року - каналізацію на бул. Перемоги, 75, водопровід на вул. Таращанській - Тімірязєва і вул. Шевченко-Таращанська.

Розповіла директор підприємства і про те, як працюють зі споживачами. Зокрема, з усіма бюджетними установами і підприємствами уклали нові договори, проходить інвентаризація споживачів–фізичних осіб. Як вже повідомляла «Громадська думка», населенню дали можливість до 1 липня цього року без сплати штрафу узаконити самовільне підключення до водогону і каналізації. Крім того, підприємство вирішує проблему заміни лічильників, в яких закінчився термін експлуатації. Наприклад, в будинку по вул. Леваневського, 40 запропонували споживачам поставити лічильники підприємства «Новатор», які разом з монтажем обійшлися в 120 грн, тоді як на ринку такі гроші доведеться заплатити лише за сам лічильник. Підприємство пропонує і іншим споживачам скористатися такою можливість, адже з 65 тис. лічильників у 45 тис. вже закінчився термін експлуатації.

Також за звітний період ТОВ «Білоцерківвода» затвердило Правила прийому стічних вод підприємств у систему каналізації міста. Ці правила передбачають обов’язкове спорудження локальних очисних систем на підприємствах, аби не перевантажувати міську каналізацію і не довести її до зупинки. Звісно, такі локальні системи потребують значних коштів, що і викликає невдоволення деяких білоцерківських депутатів-підприємців.

Ольга Бабій також зауважила, що за час роботи підприємства не було звільнено жодного працівника, заборгованості по зарплаті немає, а середній заробіток склав 2450 грн. Наостанок, директор підприємства озвучила, скільки місто отримало доходу від роботи концесіонера. За III-IV кв. 2013 року концесійний платіж склав 1, 1 млн. грн. За I кв. 2014 року заплатять 560 тис. грн. і далі щоквартально будуть платити по 550 тис. грн. Крім того, підприємство сплатило податків за місцем своєї реєстрації, тобто в Білій Церкві, на суму 2, 5 млн. грн.

Ольга Бабій відповіла на питання присутніх. Зокрема, пояснила, чому споживачі, всупереч законодавству, повіряють лічильники за власний кошт, а це коштує 58 грн. Виявилось, що місцеві депутати, затверджуючи тарифи в 2010 році, вирішили викинути таку їх складову як повірка пристроїв обліку за рахунок надавача послуг. На запитання депутата В. Ямкового куди йдуть амортизаційні кошти, Ольга Бабій повідомила, що вони йдуть на поточні ремонти, а в кінці 2014 року пообіцяла розповісти, які роботи виконані за рахунок інвестицій, які за рахунок амортизаційних відрахувань, а які за рахунок поточних надходжень. Депутат М. Бондаренко поцікавився наскільки вода відповідає якості. Ольга Бабій запевнила, що якість води відповідає нормам, про це свідчать і перевірки місцевої СЕС. Проте, в воді залишається присмак і запах через проблеми з Білоцерківським водосховищем. То ж цього року планують ввести ще один реагент для очистки води, а саме: перманганат натрію. «Ми помічаємо ще таку тенденцію: вода на виході з водоочисної станції належної якості, а от уже в середині багатоквартирного будинку її якість не та. Все через стан мереж в будинках. Ми направляємо приписи ЖЕКам щодо ремонту мереж. Вже в 10 будинках такі заміни проведені», - розповіла Ольга Бабій. Цікавились присутні і тим, чи можемо ми брати для споживання воду з підземних пластів. Виявилось, що ні, бо в такій воді багато хрому, заліза і важких металів.

Репортаж з водоочисної станції в Білій Церкві

Прочитано 4344 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео