Установку загальнобудинкових лічильників води у Білій Церкві відклали

  • Четвер, вер. 29 2016
  • Автор 

29 вересня на сесії Білоцерківської міської ради депутати відмовилися підтримувати три рішення, пов’язані з ТОВ «Білоцерківвода», а саме: виділяти кошти на установку загальнобудинкових лічильників холодної води, закупівлю насоса та затверджувати технічні норми використання води.

Загальнобудинкові лічильники відклали

Депутати Білоцерківської міської ради після довгих дискусій та суперечок все-таки зняли з розгляду питання про Програму оснащення будинковими вузлами обліку питної води багатоповерхівок нашого міста. Документ передбачав виділення 36 млн. грн. (щоправда невідомо коли і конкретно з яких джерел) на встановлення загальнобудинкових лічильників води.

Міський голова Геннадій Дикий та депутати від «Самопомочі» та Опозиційного блоку виступили у підтримку цього рішення. Мотивація була така: нині планується до прийняття у другому читанні та в цілому проект закону "Про житлово-комунальні послуги", який передбачає, що облік спожитої води ведеться лише за загальнобудинковим лічильником. А оскільки у Білій Церкві не всі будинки обладнані загальнобудинковими лічильниками, то потрібно прийняти таку Програму, яка дозволить їх встановити. Інакше мешканці платитимуть за нормами споживання, а не по лічильникам або встановлюватимуть їх за власний кошт.

lusya

Ця сесія також не обійшлася без міні-мітингу

Депутати від «Блоку Петра Порошенка-Солідарність», Радикальної партії, «Батьківщини», «Свободи», ПЕВУ не погодилися з таким формулюванням. Адже, по-перше, закон невідомо ще коли приймуть. По-друге, законопроект передбачає у п.6 ст. 15 що «за згодою співвласників багатоквартирних будинків та виконавця послуг, комерційний облік здійснюється за показаннями індивідуальних приладів вузлів обліку в квартирах… за умови обладнання усіх житлових та нежитлових приміщень таких будинків індивідуальними вузлами обліку». Тож, якщо така згода буде, загальнобудинковий лічильник не потрібен.

osbbb29

Представники ОСББ прийшли на сесію відстояти свою думку щодо лічильників

На сесію прийшло більше 15 представників ОСББ Білої Церкви, які теж виступили проти підтримки такої Програми місцевими депутатами. Адже мешканці будинків не хочуть сплачувати різницю у показника індивідуальних лічильників та загальнобудинкового, а саме це зобов’язує їх робити ТОВ «Білоцерківвода», інакше концесіонер відмовляється подавати воду у будинок.

І ось у Білій Церкві склалася така ситуація: частина будинків, які мають такі загальнобудинкові лічильники, а це загалом кооперативи та ОСББ, змушені платити за цю різницю коштами мешканців, а будинки, які обслуговують ЖЕКи, або ті, які не мають таких лічильників, не сплачують за втрати води, а оплачують лише те, що показує їх лічильник у квартирі.

Тож, щоб розібратися у питанні, вирішили його зняти з розгляду.

Нормативи використання води не затвердили

Також депутати зняли з розгляду питання про затвердження поточних індивідуальних  технологічних нормативів використання питної води для  ТОВ "Білоцерківвода"  у розмірі 401,54м3  на  1000 м 3  піднятої води, що складає 7373,99 тис. м3 на рік терміном на 5 років. Оскільки ці нормативи вирахував лише концесіонер і не було незалежного прорахунку, то у депутатів виникли сумніви в їх правомірності.

Грошей на насос для каналізації не дали

Також депутати не підтримали рішення про Першочергові заходи охорони довкілля в місті біла церква на період  2012 – 2016 років. Саме воно передбачало виділення з міського бюджету 900 тис. грн. на придбання насосного  і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних  каналізаційних системах ТОВ  «Білоцерківвода».

Знову ж таки це рішення підтримував міський голова та його однопартійці з фракції «Самопомочі», а також депутати від Опозиційного блоку. Решта висловили сумніви в доцільності такої закупівлі за кошт міського бюджету, адже концесіонер, коли брав міський водоканал в концесію, обіцяв вкладати свої кошти в його переоснащення, а не просити на це гроші з міського бюджету. У тих, хто підтримував це рішення, інший аргумент: мовляв концесія – це ще не приватна власність, тому згідно договору про концесії все майно, в яке вкладає кошти міський бюджет, лишиться у власності громади.

Ці три рішення – є сигналом для власників ТОВ «Білоцерківвода», який свідчить про те, що так просто провести через Білоцерківську міську раду рішення про дозвіл на отримання концесіонером кредиту в розмірі $37 млн. не вийде. 

Прочитано 3464 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео