Чому не приходять квитанції за газ?

  • Четвер, черв. 09 2016
  • Автор 

До редакції БЦ News звертаються мешканці Білої Церкви, які вже два місяці не отримують квитанції за газ. Чому так сталося, ми дізнались у головного інженера Білоцерківської філії ПАТ «Київоблгаз» В’ячеслава Месійка.

Епопея зі зміною норм споживання для тих користувачів газу, які не мають лічильника, триває. У Білій Церкві за березень та квітень частина споживачів газу не отримала квитанцій на оплату послуги. Як виявилось, у всьому винна центральна влада, яка ніяк не може дати чіткі пояснення, які ж норми споживання має оплачувати мешканець, а тому філія газового господарства у Білій Церкві поки що утримується від видачі рахунків мешканцям.

Як відомо, постанова КМУ №237 від 29 квітня 2015 року передбачала зменшення удвічі норми споживання газу для споживачів без лічильників. І діяла вона з 6 травня 2015 по 31 січня 2016 року. Норми були встановлені такі: 3 куб. м на особу (газова плита+централізоване гаряче постачання); 4,5 куб. м на особу (газова плита у період відсутності гарячої води);  9 куб. м на особу (газова плита+колонка).

28 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України визнав постанову такою, що прийнята з порушеннями, тому є незаконною. Після чого споживачам газове господарство почало робити перерахунок, додаючи не оплачені кубометри як борг. Цей борг рівними частками розподілили аж до грудня 2016 року.

Але 23 березня 2016 року Кабінет міністрів постаново №203 знову затвердив нові норми споживання: 4,4 куба на особу (газова плита); 7,1 куба на особу (газова плита у період, коли немає гарячої води); та 14 куб. м (газова плита+колонка). А у квітні Кабмін видав ще одну постанову, якою засвідчив, що нові норми мають нараховуватися з 1 лютого 2016 року.

А от що робити з 9-місячним періодом (з 6 травня 2015 по 31 січня 2016 року), які норми застосовувати на ці місяці, поки що залишається незрозумілим.

Через такі законодавчі зміни газове господарство не має можливості провести коректні нарахування споживачам без лічильників та вчасно виставити рахунки за спожитий газ.

Тому мешканцям багатоповерхівок, де немає лічильників, варто або дочекатися, поки державні інституції врешті-решт з’ясують, за якими нормами споживання газу вести облік, або звернутися до філії газового господарства у Білій Церкві ( вул. Я. Мудрого, 61 та вул. Павличенко, 118) де вам роздрукують квитанції за березень і квітень і ви зможете їх оплатити за старими нормами споживання газу. 

Прочитано 7229 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео