Якщо у вас немає лічильника газу, заплатите борг за 9 місяців

  • Понеділок, бер. 14 2016
  • Автор 

14 березня відбулася прес-конференція міського голови Геннадія Дикого, на якій очільник міста розповів про те, як проходять конкурси на заміщення вакантних посад у виконавчих органах місцевого самоврядування Білої Церкви, як розподілять 50 млн. грн. коштів з бюджету розвитку, коли буде прийнята Стратегія розвитку м. Біла Церква та хто возитиме пасажирів з 1 квітня.

Геннадій Анатолійович на початку прес-конференції зазначив, що минулого тижня відбувся повторний іспит для кандидатів на вакантні посади в органах місцевого самоврядування. Нагадаємо, перший іспит відмінили через численні порушення, які зафіксували журналісти та активісти міста Цього разу у конкурсантів вилучили всі зайві речі, у тому числі телефони, аби вони не могли списувати. Тим не менше, за словами міського голови, двох кандидатів за спроби списати не допустили до співбесіди.

Власне  співбесіди відбудуться 15 березня та 16 березня. 15 березня - співбесіда з кандидатами на заміщення вакантних посад начальників управління охорони здоров’я, управління містобудування та архітектури, відділу культури та туризму, а також на заміщення вакантної посади директора комунального підприємства міської ради «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка».

16 березня відбудеться співбесіда з кандидатами на заміщення вакантних посад начальників відділу з питань землекористування, відділу обліку та розподілу житла та юридичного відділу, а також на заміщення вакантної посади директора комунального підприємства міської ради дрібно-роздрібного підприємства «Забота».

Також діючі керівники комунальних підприємств, за словами голови, представили міській владі свої фінансові плани на 2016 рік. Геннадій Дикий зазначив, що вважає за доцільне у комунальній власності залишити лише ті підприємства, які є або прибутковими, або життєвонеобхідними, решту чекає чи заміна керівництва, чи взагалі ліквідація.

Також міський голова зазначив, що нині триває обговорення розподілу ще 50 млн. грн. бюджету розвитку. Домовились, що кожен депутат буде надавати пропозиції на 200 тис. грн. Таким чином депутати особисто зможуть витратити на проблемні питання своїх округів 8, 4 млн. грн. Тож не зволікайте і звертайтеся до своїх депутатів, якщо відремонтувати прибудинкову територію чи маєте інші пропозиції з благоустрою міста.

Також на прес-конференції було оголошено про проведення конкурсу серед активних жителів Білої Церкви, що бажають взяти участь у реформуванні міста. Відібрані кандидати спершу пройдуть навчання в бізнес-школі, де навчаться принципам реформування місцевого самоврядування, затим пройдуть стажування в Польщі. Проводить такий конкурс ГО «GoLOCAL». Детальні умови конкурсу – на сайті Білоцерківської міської ради. Навчених надалі будуть залучати до втілення в життя Стратегії розвитку Білої Церкви, яку планують прийняти на сесії 24 березня.

Відповів міський голова і на запитання журналістів, зокрема щодо того, чому до розроблення Концепції розвитку громадського транспорту не залучені місцеві перевізники, а сам документ переписаний з аналогічних розробок Полтавської області та Вінниці. Геннадій Дикий не вбачає в цьому ніяких порушень, запевняючи, що й нашу концепцію розробляють самі ті фахівці, які готували відповідний документ для вищезазначених міст. А перевізників і громадськість до обговорення залучать, щоправда коли, поки не повідомляється. Тим часом, 1 квітня збігає термін дії договору між перевізниками та міською радою і теоретично з квітня жодна маршрутка немає права виходити в рейс. Міський голова запевняє, що транспортного колапсу не трапиться, бо з перевізника укладуть тимчасові договори на кілька місяців.

І, насамкінець, важлива інформація для тих мешканців, у чиїх квартирах не має газових лічильників. БЦ News вже повідомляв про те, що у лютому мешканці не отримали квитанції через правову колізію. Так ось, її вирішено. Постанову Кабінету міністрів, яка зменшила удвічі норму споживання газу для такої категорії споживачів, відмінив суд. Тому газконтора перерахує норми споживання і мешканцям, які не мають лічильників газу, доведеться заплатити борги. Чому він виникає? Згідно постанови, при використанні газової плити норма становила 3 куб. м на людину, при використанні газової плити та у разі відсутності газової колонки – 4, 5 куб м на людину, при використанні газової плити та газової колонки – 9 куб м на людину. По таким нормам з травня 2015 року по січень 2016 року громадяни сплачували за газ. Суд визнав цю постанову незаконною, а тому повертаються старі норми, які удвічі вищі за зазначені у постанові.

Тобто тепер споживачам доведеться заплатити за недораховані кубометри. Приміром, якщо ви користуєтесь лише газовою плитою, то доведеться оплатити ще 27 куб м (9 міс помножені на додаткових 3 куб м/ міс). Саме такий борг і буде вказаний у нових квитанціях, які громадяни отримають в березні. Щоправда, сплатити можна як відразу, так і в розстрочку, тобто упродовж наступних 9 місяців. Вартість куб м газу буде такою, якою вона була упродовж травня 2015 – січня 2016 року. 

Прочитано 3706 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео