Гранти для тих, хто створює ОСББ в своєму будинку

  • Середа, груд. 16 2015
  • Автор 

Методологія Проекту МРГ з успіхом застосовується в сільських районах та пропонується для забезпечення місцевого розвитку за керівної участі громади і в міській місцевості.

Використовуючи досвід ПРООН, отриманий при реалізації Програми муніципального врядування та сталого розвитку, в якій процес мобілізації громад застосовувався для забезпечення доступу до якісних житлово-комунальних послуг, Проект МРГ ставить пріоритетом сприяння розвитку такої прогресивної форми спільного управління багатоквартирним будинком як об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Проект МРГ підтримує створення ОСББ громадами співвласників багатоквартирних будинків, а також розвиток діючих об’єднань для формулювання ними планів розвитку та отримання грантів на виконання мікропроектів.

Допомога Проекту МРГ в рамках цього компоненту пропонується спеціально для тих міських громад, які ставлять за ціль отримання таких реальних результатів:

  1. Спроможні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків - самоврядні товариства, які здатні здійснювати управління багатоквартирними будинком, забезпечити обслуговування та утримання спільного майна співвласників;
  2. Розроблені комплексні технічні рішення, які застосовуються для модернізації багатоквартирного житлового фонду в місті;
  3. Створена та випробувана на практиці модель мобілізації співвласників для проведення комплексної термомодернізації будинку, придатна для застосування іншими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків.

Додатковою користю від реалізації міського компонента Проекту МРГ буде комплексний підхід, який дозволить на постійній основі впроваджувати в багатоквартирних будинках заходи з повної термомодернізації, підвищуючи рівень енергоефективності будинків до значно вищих стандартів, та покращуючи умови проживання значної кількості мешканців міст. Такі покращення будуть досягнуті шляхом реалізації певного переліку заходів, рекомендованих енергетичним аудитом, проведеним в кожному окремому будинку, визначеному для здійснення модернізацій. Енергоаудити будуть проведені як відповідно до національних стандартів та норм, так і до передових міжнародних практик.

Гранти можна отримати для реалізації мікропроектів двох типів:

1) простий капітальний ремонт (аналогічно мікропроектам ОСББ, реалізованим у 2015 році);

2) комплексні технічні рішення - заходи з термомодернізації будинку з метою підвищення енергоефективності, в комплексі з проведенням необхідного капітального ремонту. В обох випадках мікропроекти будуть реалізовуватися на умовах спільного фінансування.

Такий перелік заходів має забезпечувати баланс витрат та отриманої користі від покращення комфортності житла, продовження терміну служби будинку, підвищення енергоефективності та безпеки проживання. Оптимальний перелік заходів може включати, але не обмежуватися заходами для підвищення енергоефективності будинку та покращення технічного стану будинку, запобігання негативному впливу на результат реалізації заходів з енергозбереження.

Проект МРГ проводитиме попередню експертну оцінку результативності переліку заходів з енергозбереження, а також оптимального переліку заходів (з точки зору оцінки витрат та очікуваної користі) з термомодернізації будинку для подальшої реалізації визначених заходів об’єднанням співвласників (ОСББ). Проведення термомодернізації всього будинку шляхом застосування комплексних технічних рішень буде здійснюватися тільки на основі енергоаудиту як складової пропонованого переліку заходів.

Реалізація повного оптимального переліку заходів є необхідним для того, щоб довести результативність застосування комплексних технічних рішень. Проте, одночасна реалізація всіх заходів оптимального переліку може виявитися фінансово непосильною для більшості ОСББ (співвласників). Тому передбачається, що реалізація оптимального переліку заходів може бути здійснена в декілька етапів. Тим ОСББ, які оберуть такий варіант реалізації, будуть надані рекомендації про те, як це можна зробити практично. Наявність технічної документації (паспорту) будинку є обов’язковою.

Проект МРГ планує підтримати реалізацію мікропроектів з комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків у 5 містах-партнерах різних областей (по одному місту з області), які співпрацюють з міським компонентом Проекту МРГ. Визначення мікропроектів з комплексної термомодернізації, які будуть підтримані, проводитиметься шляхом вивчення та оцінки обґрунтування технічних та економічних показників очікуваних результатів та особливостей мікропроектів, заявлених містами або ОСББ – які готові співфінансувати реалізацію мікропроекту шляхом залучення кредитних ресурсів.

За попередньою оцінкою, максимальна вартість одного мікропроекту з проведення комплексної термомодернізації будинку може становити до 4 млн. гривень (або більше), з яких Проект МРГ зможе профінансувати в еквіваленті до $150000. У кожному місті – два мікропроекти з комплексної термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, або максимум три мікропроекти, за умови що один мікропроект з комплексної термомодернізації буде повністю завершено в 2016 році. При цьому фінансова участь Проекту МРГ не перевищуватиме $300000.

Запрошуються міста-партнери та ОСББ, які зацікавлені взяти участь, подати свої заявки не пізніше 30 грудня 2015 року, надіславши заповнену форму Заявки у форматі “PDF” електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (050) 381-8902.

За матеріалами КОДА

Прочитано 8656 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Елена
-3 #1 Елена 16.12.2015, 20:06
Прежде чем создавать ОСББ необходимо сделать капитальный ремонт в домах за счет ЖКХ, а то получится так ОСББ передали дом и тут вдруг ржавые трубы или батареи у жильцов дома порвало, и весь дом должен сдавать деньги на ремонт. И еще в каждом доме будет по председателю,бу хгалтеру, уборщицы, слесаря, а вы нищие люди платите еще им и зарплату. И это только самая малость тех проблем, которые возникнут. ОСББ можно создавать только в новых домах, которые только сдались в эксплуатацию, а если дому 40 с хвостиком, то представьте себе какие будут проблемы. Эти ОСББ создаются специально для того, чтоб уйти от ответственности , Неужто не понятно.
наталья
0 #2 наталья 16.12.2015, 23:56
у нас в доме 32 квартиры, хотя он многоэтажный, и в основном живут квартиранты, какое ОСББ??????????? ?????????
Саша
+3 #3 Саша 17.12.2015, 18:34
Так это же ваше право. Ваше же имущество. Вам решать как с ним поступать. Я так понимаю, вы уже прождали 40 лет с хвостиком волшебника на синем вертолете, который прилетит и по ремонтирует ваш дом «за счет ЖКХ». Ну еще столько же подождете, времени то у вас много, я так понимаю. Не будем вам мешать!

Когда прилетит этот волшебник, позовите меня может он переделает и мой старый ржавый запорожец со спущенными колесами в новенькое Ферари. О, чудо будет!

Я тоже верю в чудеса как и вы! Чудеса бывают на свете, наверное, главное посильнее в них верить!
Елена
-4 #4 Елена 21.12.2015, 16:19
Саша я так думаю, что вы не в чудеса верите, а тоже едите из этой кормушки. Съездий в Киев и пообщайтесь с жителями домов, где созданы ОСББ, У меня брат живет в таком доме. Могу адрес дать. Вам расскажут как ОСББ работает и какие деньги прокручиваются и оседают на счетах тех же чиновников

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео