Міська влада розповіла, коли у місті з'явиться притулок для тварин

  • Четвер, груд. 10 2015
  • Автор 

Останнім часом у Білій Церкві почастішали випадки отруєння безпритульних тварин. За останні 2 місяці до білоцерківської поліції надійшло 3 звернення на цю тему. Звертаються мешканці і до місцевих ЗМІ. Тож заступник міського голови Валерій Гнатюк розповів про те, яка зараз ситуація з відловом та стерилізацію  тварин і коли в місті з’явиться притулок.

За словами Валерія Гнатюка, у місті дії програма охорони та захисту тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Біла Церква на 2012-2015 роки. Вона ухвалена в 2011 році міською радою. На жаль, виконати заплановане в програмі вдалося далеко не в повному обсязі через хронічний брак коштів. В основному виділялися кошти на стерилізацію тварин та підбирання мертвих з вулиць міста.

Також вдалося зробити частину проектної документації на ділянку під притулок і закупити утилізатор для трупів тварин. Притулок буде знаходитись біля сміттєзвалища. А оскільки це землі району, то довелось збирати купу паперів. В програмі притулок мав би бути ще в 2012 році. По факту – немає й досі. Для закінчення проектних робіт та початку будівництва притулку у 2016 році УЖКГ проситиме депутатів закласти в бюджет на наступний рік 1 млн. грн.

Утримання собак в притулках річ також недешева. В програмі складений кошторис, так ось в цінах 2011 року на утримання тварин пропонувалось виділити 300 тис грн, на годування – 500 тис грн., на стерилізацію і вакцинацію – 400 тис. грн, на ветпрепарати – 200 тис. грн, а на відлов і транспортування тварин – 600 тис грн. щорічно.

По факту УЖКГ отримувало від 100 до 200 тис. грн. на стерилізацію щорічно. За цей рік стерилізовано 350 тварин. Зараз стерилізацією займається виключно Білоцерківська міська державна лікарня ветеринарної медицини.

По зазначеним фактам отруєння тварин місцева поліція ніяких розслідувань не проводила. Бо для лабораторного дослідження, а воно проводиться в Києві, трупа загиблої тварини потрібно 800 грн. Заявники, а це мешканці міста, не змогли виділити зі своїх коштів такі суми. Тому вирішили, що якщо отруєння в місті продовжаться, за дослідження буде платити чи міліція, чи УЖКГ.

А поки що закликають мешканців, в разі виявлення агресивної собаки чи зграї собак, звертатися до УЖКГ за тел.: 5-10-47.

Нагадаємо, на своїй першій перс-конференції міський голова Геннадій Дикий пообіцяв до літа прибрати з вулицб міста всіх втерилізованих собак і сказав, що їх утримання не потребуватиме значних коштів. 

Прочитано 4385 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео