Тепломережа повідомила, коли буде гаряча вода

  • Четвер, лист. 05 2015
  • Автор 

Основні причини відсутності ГВП в квартирах білоцерківців

Перша причина – це великі борги за теплопостачання в зв’язку з тим, що значна частина споживачів платить за послуги не в повному обсязі, невчасно – тобто є боржниками. На сьогоднішній день борг тільки населення складає майже 30 млн. грн.

За умовами договору з гарантованим постачальником НАК «Нафтогаз України» передбачена 100% оплата в місяці споживання. Частина газу в тарифі на послугу теплопостачання складає близько 70%. Згідно чинного законодавства, кошти, які споживачі платять за послугу теплопостачання, спрямовуються банківськими установами на розподільчі рахунки КП БМР «БЦТМ», звідки автоматично перераховуються НАК «Нафтогазу» як плата за спожитий природний газ. Залишку коштів на рахунку підприємства ледве вистачає на оплату податків, заробітну плату та закупку матеріалів для аварійно-відновлювальних робіт. 

Друга важлива причина – масові крадіжки гарячої води. Реальна кількість гарячої води, яка подається в будинок, значно перевищує кількість води, за яку споживачі розраховуються з нашим підприємством згідно показників своїх приладів обліку або (при їх відсутності) нормативам споживання на одну особу.

Це зумовлено втручанням в конструкцію лічильника (магніти та інші блокувальні пристрої) для зменшення реальних показників витрат води. Наприклад, якщо на житловий будинок умовно зайшло тисяча кубометрів води, то мешканцями по приладам обліку обліковується тільки 500-600 кубів. Втрати – до 50%.

Також непоодинокі ситуації, коли в квартирі немає лічильника гарячої води, і нарахування проводиться по нормативам згідно кількості зареєстрованих мешканців. А в помешканні, окрім прописаних осіб, проживає значно більше людей – незареєстровані квартиранти, друзі або родичі – і  реальні витрати води в рази перевищують нормативні розрахунки.

В результаті цього подача гарячої води стає збитковою. Ми її надаємо в тому обсязі, в якому вона потрібна споживачам, але не облікована частина води постійно «зникає». Тобто ми витрачаємо газ на забезпечення послуги, але не отримуємо фінансової компенсації. Відповідно ростуть борги за газ. І ця проблема не сьогоднішня – вона існує постійно.

Окремі мешканці Білої Церкви навіть в соціальних мережах закликають до крадіжок гарячої води, обіцяючи навчити всіх бажаючих, як можна користуватись послугою і не платити за неї. Тим самим вони позбавляють сумлінних споживачів можливості отримувати цю послугу – від крадіжок страждають всі, адже безплатних послуг не буває.

Маємо попередити таких запопадливих діячів, що у випадку виявлення стороннього втручання в загальну систему тепло- чи водопостачання, чинним законодавством передбачені великі штрафні санкції – це як грошові штрафи, так и зняття з обліку лічильника та інш. На сьогоднішній день держава опікується обліком та збереженням енергоресурсів, тому крадіїв очікують жорстокі запобіжні заходи. Тож не дослухайтесь до більш ніж сумнівних порад – незаконні дії можуть стати причиною великих проблем.

Також багато споживачів скаржаться на холодні рушникосушильники, помилково вважаючи, що ванна кімната обігрівається за рахунок централізованого опалення.  Потрібно зазначити, що більшість багатоквартирних будинків м. Біла Церква обладнані 4-трубною системою теплозабезпечення, при якій централізоване опалення і ГВП здійснюється по окремим трубам, і гаряча вода йде транзитом через рушникосушильники.  Тому якщо надається послуга з ГВП, відповідно тепло у ванній кімнаті.

Але останні роки люди масово відмовляються від послуги централізованого ГВП – вони припиняють брати гарячу воду, яку постачає КП БМР «Білоцерківтепломережа», а натомість встановлюють бойлери, та користуються гарячою водою, підігрітою в домашніх умовах. Через це циркуляція води в системі падає, і з’являються скарги на холодні рушникосушильники. Відповідно, падає оплата, тому що платять за гарячу води тільки ті мешканці, хто її споживає безпосередньо з крана (нарахування по нормі або по лічильнику), а користуються благами ГВП всі (теплі рушникосушильники – тепло у ванній кімнаті). Це свого роду несправедливість на сьогоднішній день.

Такі проблеми виникають через пережитки старої радянської системи, коли будинки проектувались таким чином, тому що енергоносії коштували копійки і можна було не враховувати такі «дрібниці», як різниця між нагрівом від централізованого опалення, та нагрів рушникосушильників за рахунок ГВП. Нові проекти передбачають 2-трубну систему теплозабезпечення.

На сьогоднішній день Білоцерківтепломережа щільно співпрацює з НКРЕКП для того, щоб врегулювати питання подачі гарячої води за умов різкого зниження об’єму ії  споживання, що призводить до значних втрат підприємства. Цю проблему може вирішити включення вартості опалення саме за рахунок ГВП в загальну вартість опалення  (вартість однієї гігакалорії).

Адже зрозуміло – якщо гаряча вода циркулює по рушникосушильникам, вона віддає тепло, на виробництво якого затрачена певна кількість газу та електроенергії, але споживачі, які не беруть гарячу воду з крана, за цей газ та ел/енергію не платять.

Такий стан справ не дозволяє нашому підприємству надавати якісні послуги з гарячого водопостачання в достатній кількості. Всі розуміють, що в природі «безплатної» послуги не буває – якщо за неї не розраховується споживач, то відповідно немає коштів на закупку газу та води для приготування ГВП. 

І наступний момент – це загальні проблеми з енергоносіями в державі на сьогоднішній день. Є певна обмежена кількість природного газу для того щоб пройти опалювальний сезон. Постачальники газу зараз обмежили нашому підприємству споживання природного газу в зв’язку зі значною сумою заборгованості та великою кількістю споживання газу.

Відповідно до ЗУ «Про теплопостачання» в опалювальний період основний акцент робиться на послугу з опалення, а не на ГВП. Тому на даний момент КП БМР «БЦТМ» першочергово опікується тим, щоб 100% забезпечити споживачів послугою централізованого опалення.  

Але як тільки ситуація в державі з постачанням енергоносіїв, зокрема природного газу, стабілізується, будуть погоджені ліміти на газ, яких вистачить не тільки на опалення, а і на послугу ГВП, а споживачі вчасно розраховуватимуться за послуги та обліковуватимуть воду, відразу ж послуга з гарячого водопостачання буде відновлена.

КП "Білоцерківтепломережа"

Прочитано 4530 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Наталія
+2 #1 Наталія 05.11.2015, 22:47
Вартість ГВП ( обігрів ванної кімнати рушникосушаркам и від центральної мережі гарячого водопостачання ) також не всім потрібно додавати в рахунки по опаленню . Багато мешканців користуються не тільки бойлерами , а й електричними рушникосушаркам и ( та платять за електроенергію ) . Це питання - проблему також потрібно вирішувати БЦ тепломережі .
Вова
0 #2 Вова 06.11.2015, 19:30
Если это была НЕОБХОДИМАЯ САМООБОРОНА (читаем в Википедии что это, а это как минимум: Право на необходимую оборону является естественным и неотъемлемым, абсолютным правом человека. Это значит, что все остальные лица не могут препятствовать гражданину в законном осуществлении права на необходимую оборону. В том числе это статья 36 Необходимая оборона. УК Украины).

То в чем он кается то? Глупо. Откровенно глупо.
Вова
0 #3 Вова 06.11.2015, 19:31
Можно долго рассказывать о проблемах, о воровстве как населения так и руководства этой организации, очевидно одно — теплосеть не способна больше предоставлять услуги по отоплению и горячей воде! КП «Белоцерковтепл осеть» - покойник. Туда ей, на кладбище истории, и дорога!
Игорь
+2 #4 Игорь 08.11.2015, 11:35
Вам не нравиться бойлеры в наших квартирах, а нам не нравиться отсутствие горячей воды большую половину года. Вам не выгодно подавать гор. воду летом, а нам не выгодно получать частичную услугу и покупать дополнительные приборы....

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи вірите ви в те, що війна з росією завершиться цього року?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео