Найпопулярніші питання щодо оформлення субсидій

  • Четвер, трав. 07 2015
  • Автор 

Надання  житлових  субсидій  за  удосконаленим порядком  у  запитаннях  та  відповідях

Кому призначається субсидія ?

Субсидія призначається:

- одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації;

- особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі письмового договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки по сплаті житлово-комунальних послуг.

Хто входить до складу домогосподарств для призначення субсидії ?

Субсидія   розраховується    виходячи    з   кількості зареєстрованих  у  житловому  приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується    плата    за житлово-комунальні  послуги,  у  тому  числі  осіб,  призваних  на строкову  військову  службу.

На  які терміни призначається субсидія ?

Субсидія призначається залежно від виду послуг на наступні терміни:

- субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням;

- субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистими зверненнями громадян.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернень громадян.

Щодо періоду, за який будуть враховуватися доходи при призначенні субсидії:

Для визначення періоду, за який будуть враховуватися доходи при призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно керуватися датою, коли надійшло звернення за призначенням субсидії. Якщо звернення надійшло у І кварталі, доходи враховуються за перші три квартали попереднього року, якщо звернення надійшло в інший період – доходи за попередній календарний рік.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається на підставі доходів лише за попередній календарний рік.

Які доходи  враховуватимуться під час призначення субсидій?

До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім  частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово,  частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.

Субсидія не призначається, якщо: під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства  державним  соціальним  інспектором з'ясовано, що
будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні  послуги,  має додаткові джерела для існування, не  зазначені  у  декларації  про  доходи  та  майно  (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення  трудових  відносин  у  встановленому  порядку; отримує дохід  від  утримання  худоби,  птиці,  інших тварин,  дохід  від народних  промислів,  використання  наявної  сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

Чи потрібно громадянам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду  по  квітень 2015 року включно, звертатися у травні 2015 року для призначення житлової субсидії на наступний термін?

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 року (по квітень 2015 року включно), субсидія на наступний період (12 місяців, календарний рік) буде призначена на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви і Декларації.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.), особа, якій призначено житлову субсидію, зобов'язана протягом місяця повідомити про це управління соціального захисту населення.

В яких випадках  призначення субсидій здійснюється на підставі рішень  комісій ?

За рішенням комісії субсидія призначається  в наступних випадках:

- на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам, які проживають самі (відповідне рішення не переглядається до зміни обставин);

- особові рахунки відкриті на іншу особу, зареєстровану у житловому приміщенні (будинку);

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тис. грн.;

- з урахуванням кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично  в ньому проживають (за наявності засобів обліку послуг);

- державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;

- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.

Обов’язки громадян, яким призначено субсидію:

Якщо у домогосподарстві протягом часу отримання субсидії  відбудуться  зміни:

-          у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, їх соціального статусу;

-          у переліку отримуваних житло-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг;

-          буде здійснено купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка  перевищує 50  тисячгривень;

громадяни зобов’язані протягом місяця  повідомити управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради.

Якщо громадянин не повідомить про ці зміни або подасть документи з недостовірними відомостями, і під час обов’язкової перевірки це буде виявлено, то надмірно перерахована сума субсидії  повертається  громадянами  у  подвійному  розмірі.

Управління соціального захисту населення

                Білоцерківської міської ради

Прочитано 4360 раз
Опубліковано в ЖКГ

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи варто у війні робити алейки?

так, гарне буде місто - 0%
ні, такі витрати недоречні - 16.7%
краще направити ці гроші військовим - 83.3%
мені все одно - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео