Нові тарифи на комунальні послуги по Білій Церкві

  • Понеділок, бер. 16 2015
  • Автор 

В приміщенні виконкому Білоцерківської міської ради відбулася прес-конференція на тему підвищення тарифів на комунальні послуги з 1 квітня 2015 року. Подаємо перелік нових тарифів.

Газ. Нововедення в тому, що скасовуються групи споживачів, натомість вводиться сезонність. Зокрема, споживачі, які опалюють своє приміщення газом, тобто мають котел, будуть сплачувати з 1 жовтня по 30 квітня  по 3, 6 грн. за 1 куб м при споживанні до 200 куб в місяць, все, що перевищує цю норму оплачуватиметься по тарифу 7, 18 грн. за 1 куб м. Така ж ціна буде на газ, спожитий не в опалювальний сезон, незалежно від обсягів споживання. Споживачі, які використовують газ лише для приготування їжі та підігріву води (газплити і газколонки), сплачуватимуть 7, 18 за куб м. цілорічно. Зараз тариф на газ становить 1, 08 грн. за 1 куб м при споживанні до 2500 куб на рік.

Щодо лічильників на газ. За словами заступника міського голови Валерія Гнатюка, лічильники на газ мають встановити всім споживачам до 2018 року за кошт держави. Наразі ця програма призупинена. У філії «Київоблгазу» в Білій Церкві є всі технічні можливості продовжувати встановлювати лічильники, проте держава їх поки що не закуповує.

Опалення. Поки що точних тарифів на опалення і гарячу воду в Білій Церкві не має. Їх встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тому КП «Білоцерківтепломережа» назвала лише орієнтовну вартість послуг, виходячи із заяви НКРЕКП, про те, що тариф зросте. Так опалення зросте з 9, 56 грн. до 17 грн. за 1 кв м. Якщо ж у вашому будинку є лічильник тепла, то вартість 1 Гкал зросте з 373, 6 грн. до 645, 94 грн. Вартість гарячої води для квартир, де є рушникосушильник, становитиме 41 грн. проти нинішніх 23, 62 грн. за 1 куб. Для бюджетних організацій та інших споживачів вартість 1 Гкал з нинішніх 1449, 24 грн. зросте до 2063, 48 грн. Увага! Це лише орієнтовні тарифи. Про остаточні буде повідомлено пізніше.

Щодо лічильників на гарячу воду та опалення. Лічильник на гарячу воду абонент має ставити за власний кошт, а от його повірка проводиться за рахунок КП «Білоцерківтепломережа». Тому, якщо ви отримали повідомлення про те, що ваш лічильник повинен пройти повірку, зателефонуйте до лабораторії для узгодження дати та часу візиту слюсаря. Заміна старого лічильника (термін експлуатації наближається до 10 років) коштуватиме 160 грн. За детальнішою інформацією звертайтесь за телефонами: 38-13-65, 5-62-10, 34-11-69. Що стосується лічильника на теплову енергію, то такими приладами обладнано 25% будинків Білої Церкви. Оскільки обладнання це надзвичайно дороговартісне (лічильник з проектом і встановленням може коштувати від 100 тис. грн.), то можна звертатися до управління ЖКГ з проханням обладнати будинок таким лічильником за кошти міського бюджету. Наразі, в бюджеті на 2015 рік таких коштів не закладено, але міські депутати обіцяють над цим питанням подумати. До того ж за словами Валерія Гнатюка, вигідно чи ні встановлювати такий лічильник на тепло, залежить від погодних умов. При теплій зимі – вигідно, за холодної – навпаки.  

Електроенергія. Світло дорожчатиме поступово. Перший етап починається 1 квітня. Другий – з 1 вересня 2015 року. Потім електроенергія дорожчатиме з 1 березня 2016 року, з 1 вересня 2016 року та з 1 березня 2017 року. Про це йдеться в постанові НКРЕКП №220 від 26. 02. 2015. Отже, з 1 квітня для населення (в тому числі при наявності електроплити), що споживає до 100 кВт вартість становитиме 36, 6 коп. за 1 кВТ, від 100 до 600 кВТ – 63 коп. за 1 кВт та понад 600 кВТ – 140, 7 коп. за 1 кВТ. З 1 вересня тариф збільшиться для 1 категорії споживачів до 45, 6 коп. за 1 кВТ, для 2 категорії – 78,9 за 1 кВт, для 3 категорії – 147, 9 за 1 кВТ. З рештою тарифі можете ознайомитись на сайті НКРЕКП.

Щодо лічильників на електроенергію. Якщо ви користуєтесь електроенергією в нічний час (з 23:00 до 7:00), а це може бути, приміром, електроенергія, яка йде на опалення будинку, вам ліпше поставити двозонний лічильник, адже тариф в нічний час вполовину дешевший. Такі лічильники споживачі змушені ставити за свій кошт.

Холодна вода та каналізація. З 1 квітня тариф не зростає, але, в зв’язку з тим, що підприємство ТОВ «Білоцерківвода» має постійне підвищення тарифу на електроенергію та реагенти, вартість холодної води та водовідведення в Білій Церкві також подорожчає. Нині це питання вивчає НКРЕКП. Орієнтовно, за словами директора ТОВ «Білоцерківвода» Ольги Бабій, тариф зросте на 11, 6%.

Щодо лічильників  на холодну воду. Нині заборгованість споживачів Білої Церкви за спожиті послуги ТОВ «Білоцерківвода» становить 3, 9 млн. грн. Переважна більшість боржників не мають лічильників на холодну воду, тому надавач послуги наполегливо просить споживачів обладнати квартири такими лічильниками, адже тоді доведеться платити не за норму, а за фактично спожиті послуги. Також ТОВ «Білоцерківвода» регулятор може встановити тариф на виконання послуг, в який буде закладено і повірка лічильників. Нині повірка здійснюється за кошт абонентів.

Субсидії: Враховуючи стрімке зростання тарифів, міська влада очікує значне зростання і кількості бажаючих скористатися субсидіями на оплату комунальних послуг. Якщо нині субсидію в Білій Церкві бере 6-9 тис. домогосподарств, то очікується що таких бажаючих буде десь 50 тис. сімей. Фактично стільки брали субсидію на початку 90-х років. Це спричинить значне навантаження на управління соціального захисту населення Білої Церкви. То ж його працівники просять всіх, хто знає, що може розраховувати на субсидію, або розуміє, що змушений буде нею скористатися, не чекати нових платіжок на комунальні послуги з підвищеними тарифами, а вже зараз звертатися у відділ субсидій, що знаходиться за адресою: пров. Ковальський, 14 та в ЖЕК-1 і ЖЕК-7.

Міністр соціальної політики Павло Розенко нещодавно заявив про те, що буде значно спрощено порядок надання субсидій. Але поки що не ухвалено жодного нормативного акту для цього, тому субсидії нараховуються за чинним законодавством.

P.S. Розмір заборогованності за всі види комунальних послуг по Білій Церкві станом на 7 березня складає 85 млн. грн.

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 20810 раз
Опубліковано в ЖКГ

Коментарі  

Калян
+1 #1 Калян 03.06.2015, 15:33
Многоквартирные дома(пятиэтажки , девяти, четырнадцатиэта жки и так далее) являются частной собственность(с татья 382 ГКУ). Мне очень интересно, с какого горсовет будет выделять деньги из кассы всей городской общины для установки тепловых счетчиков в частные дома? У нас что решены уже все социальные проблемы: дороги, больницы, школы, садики и так далее? Я так понимаю у нас избыток денег в городском бюджете? Ну тогда либо снижайте налоги, либо поровну всем раздайте...
Калян
+1 #2 Калян 03.06.2015, 18:07
Бывает прохожу мимо домов, такие машины стоят, что прямо дух захватывает; у многих ремонты, часто густо двухэтажные квартиры, дачи, гаражи, бизнесы, другая разная собственность.. . Вот объясните мне, с какого перепуга городской бюджет им должен помогать? С какого я должен им помогать со своей зарплаты? Ну решили собственники дома поставить себе счетчик на отопление, ну куда еще пошло, ради такой благой цели, помогите бедным. Определите критерии какие это должны быть люди, и помогите им. Но всем другим, с какого перепугу?
Хотя по правде сказать, на-р те счетчики, что они меняют. Что не ясно сколько каждый дом реально потребляет плюс-минус. Если стоят рядом два одинаковых дома, один по счетчику платит 5 грн за кв.м, а другой по тарифу 10, то что тут не понятного?

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задоволені ви ціною на продукти харчування у Білій Церкві?

ні, грошей не вистачає - 54.5%
так, цілком задоволений - 0%
стараюся купляти на розпродажах, оптових ринках - 9.1%
не слідкую за цінами - 36.4%

Всього голосів: 11
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео