Міські депутати роздали землю, встановили податки та залишили право на автономне опалення

  • Субота, січ. 24 2015
  • Автор 

22 січня відбулася 70 сесія Білоцерківської міської ради. На початку засідання депутати прийняли до своїх лав нового колегу, заслухали запит нового директора парку ім. Т.Г. Шевченка Сергія Істоміна щодо руйнування майна парку колишнім його керівником, затвердили розмір місцевих податків та зборів, окрім податку на нерухоме майно, а також відмовилися забороняти громадянам обладнувати квартири автономним опаленням і не затвердили перелік об’єктів комунальної власності до приватизації. Найбільше дискусій викликало питання про місцеві податки та земельні питання. Останні нагадували банальну роздачу ділянок бізнесменам, в той час як для учасників АТО землі в місті не має.

Перед початком засідання голова Білоцерківської міської виборчої комісії Олександр Бака поінформував присутніх, що визнано обраним депутатом в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів  Білоцерківської міської ради наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку міської організації ВО «Свобода» Олександра Хозєєва. Він прийшов на заміну тепер вже народному депутату-свободівцю Олександру Марченку.

Далі зачитав свою заяву В’ячеслав Хмельницький стосовно того, чому зрізані ялинки біля виконкому. Цю інформацію вже давно обговорили в соцмережах білоцерківці, а БЦ News надрукував офіційне роз’яснення від управління житлово-комунального господарства, то ж депутат трохи спізнився.

Затим міські обранці заслухали запит до президента України, генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ та міського голови Білої Церкви від свого колеги, якого 2 січня назначено директором комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка» Сергія Істоміна. В ньому новий очільник підприємства зазначає, що його попередник, полишаючи посаду, пошкодив атракціони та інше майно парку, були виявленні також численні порушення при працевлаштуванні співробітників парку, а сам директор виписав собі компенсацію за невикористані відпустки протягом 21 року його керівництва в сумі близько 150 тис. грн. Сергій Істомін вже звернувся до правоохоронних органів. Міський голова Василь Савчук зазначив, що вражений діями колишнього директора Михайла Хоменка і вважає це наслідком того, що правоохоронні органи так і не змогли знайти порушень в діяльності директора парку, на території якого до того ж працювали три кафе ТОВ «Плато», в яких продавалися алкогольні напої. То ж звільнити Хоменка за порушення не вийшло, довелося чекати закінчення контракту. Запит депутати підтримали.

mit

Традиційно під час сесії до стін міської ради прийшли мітингувальники

Депутати міської ради взяли до відома звіт міського голови  Василя Савчука про здійснення державної регуляторної політики Білоцерківською міською радою та виконавчим комітетом в 2014 р. та інформацію про хід виконання у 2014 р. міської комплексної програми «Турбота» на 2011-2015 рр. Депутати  затвердили Програму соціально-економічного  та культурного розвитку Білої  Церква на 2015 р., комплексну програму по організації та фінансовому забезпеченню призову та приписки громадян у Білій Церкві на 2015р., новий склад Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській міській раді, ухвалили рішення про ліквідацію суб’єкта господарювання ТОВ  «Інформаційний-аналітичний центр «Масив»  шляхом приєднання до КП «Білоцерківтепломережа», погодили в новій редакції Програму скорочення споживання природного газу та інвестиційну програму КП «Білоцерківтепломережа» на 2015р.

Та найбільше дискусій викликали два питання. Перше – це рішення встановлення місцевих податків і зборів в Білій Церкві. Як відомо, держава на 2015 рік змінили Податковий кодекс. Тепер в Білій Церкві залишається не 75% ПДФО, а лише 60%. Ціна питання – понад 40 млн. грн. Натомість місцевим громадам додали податок на нерухомість та транспорт, залишили податок на землю, єдиний податок з фізосіб-підприємців на спрощеній системі та туристичний збір і збір за паркування (два останніх взагалі не справляли в Білій Церкві). Мінфін вирішив, що завдяки новим податкам Біла Церква заробить 35 млн. грн. Це при умові, якщо міська влада встановить максимально дозволені законодавством ставки. Розмір податків і зборів напередодні депутати обговорювали. Але дискусія продовжилася.

zemlya

Підприємець Іван Кошель просить депутатів знизити розмір земельного податку. Розмір знизили, а з ним і надходження до міської скарбниці

Найактивніше наполягав на зниженні податку на землю, яка перебуває в постійному користуванні суб’єктів господарювання, депутат обраний по списку «Батьківщина» Іван Кошель. Завдяки його старанням до міської скарбниці буде надходити податок за землю в розмірі 1%, а не 3%, як планувалося. Людмила Дригало пропонувала знизити єдиний податок з 8% до 7% (ціна питання 12 грн.). Таку пропозицію навіть перший заступник начальника Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Київській області Оксана Чустіль назвала популістською, адже для малих підприємців найбільш обтяжливим є якраз не цей податок, а розмір ЄСВ (422,65 грн. в 2014 р.). Після чого депутати вирішили затвердити:

-         транспортний податок в розмірі 25 тис. грн. з легкових автомобілів, які куплені не раніше, як 5 років тому і мають об’єм двигуна 3000 куб см.

-         ставка земельного податку на земельні ділянки, в тому числі, які перебувають в постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім земельних ділянок державної та комунальної форми власності, на яких розташовані установи, що фінансуються з бюджетів різних рівнів) становить 1% від їх нормативної грошової оцінки

-      єдиний податок в розмірі 8% (для 1 групи) та 20% (для 2 групи) та 2% (до доходу у разі сплати ПДВ для 3 групи) та 4% (до доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку для 3 групи)

-         туристичний збір в розмірі 1% від вартості доби проживання в готелі

-        збір за паркування в розмірі 37 коп. за 1 кв м парковочного місця (буде стягуватися лише, коли в місті з’являється обладнані паркоматами стоянки)

Другим спірним питанням стали рішення по землі (початок розгляду земельних питань - на відео 23:20), які підготувала земельна комісія Білоцерківської міської ради. Так, 32 депутати, в тому числі і ті (а це Людмила Дригало та Валерій Ямковий), що боролися проти будівництва АЗС на розі вул. Б. Хмельницького та бул. 50-річчя Перемоги, проголосували (на відео 45:19 хв) за видачу дозволу ТОВ «ВТП Лангора» для будівництва автозаправки за адресою бул. 50-річчя Перемоги, 55. Це фактично за 100 м від місця спору. Коли до цього пункту привернув увагу депутат від "Батьківщини" Сергій Беркут (на відео 1:03:29), то Людмила Дригало відповіла так: «Це зовсім інша ділянка, яка знаходиться..да...не далеко від тієї, що ви говорили, але вона йде вглуб до річки. Ми спеціально туди ходили, там поблизу вже немає житлового масиву».

Також депутати проголосували (на відео 45:19 хв) за відведення земельної ділянки ТОВ «Голден Велес» під розміщення торгово-офісного, ресторанно-розважального та готельного комплексу в місті Біла Церква по вулиці Олеся Гончара, 11 (колишній клуб «Оазис»). До слова міський голова Василь Савчук заявив, з цим рішенням не варто поспішати: "Мова йде проземельну ділянку, яка є праворуч від колишнього клубу ""Оазис". В нашої архітектури по цій ділянці немає викопіровки. Там далі йде заїзд до будинків. Є пересторога, що заїзд може бути закритий. Тому була пропозиція відхилити цю пропозицію". На що депутат, який брав найактивнішу участь в розгляді цього питання, Сергій Підпалий запевняв: "Людина зробила повністю проект, є всі висновик архітектури. Ми вивчали це на земельній комісії, на передсесійній комісії, запитань у нас не виникло". Депутат Андрій Король також висловив пропозицію зняти це питання з розгляду, але його не підтримали депутати, в тому числі Людмила Дригало, Валерій Ямковий та депутати "Свободи" (на відео 28:07 хв). Так що якщо тепер прохід на вул. Вокзальна буде перегороджено, знатимемо кому за це дякувати. 

ses-1

Також депутати, знову ж таки саме ті, які борються за права громади міста, проголосували (на відео 50:00 - 53:29) за продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,3214 га по вулиці Київська,39-а в місті за 353 500,00 грн. (1 кв. м. = 110 грн.) під розміщення автомийки з адміністративними, офісними приміщеннями, комплексом сервісного обслуговування автомобілів та автомобільно-заправної станції. Так що у нас тепер з’явиться ще одна заправка на розі вул. Київської і Сухоярської, навпроти Старого Київського кладовища, фактично за кілька сот метрів від заправок по обидва боки вул. Київська.

Роздача земельних ділянок набрала таких обертів, що до останнього рішення деякі депутати не витримали, зокрема обранці із фракції «Батьківщина» Сергій Беркут та Володимир Малюк привернули увагу ще до одного проекту рішення про оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки громадянам, яким передбачалося виділити для будівництва будинку дві ділянки в провулку Яровий (це за військовим госпіталем, на березі р. Рось), розміром по 1000 кв. м кожна! Це в той час як для учасників АТО та й рядових мешканців Білої Церкви землі немає. "На попередній сесії  ми створили комісію для розгляду справ учасників АТО. Ця комісія повинна була розглянути земельні питання. Пані Дригало є членом цієї комісії і членом земельної комісії, яка виділяє вільні земельні ділянки та ділянки під МАФи, якими ми вже застроїли всю Білу Церкву", - сказав Володимир Малюк. "Ми кілька раз розглядали це питання на комісії. Але так як немає меж міста, не можна зараз визначитися з вільними ділянками. По-друге, учасники АТО поступово подають заяви. А так як в даний час немає чого розглядати, то вони чекають свого часу. Та й держава не визначилась повністю з тим законом, хто підлягає під учасника АТО. Тому чекаємо", - парирувала Людмила Дригало (на відео 1:07:19). А ще один член земельної комісії Ярослав Мицюк взагалі запропонував виділити земельні ділянки учасникам АТО ...на острові "Кохання", що є рекреаційною зоною. 

Після галасу це рішення не підтримали, хоча Дригало і Ямковий все одно голосували "за" (на відео 1:14:39)

Показово, що наступного дня в соцмережах депутат Людмила Дригало назвала цю сесію так:  

drygalo

На сесії також розглянули ще два суперечливих питаннях. Перше стосувалося погодження програми скорочення споживання природного газу, на яку виділяється з міського бюджету 25 млн. грн. Програма має на меті модернізацію теплогенеруючого обладнання, заміна газових пальників, добудова котелень, встановлення котлів на альтернативних видах опалення тощо. Програма мала бути реалізована в 2014 році, але всього зробити не встигли. То ж вона продовжується в 2015 році. Депутат Людмила Дригало висловила претензію, що за міські кошти добудовують об’єкти, які надалі буде експлуатувати концесіонер. Але ж у депутатів був вибір: або добудувати розпочаті об’єкти за кошти міського бюджету, або за кошти концесіонера, зменшивши на відповідну суму інвестиційну програму, або взагалі покинути недобудову. То ж депутати вирішили закінчити заплановані заходи за міські кошти і підтримали програму. А от проект рішення про заборону громадянам відключатися від централізованого опалення і встановлювати автономне не  наважилися.

ses2

ГО "Народна воля" і кілька мітингувальників зайшли в сесійну залу вимагати не голосувати за заборону автономного опалення в Білій Церкві 

На позачерговій сесії 29 січня депутати планують ухвалити податок на житлову та нежитлову нерухомість в  Білій Церкві. 

 

Прочитано 3947 раз
Опубліковано в Влада
Теги

Коментарі  

Николай
+1 #1 Николай 24.01.2015, 22:25
А какое отношение имеет горсовет вот к этому «А от проект рішення про заборону громадянам відключатися від централізованог о опалення і встановлювати автономне не  наважилися.», если все многоквартирные дома находятся в частной собственности и подобные решения без коллективного решения всех собственников квартир дома, согласно Гражданского кодекса Украины, не допустимы. Все индивидуальное отопления города в квартирах установлено незаконно. Но тут если двигаться в этом направлении — всплываю многие другие тайны нашего города... Например, мы живем уже не в Советском Союзе, СССР распался три десятилетия назад, а вы не знали? Вас держат за идиотов или вы ими являетесь на самом деле???

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео