Василь Савчук зістрівся з мешканцями 4 мікрорайону Білої Церкви

  • Вівторок, груд. 09 2014
  • Автор 

Вчора відбулася перша зустріч міського голови Василя Савчука з мешканцями мікрорайонів Білої Церкви. Вона пройшла в школі №20 за адресою вул. Некрасова, 121. Такі зустрічі стали традиційними. В грудні міський голова зустрічався з білоцерківцями і в 2013 році.

На зустріч, окрім, власне, мешканців мікрорайону, прийшли очільники міських управлінь та відділів, керівник СЕС, ветеринарної служби, КП «Білоцерківтепломережа» та ТОВ «Білоцерківвода», ЖЕК №7. Не було лише представника філії газового господарства Олексія Ходаня (а до нього якраз було питання у мешканців) та дільничного міліціонера, хоча їх також запрошували.

На початку зустрічі міський голова Василь Савчук розповів мешканцям про те, як жило місто в 2014 рік. Зокрема, на листопад-грудень місяць не вистачало коштів на виплату зарплати бюджетникам та оплату комунальних послуг в бюджетній сфері. І лише за рахунок власної економії та дотації із області вдалося закрити питання по зарплаті, хоча досі не відомо, як заплатити за комунальні послуги, а  це 18 млн. грн. Також 20% надбавку до зарплати освітянам Білої Церкви не знімали, хоча відповідна постанова КМУ дозволяла це зробити в рамках економії коштів.

«Загалом, в 2014 році з того що запланували, ми встигли зробили лише 40%, через те, що фінансування бюджету розвитку розпочалося лише з серпня. До липня висіло 12 млн. грн. боргу за виконані для міста роботи в 2013 році. Через те, що кошти надійшли лише в серпні. Із запланованих ремонтів внутрішньобудинкових територій на 5 млн. грн., встигли виконати робіт не більше ніж на 1 млн. грн. На ремонти доріг освоїли лише половину із запланованих коштів. Найбільші ремонти провели на вул. Гординського, Таращанській та Пушкінській. Лише на 30% від запланованого зробили в сфері освіти, адже неможливо робити капітальні ремонти одночасно з початком навчального року. Цього року завершили ремонт філії дитячої поліклініки по вул. Леваневського, 156. А в МЛ №1 за рахунок позабюджетних коштів і коштів державного центру кардіології було закуплене обладнання для створення кардіологічного центру. Там вже провели 20 складних операцій.  Хотіли завершити будівництво садочка по вул. Таращанській, але будівельники змогли освоїти лише 600 тис. грн. знову ж таки через пізнє фінансування. Сподіваємось, наступного року садочок здамо в  експлуатацію», - сказав Василь Савчук. Також за його інформацією, в рамках програми «Турбота» було виплачено допомоги 700 сім’ям учасників АТО на загальну суму понад 450 тис. грн. А в самій Білій Церкві вже проживає 2500 переселенців.

зустріч Василя Савчука з мешканцями Леваневського

Далі свої запитання ставили мешканці мікрорайону. Логічно, що перше з них торкалося ситуації із забезпеченням теплом. Люди скаржилися на холодні батареї при тому, що платити за тепло треба значно більше. «Всі мережі, всі котельні – є комунальні. Я два роки тому зустрічався із власниками ТЕЦ і пропонував їм взяти під своє керівництво опалення на масиві, вкласти кошти, замінити трубу «ТЕЦ-місто». Вони були згодні, але за два роки не зробили нічого. Якщо ми за цю зиму не придумаємо за який кошт міняти цю трубу, наступної зими масив залишиться без опалення. Тому ми шукаємо тих, хто сьогодні вкладе кошти. Це або здача в оренду або концесія. Концесія – це також оренда, але з більшими правами власника мереж, тобто міста. Буде виписана концесійна угода, яка винесеться на розгляд громадськості. Ми вже не будемо виділяти кошти з міського бюджету, а, навпаки, бюджет міста отримуватиме додаткові кошти від концесійного платежу. По роках в угоді розписано, скільки концесіонер вкладає коштів. Тариф не залежить від форми власності, його затверджує НКРКП. Коли ТЕЦ зрозуміла серйозність наших намірів, то нарешті прислали нам лист, в якому гарантують, що якщо їм віддати масив Леваневського, то вони поміняють за свої гроші трубу, приведуть в порядок комунікації. Ми зараз проводимо перемовини», - пояснив Савчук. А до тих громадян, в квартирах яких холодно, виїде комісія.

Також громадяни обурювалися тим, що на зупинці БК «Росава» повно МАФів, через які вже неможливо пройти. Василь Савчук зазначив: «Будинок культури належать ВАТ «Росава» і вони не передають його місту. Площа біля БК – теж ВАТ «Росава», от вони її і здають в оренду різним підприємцям. Ніяких дозволів на спорудження кіосків на тій території жодна служба міста не давала. З 1 січня 2015 року Державна архітектурно-будівельна інспекція зможе проводити перевірки. Ми підібрали об’єкти, які є незаконно побудовані по місту, і передамо їх цій організації для перевірки. Проте поки БК із стадіоном і парком не перейде у власність міста, ми там порядку не наведемо».

Також мешканці мікрорайону цікавилися, чи відшкодовують водіям за проїзд пільговиків і чому здорожчав проїзд. Пропонували ввести адресну допомогу. Міський голова нагадав, що існує рішення сесії міської ради, де керівнику уряду пропонувалося перевести допомогу пільговикам в адресну форму. Нині в місті нараховується близько 20 тис. пільговиків, але на їх проїзд жодної копійки компенсації перевізники до сих пір не отримали. Разом з тим міський голова зазначив, що хамське ставлення до пільговиків – не допустиме. І на засіданні виконкому 9 грудня будуть запрошені керівників всіх перевізників, де й розглянуть питання поведінки їх підлеглих.

зустріч Василя Савчука з мешканцями Леваневського

Піднімалося й питання, коли по місту закриють ігрові зали. Василь Савчук зазначив, що новий прокурор міста Олександр Бутович отримав завдання від обласного прокурора вирішити це питання.

Питали й чому біля шкіл працюють кафе, де продаються алкогольні напої та цигарки. Виявилось, що ліцензії на продаж спиртного і тютюну видає обласна податкова інспекція. На листи міської влади вона відповідає таким чином, що їм треба з чогось наповнювати бюджет. Тому міська влада зверталась до обласної влади з проханням повернути в місто видачу ліцензій, адже тоді міська податкова буде слідкувати, де знаходиться той чи інший МАФ чи кафе і чи можна видавати їм ліцензії.

Цікавилися, чому заварюються сміттєпроводи, як подолати неконтрольований ріст популяції бродячих собак, чому не весь масив освітлюється рівномірно (в місті триває реконструкція мереж освітлення, таку роботу вже виконано на вул. Я. Мудрого, від школи №7 до Гайка по бул. 50-річчя Перемоги та в Гайку, наступного року доберуться і до Леваневського), чи є сенс стояти в чергах до суду дітям війни та чорнобильцям і, навіть, чому вкрали зупинку біля магазину «Велика кишеня».  

Наступні зустрічі на масиві Леваневського пройдуть сьогодні, 9 грудня, о 16:00 в школі №4 (вул. Молодіжна, 12 ) та о 18:00 в ЖЕК №7 (вул. Леваневського, 34)

Графік зустрічей в інших мікрорайонах дивіться ТУТ

Прочитано 2730 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео