Білоцерківська міська рада визначила переможця конкурсу з передачі в концесію КП "Білоцерківтепломережа"

  • Четвер, лист. 20 2014
  • Автор 

Театр абсурду. Таке відчуття залишає після себе 66 сесія Білоцерківської міської ради. Те, що це засідання не пройде спокійно, було зрозуміло й раніше, адже на неї виносилося питання про визначення переможця конкурсу з передачі в концесію КП «Білоцерківтепломережа». Деякі міські політики і підконтрольні їм громадські активісти зарані розповсюджували по місту заклик до білоцерківців прийти під стіни мерії. Але того, що відбулося в цей день, мабуть, не очікував ніхто.

Першим на сесії виступив командир 72 ОМБР Андрій Грищенко, який мав відрядження до Києва і заїхав в Білу Церкву подякувати всім, хто допомагає нашим військовим. «Завдяки вашій допомозі, підрозділи бригади мають можливість виконувати бойові завдання. Особовий склад забезпечений теплими речами, продуктами харчування. Бригада виконує всі завдання з честю. Влітку ми майже 300 км кордону тримали і зараз тримаємо 100 км. Частина особового складу відзначена державними нагородами: 261 військових нагороджені орденами, 35 підвищені у військовому званні достроково, нині у президента на підписі знаходяться подання на нагородження ще 679 військовослужбовців. Росіянам треба повчитися мужності, відповідальності і відданості у наших хлопців. Якщо ви чуєте якісь байки по телевізору про нашу бригаду, - це інформаційна атака. Як тільки бригада починає душити противника, відразу з’являються відповідні сюжети на ТВ», - сказав командир 72 ОМБР.

foto-kryvyj-1

Першим в бак спробували засунути депутата Сергія Кривого

Потім почали розглядати питання про визначення переможця конкурсу з передачі в концесію КП «Білоцерківтепломережа». Депутат Валерій Ямковий традиційно виступив проти передачі. Така ж позиція була і у депутата Лідії Маринкевич. Вона вважає, що концесіонер підніме тарифи. Тарифи – це взагалі улюблена тема для спекуляцій деяких політиків місцевого розливу. Чомусь вони охоче вказують на те, що тарифи на холодну воду і каналізацію підвищилися, мовляв, через те, що підприємство здано в концесію. Проте замовчують, що тарифи підвищила і комунальна тепломережа на опалення та гарячу воду. Про те, що тарифи затверджує державний орган – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг – депутати взагалі воліють не згадувати. Чомусь в їх розумінні тариф самовільно встановлює надавач послуг, а комісія без жодних перевірок його затверджує.

Виступили з концесійної теми і керівник ГО «Народна Воля» Ігор Шерехора, і новообраний народний депутат від «Самопомочі» Ірина Сисоєва, яка очолювала обласний штаб і відповідала за зустріч мера Львова Андрія Садового зі студентами БНАУ і його ректором під час виборчої кампанії. Цей візит Садового викликав чималий резонанс в прихильників партії, адже білоцерківці добре знають політичну біографію ректора вузу, колишнього члена Партії регіонів Анатолія Даниленка. Мабуть, не варто вже й казати, що цих громадян на сесію не запрошували. У Білоцерківській міській раді вже склалася така традиція, що на сесію може зайти чи ввірватися будь-хто і виступати з будь-яких питань. Влітку, приміром, деякі мітингарі приходили навіть із собакою. При цьому активісти ще й встигають скаржитися на те, що двері в міську раду для них зачинені...

kryvyi-port

А ось так довелося Сергію Кривому забирати свій портфель зі сміттєвого баку

Після всіх виступаючих, слово взяв міський голова Василь Савчук. Він зауважив, що деякі міські депутати, а так само і представники громадських організацій, не мають морального права говорити від імені всієї білоцерківської громади. Адже на вулиці перед мерією зібралося не більше 300 громадян, а заявлені Шерехорою списки про те, що зібрано підписи 10 000 мешканців міста проти передачі в концесію тепломережі, ніхто не бачив. А якщо такі списки й існують та всі підписи в них справжні, це теж не дає права претендувати на виступ «від імені всієї міської громади».

«Якщо відкинути політичну складову і проблеми сприймання реальності деякими політиками, то ми маємо лише позитив від того, що водоканал зданий в концесію. Міський бюджет отримав 2, 5 млн. концесійного збору за 2014 рік, тоді як раніше на комунальне підприємство витрачалося щорічно по 3 млн. грн. з міського бюджету. В переоснащення підприємства концесіонер за цей рік вклав 12 млн. грн. На наступний рік плануються ще більше інвестиції. Ми два роки тому також не знали, що це за підприємство «Білоцерківвода», так само як і нині, переживали, чи зможе концесіонер виконати зобов’язання. Але два роки праці і контролю з боку громадськості довели, що ми на правильному шляху. «Білоцерківвода» вже за 3 місяці може взяти кредит у Світовому банку, бо підприємство прозоре, має затверджені схеми мереж по місту, привели в порядок документацію, мають чистий баланс. Сьогоднішнє рішення про визначення переможця в конкурсі на передачу тепломережі в концесію буде проміжковим. Набагато серйознішим буде рішення про концесійний договір, де ми пропишемо необхідні вимоги. Потім ми повинні погодити договір в Мінрегіонбуді. Обов’язково винесемо його на громадське обговорення», - розповів мер міста.

bondar-1

Депутата Миколу Бондаренка від розправи натовпу врятувала міліція

В результаті за визнання переможцем в конкурсі ТОВ "Білоцерківтеплоенерго" проголосували 33 депутати, 10 були проти, 2 утрималось. Всього в залі були присутні 47 депутатів.

Після закінчення сесії депутатів чекали сміттєві баки, які завчасно привезли мітингуючі. Планувалося вкинути в них всіх депутатів, які голосували за концесію. Проте постраждали кілька обранців. Тарас Мороз і Олександр Ліневич спробувавши вийти, та їх не випускали, то ж повернулися назад в приміщення міськради. Олександр Ліневич згодом вийшов…через вікно. А от Сергія Кривого накручені деякими міськими політиками люди під загальне скандування ледь не запхнули в сміттєвий бак: йому ще пощастило, в бачку опинився лише портфель.

bond-2

Ось така "люстрація" в Білій Церкві

75-річного Миколу Бондаренка хапали за горло і шарпали так, що врешті порвали штани, депутат, прикриваючи папкою спідню білизну, повернувся назад в міськраду. З дискусіями, але без вкидання в бак, змогли вийти із міської ради Дмитро Поліщук та Валерій Борзак. Решту депутатів випустили тільки після того, як в кабінеті міського голови начальник міліції Сергій Рудюк попередив депутатів від «Свободи», що за порушення громадського порядку відкриє кримінальне провадження проти порушників, в тому числі і проти самих депутатів, які подали заявку на мітинг, але не зуміли чи не захотіли організувати порядок.

foto-avtobus

"Пасажирів" з автобуса не випустили

Ще одним штрихом цього дня став приїзд автобуса з 60 хлопцями, на рукавах яких були червоні пов’язки. Автобусу прокололи шини, а його пасажирам вийти не дозволили.  Чия це була «група підтримки», має з’ясувати міліція.

Від побаченого напрошується лише один висновок: накрутити масу людей, які і так змучені щоденною боротьбою за виживання в скрутних економічних умовах, легко. Набагато важче нести відповідальність за їх дії і за свою пропагандистську роботу. Та й питання, як перезимує масив Леваневського, залишається відкритим, адже концесіонер, навіть, якщо його остаточно визначать, приступить до своєї роботи не раніше закінчення опалювального сезону.   

Про решту питань порядку денного 66 сесії БМР читайте згодом на сайті БЦ News.

Прочитано 4093 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео