Зарічани збираються подати до суду на ПП "Каменяр"

  • Четвер, жовт. 16 2014
  • Автор 

Пленарне засідання 64 сесії Білоцерківської міської ради, яке було назначена на 16  жовтня, не відбулося. Причина проста – немає кворуму. На засідання прийшло всього 26 депутатів при мінімально необхідній кількості в 31 обранець. То ж такі важливі питання, як стан забезпечення доступу інвалідів до соціальної інфраструктури міста та присвоєння звання Почесного громадянина міста загиблим учасникам АТО, що мешкали в Білій Церкві, залишились без розгляду. Дату наступного засідання сесії оголосять додатково.

Причину того, що не було кворуму, міський голова Василь Савчук пояснив так: частина депутатів балотується у Верховну Раду, частина – пішли на засідання суду по справі Білоцерківського автобусного парку. До того ж на передсесійних комісіях явка депутатів була вкрай низькою. Тому подібна ситуація із сесією – очікуваною. Можливо, депутати просто не захотіли дати майданчик для передвиборчої агітації тим міським депутатам, які балотуються до Верховної Ради. Адже троє з них у сесійний зал прийшли.

На сесію депутати не прийшли

На сесію прийшло всього 26 депутатів

Тим не менше, писати все ж є про що. Бо один із кандидатів в народні депутати «свободівець» Олександр Марченко привів під мерію своїх підлеглих, які розгорнули плакати, вимагаючи відкрити дорогу на Таращанській, що нині на ремонті, для проїзду його вантажівок зі щебенем. Мовляв, сидять працівники підприємства без роботи, а їм треба годувати сім’ї. Звісно, робота людям потрібна і не їх вина, що ними керує такий начальник. В Білій Церкві хіба ледачий не чув про проблему вулиць Таращанської, Колгоспної, пров. Будьоного, по яким безперервно їздять КАМАЗи фірми Олександра Марченка і не просто розбивають ці дороги, але й руйнують приватні будинки мешканців, яким «пощастило» жити на цих вулицях. Від постійного пилу, в тому числі і радіаційного, адже щебінь має природній радіаційний фон, хворіють люди. Про те, щоб вони могли спожити власну садовину чи городину, вже й мови немає.

mars2

Олександр Марченко в своїй стихії

Саме ініціативна група мешканців цих вулиць також прийшла під стіни мерії. Цього явно не очікував ні пан Марченко, ні його колега і також депутат міської ради Володимира Панасов. Одна з мешканок зайшла в сесійну залу, коли ще депутати не розійшлися і на нервах почала кричати Марченку, щоб забирався зі своїми вантажівками і що більше мешканці не дозволять йому возити щебінь по цим вулицям. Олександр Марченко огризався і все намагався вивести жіночку із залу.

На вулиці між «свободівцями» і зарічанами відбувся такий діалог:

-          Хтось два роки чекав. Хтось планував вибори. Всі ці акції – під вибори, - натякав Олександр Марченко на «замовне» обурення зарічан.

-          Ми 9 років просимо вам вирішити це питання. Коли ми ходимо до міської влади, то вас з нами немає. Чому за всі ці роки ніяк не вирішене питання? Що ви нам розповідає кожного разу одне й теж саме, - кричали у відповідь мешканці Заріччя.

-          Не Марченко повинен дорогу цю ремонтувати. Ми сплачуємо податки, - вступився Володимир Панасов. - Ми з вами зараз створимо ініціативну групу і підемо до Савчука вимагати будувати дорогу. А поки її нема, будемо їздити, бо в нас люди сім’ї мусять годувати.

-          То вам треба сім’ї годувати, а нам що, не треба жити у власній хаті? 400 дворів по Таращанській і Колгоспній підписалося проти вашого руху по нашим вулицям. Ми вам більше не віримо, бо ви нас чути не хочете. Вам аби підписів назбирати, - зауважили зарічани.

Зарічани просять свободівців залишити їх вулиці в спокої

Зарічани просять "свободівця" Олександра Хозеєва залишити їх вулиці в спокої

Поки люди сперечалися з представниками ПП «Каменяр» і ВАТ «Білоцерківський кар’єр» біля мерії, частина мешканців цих вулиць пішли до міського голови Василя Савчука. «Ми домовилися з Василем Петровичем про те, що на наступному тижні проведемо виїзну зустріч з представниками міської влади, ДАІ і нами, мешканцями, щоб зробити акт фактичного стану  дороги. Ми такий акт складемо для того аби подавати на Марченка до суду. А якщо ще хтось сумнівається в нашій біді, то прошу до мене в гості. Я мешкаю на пров. Будьоного, навпроти хати – яма, як туди потрапляють колеса КАМАЗу, в мене в хаті все дрижить і посуд зі стола падає. Моєму зятю двічі били машину, бо він не встигав через велику інтенсивність руху вантажівок виїхати з двору на дорогу. Як їде вантажівка з причепом, то в  мене в хаті робиться поночі, бо від дороги до вікна всього три метри. Дітей переводимо через дорогу навіть в підлітковому віці, бо боїмося, що попадуть під вантажівку. Це таке терпимо з 2006 року. До цього вантажівки їздили по Піщаній, то там люди дорогу перекрили бетонними блоками і весь потім пішов до нас», - розповів БЦ NewsВасиль Малівський.

Ось така ситуація. Люди погомоніли, та й розійшлисяна певний час, але питання до Олександра Марченка залишаються. Зокрема:

- чи звертався до нового губернатора Володимира Шандри після зміни влади і де про це можна почитати?

- чи звертався до своїх однопартійців, які є представлені не лише в парламенті, а й уряді Арсенія Яценюка з проханням посприяти в будівництві окружної дороги?

- чи готовий пожертвувати власними заробітками керівник «Каменяра» і на час вирішення питання з будівництво окружної дороги їхати дальшими маршрутами, через села?

Історія питання:

В 2005 році мешканці сусідньої Першої Піщаної вулиці перекрили дорогу після інциденту, коли щебінь, що вилітав з машин на ходу, ледь не вбив маленьку дівчинку. Після цього випадку виконавчий комітет дозволив двосторонній рух по вул. Колгоспна. З того часу проблеми почалися вже у жителів цієї вулиці. В 2008 році вони звернулися до міської влади. Тоді виконком вирішив обмежити рух по Колгоспній вантажівкам, поставивши відповідні знаки. Проте це не допомогло, водії підприємства «Каменяр» знаки ігнорують. В 2012 році мешканці знову звернулися до міської влади з проханням обладнати тротуари, відремонтувати вул. Таращанську, відновити освітлення і побудувати окружну дорогу. З освітленням і тротуарами питання вирішили, дорогу на Таращанській ремонтують. А от окружну дорогу будувати немає за що. Лише за цінами 2012 року вона коштувала 75 млн. грн. Місто таких коштів немає і неодноразово звертається до органів державної влади з проханням допомогти. Не доводиться сподіватися мешканцям Колгоспної і на те, що Першу Піщану відкриють для одностороннього руху. Подібний проект виконком розробив в 2010 році, але його не затверджує ДАІ, бо вулиця вузька, там немає можливості зробити тротуар для пішоходів, до того ж по ній йде водогін на Таращанський масив.

Прочитано 3995 раз
Опубліковано в Влада

Коментарі  

Олена
0 #1 Олена 20.10.2014, 15:08
Бізнес не повинен вирішувати свої проблеми за рахунок життя і здоровя жителів міста!

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео