Сесія міської ради пройшла зі скандалом

  • П'ятниця, черв. 20 2014
  • Автор 

«На початку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Богом», - написано в Євангелії. Ця біблійна істина свідчить про те, якою силою є слово. Не зброя, не гроші, а саме слово. Від сказаного залежить не тільки настрій кожної окремої людини, а, часом, й історія людства. Такі роздуми навіяло вчорашнє засідання Білоцерківської міської ради. Стільки слів цинічної брехні як вчора було сказано на сесії, місто не чуло давно. Тому, як деякі міські депутати маніпулюють фактами аби дорватися до влади, так, як вони обробляють свідомість мешканців, позаздрили б навіть російські телеканали. Але про все по-порядку.

В порядку денному засідання міської ради було 37 питань. Найперше про ситуацію з правопорядком в місті мали звітувати міський прокурор і начальник міліції. Проте звітувати вони змогли лише практично через годину від початку засідання, бо в залі опинилося кілька активістів. Слово взяв депутат Дмитро Поліщук. Він повідомив, що до нього звернулися активісти міста з проханням аби міська рада виділила кошти на потреби 31 нашого військовослужбовця, що в Березані готуються до передислокації на територію дії АТО. Хлопці не мають ніякої захисної амуніції, а вартість бронежилетів (від 4000 грн) і касок (від 2000 грн) не мала. Депутат запропонував виділити ці кошти з міської програми «Турбота». Міський голова Василь Савчук і депутати погодилися з такою пропозиції і виділили 200 тис. грн. Проте крапку на цьому питанні поставити так швидко не вдалося. Слово, всупереч регламенту роботи міської ради, взяла одна із активісток міста, яка займається збором коштів для допомоги військовим. Справа, безумовно, дуже потрібна і благородна, але для чого було себе позиціонувати ледь не як єдину помічницю нашим військовим з міста? Хіба не заслуговують на повагу ті люди, які не постять себе в соцмережах на фоні закуплених речей, а допомагають нашим військовим тихо і без розголосу?

мытинг

фото: Олена Лукьянець

Після того як пані висловила сувору догану міським депутатам, слово взяв Василь Савчук. «Послухайте, не треба так говорити про депутатський корпус. В залі сидить депутат Геннадій Дикий, він уже мільйони перерахував з початку конфлікту нашій 72 ОМБ. Вони зараз на передовій, їх там 4000 і не всі мають бронежилети, до речі. Наші хлопці знаходять і в навчальному військовому центрі «Десна», про них теж треба подумати. Я розумію, що до вас вчора прийшли родичі наших військових з Нацгвардії, які зараз в Березані і в цю п’ятницю поїдуть на схід. Але є ще 40 наших військових в іншому батальйоні в Березані. Формується 25 батальйон з добровольців, там вже теж є наших 16 хлопців. Треба думати про всіх солдат. Спитайте у Володимира Гамова, Івана Кошеля, Олександр Марченкf скільки вони з перших днів конфлікту допомагали і військовим, а тепер і біженцям. Я, як міський голова, депутати, місцеві бізнесмени постійно займаємося цим питанням, навіть уже обпеклися на бронежилетах, бо виявилося, що вони пробиваються, ми зараз шукаємо нормальне обмундирування. Хто хоче помогти, не треба чекати сесії, я зранку до вечора на роботі. Ми повинні в такий складний час разом діяти, а не влаштовувати суперечки», - сказав мер.

Та панянка не вгавала. Нерви не витримали вже у депутата Вадима Маршалка: «Всі наші військові знаходяться в зоні бойових дій, місто активно включилося до допомоги їм. Я особисто їздив у зону бойових дій, завозили речі і обладнання. Буквально три дня тому були відправлені електростанції для блокпостів, відправили палатки, медикаменти, закуплені на кошти 33 підприємців міста. У хлопців крім проблем з оснащенням є ще й інші турботи, вони питали: чому нам дають меншу зарплату, ніж обіцяли, чому банки з нас вимагають повернути кредити, якщо ми не можемо зараз працювати. Через два тижні після нашого спілкування з ними вдалося їм вирівняти зарплату, було прийняте рішення про кредитні канікули. Не треба на телекамери кричати, що ви щось робити, а більше – ніхто. Якщо буде бажання – приєднуйтесь, а не демонструйте з себе активістку».

А Олександр Марченко запропонував створити централізований штаб, куди б від командира бригади надходили запити, а в місті чітко знали всі, хто хоче помогти військовим, куди їм звертатися. Пропозицію «свободівця» депутати підтримали, то ж найближчим штабом такий координаційний орган має з’явитися при виконкомі.

Далі депутати почали озвучувати свої запити. Зокрема, Людмила Дригало пропонуєрозглянути можливість запровадити односторонній рух по вул. Б. Хмельницького, де нещодавно трапилося ДТП за участю маршрутки.  Запит підтримали, а Василь Савчук додав, що ДАІ перестало виконувати свої функції, тому 18 червня був назначений новий начальник Білоцерківської ДАІ Володимир Сідько, до цього він керував даішниками Фастова і Фастівського району. «Начальник обласної міліції поставив завдання перед нашими інспекторами таким чином: або вони будуть працювати, або місто патрулюватимуть приїжджі працівники», - сказав Савчук.

натовп

фото: Олена Лукьянець

Валерій Ямковий зробив уже традиційний запит стосовно, як він вважає, неефективної роботи ТОВ «Білоцерківвода», і вимагав від мера розірвати договір з концесіонером. Василь Савчук нагадав, що в квітні були слухання по роботі підприємства, негативу в їх роботі не виявлено. А Геннадій Дикий додав: «Я для свого підприємства купував воду по 90 коп за літр. Коли побачив рахунки, вирішив зробити аналіз водопровідної води в нашій і Київській СЕС, не попереджаючи, що це за вода. Так ось, окрім хлорування інших проблем з водою немає. Не хлорувати водопровідну воду не можна, інакше там будуть бактерії. То ж я поставив на своєму підприємстві фільтри і тепер споживаємо водопровідну воду, яка в 250 разів дешевша за привозну. Вимоги концесіонера стосовно стоків я спершу теж не сприймав, але потім розібрався, що вимоги їх правомірні, штрафи, які платять підприємці, йдуть на екологію. Ми всі хочемо мати чисту річку, щоб в ній купалися наші діти, і керівники підприємств мають очищати свої стоки. Тому те, що робить концесіонер, дуже вірно». Запит Ямкового депутати не прийняли.

баба

фото: Олена Лукьянець

Після цього прозвучало ще два запити. Галина Музиченко просила не розформовувати філіал медичної бібліотеки, але, на жаль, це зробити доведеться, бо центральна медична бібліотека України немає коштів на утримання нашого філіалу. Бібліотечні фонди передадуть або в медучилище, або в бібліотеки міста. Сергій Істомін озвучив запит стосовно розпивання спиртних напоїв і продажу тютюнових виробів в МАФах на території парку ім. Шевченка, а також зменшення території парку забудовами та підвищення квитків на дитячі атракціони. Депутат нагадав, що боротьба з наливайками на території парку триває давно, але безуспішно. То ж запропонував знову створити депутатська комісію з вивчення цього питання, відсторонити на час роботи комісії керівника парку Михайла Хоменка та не продовжувати з ним трудовий договір, а також позбавити ліцензії ТОВ «Плато», яке на території парку продає спиртні напої. Запит депутати підтримали, як і звернення ще одного депутата Олександра Ореховського, він просив посилити боротьбу з власниками тих торгових точок, який неправомірно здійснюють торгівлю алкоголем і тих, хто торгує самогоном. На жаль, за словами Ореховського, попередній начальник міліції не відреагував належним чином на його звернення депутата, то ж він покладає надію на нового очільника міліції Сергія Рудюка.

Цікавими були і доповіді прокурора Білої Церкви Григорія Мельника та начальника міліції Сергія Рудюка. Правда, доповідати їм довелося в екстремальних умовах, бо до зали увірвалися прихильники народного депутата Олега Ляшка, Людмили Дригало і місцевої «Свободи», вони в ультимативній формі вимагали поставити на голосування питання про скасування рішення міської ради стосовно дозволу підприємству «Гідро-Інвест», яке будуватиме міні-ГЕС, на приєднання до греблі. Жодні спроби депутатів і мера міста роз’яснити, що таке гідроелектростанція, що підприємця перевірили всі державні органи, як і спроба донести той факт, що міська рада не повинна своїм рішенням підтверджувати рішення суду, та й взагалі немає права розглядати це питання, поки ним займаються суди, не справило на присутніх жодного враження.

Слово, яке людям наполегливо місяцями втокмачували кілька місцевих депутатів, зіграло свою роль. Люди криками вимагали того, що потрібно було кільком депутатам. Зрештою, міський голова Василь Савчук запропонував провести 24 червня слухання на тему будівництва міні-ГЕС біля греблі, а от проект рішення депутати відхилили. Громада, а під міську раду прийшло далебі зо три сотні чоловік, розійшлася з криками «Ганьба», за ними побігли і депутати від «Свободи», Людмила Дригало і Валерій Ямковий. Їм, очевидно, ні звіт начальника міліції, ні решта 33 питань порядку денного цікавими не були.  

За матеріалами сайту Білоцерківської міської ради

Прочитано 2799 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео