Геннадій Джегур: «Прагнемо успіху? Потрібно працювати разом»

  • Вівторок, лип. 25 2017
  • Автор 

24 липня відбулося засідання колегії Білоцерківської районної державної адміністрації, участь в якому взяли голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур, голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук, перший заступник голови РДА Юрій Савчук, очільник Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Ігор Орленко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови місцевих рад району.

До порядку денного було включено два питання: про підсумки виконання районного та місцевих бюджетів Білоцерківського району у І півріччі 2017 року та про виконання виконавчим комітетом Фастівської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади у 2016 році та І півріччі 2017 року.

З результатами наповнення і використання коштів районного та місцевих бюджетів присутніх ознайомив начальник фінансового управління райдержадміністрації Анатолій Титаренко. Як зазначив головний фінансист району, доходи місцевих бюджетів за перше півріччя 2017 року склали 259,2 млн. грн.., що становить 112,3% до планових показників. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи місцевих бюджетів збільшилися на 80,0 млн. грн.., або на 44,6%.

Зросли і фактичні надходження власних доходів загального фонду за січень-червень 2017 року. Так,  всього по району  надійшло 92194,7 тис. грн., що становить 151,2% до плану і, відповідно, 133% до попереднього року.

Разом з тим, не зважаючи на досить високі показники виконання місцевих бюджетів загалом по району, необхідно зазначити, що має місце недовиконання окремих місцевих бюджетів. Особливо це стосується такого джерела наповнення, як плата за землю. Зокрема, аналіз надходжень земельного податку та орендної плати показує, що в середньому приріст по Київській області склав 20,1%, а в нашому районі лише 7,8%. Основна причина полягає в тому, що ні органи місцевого самоврядування, ні районна державна адміністрація не впливають на укладання договорів оренди на земельні ділянки за межами населених пунктів.

rda2

Як зазначив голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур, даний факт має місце, але головам місцевих рад задля розвитку громад, які вони очолюють, необхідно знаходити шляхи співпраці з орендарями. Більше того, для покращення ситуації необхідно виявити причини зменшення надходжень, провести суцільну інвентаризацію платників податків, договорів на оренду земельних ділянок, водних об’єктів, господарських дворів, завершити проведення нормативно-грошової оцінки земель, переглянути місцеві податки та збори тощо.

За результатами засідання було дано ряд протокольних доручень, а першому заступнику голови райдержадміністрацію Юрію Савчуку  доручено розробити план заходів щодо шляхів збільшення доходної частини місцевих бюджетів.

«Ми ж прагнемо успіху, хочемо бачити свої громади успішними і самодостатніми? Так, хочемо. Тому потрібно  не державних субвенцій чекати, а працювати разом на шляху наповнення наших бюджетів», - наголосив голова райдержадміністрації, підводячи підсумки засідання.

Тетяна Миколаєнко

Прочитано 2372 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео