У Білій Церкві сесія пройшла у спекотному режимі

  • П'ятниця, черв. 30 2017
  • Автор 
ФОТО: Олександр Бондаренко ФОТО: Олександр Бондаренко

29 червня відбулося засідання 34 сесії Білоцерківської міської ради, на якому встигли і трибуну заблокувати, і розглянути понад 180 питань порядку денного. Зокрема, депутати розподілили на ремонт прибудинкових територій 1, 4 млн. грн, затвердили розміри місцевих податків та зборів, які почнуть діяти у 2018 році, також прийняли програму охорони безпритульних тварин, програму «Цукровий діабет-2017», програму удосконалення системи загального оповіщення населення. А також перейменували вулиці, присвоїли почесне звання Сьомій школі, створили комісію з питань відключення помешкань від централізованого опалення у Білій Церкві тощо.

Вже традиційно сесія Білоцерківської міської ради розпочалася з розігріву, а саме: блокування трибуни та президії активістами і підприємцями Білої Церкви. Активісти вимагали зняти з порядку денного два питання, які пов’язані з ТОВ «Білоцерківвода»: про виключення майна зі складу об’єкту концесії на суму 12, 5 млн. грн та передачу до складу концесії нового майна. Простіше кажучи, частину мереж передавали ТОВ «Білоцерківвода» одним рішенням, а іншим таке майно, як нежитлові приміщення (гаражі, їдальня) та транспорт передавали з балансу концесіонера на баланс КП «Тролейбусне управління». Активісти виступили про такого рішення, підозрюючи концесіонера у якихось незрозумілих для них схемах і махінаціях з комунальним майном. Хоча така передача майна не вплинула б серйозно на розмір концесійного платежу, зменшивши його лише на 28 тис. грн.

Підприємців ж виступили проти того, що міська влада, на їх думку, зневажає їх інтереси, не веде діалогу та руйнує їх бізнес. Зокрема, мова йде про демонтовані рекламні щити на двох центральних кругових клумбах міста, які належали підприємцю Ярославу Яременку, а також демонтовані МАФи. «Малий бізнес вимагає діалогу з владою», «Мер знищує малий бізнес», «Продажним активістам – народний суд», «ГЕНАцид білоцерківських підприємців», «Дике місто» для «любих друзів», «Ні – непрозорій концесії» - такі та інші толерантні і не дуже гасла висіли на президії міської ради.

Біла Церква, сесія

Плакати на всі смаки і вимоги

Традиційно у такій ситуації міський голова Геннадій Дикий вв’язався у суперечки з активістами, депутати у цей час, хто спокійно, а хто й нервово спостерігав за цим дійством. Затим мітингувальники пішли у кабінет до мера на перемовини. І лише після того, як представники фракцій партій ПЕВУ, БПП, «Свобода» та Радикальної партії Олега Ляшка запевнили на трибуні, що також не готові підтримати «водні» проекти рішень, активісти погодилися розблокувати трибуну, що й дозволило розглянути питання порядку денного.

Варто зазначити, що охороняти чи контролювати ситуації приїхало чимало поліцейських на чолі з начальником місцевого відділу. П’ятеро з них сиділи у малому залі виконкому, а троє курили на вулиці. Можливо, й ще десь чергували…Тож зрозуміло, що за порядок і безпеку місцева влада може бути спокійна. А от що не зрозуміло, так це вперте намагання «протягнути» питання, пов’язані з ТОВ «Білоцерківвода». Приміром, вже двічі виносили питання про дозвіл на отримання кредиту у розмірі майже 1 млрд. грн, двічі чи й тричі виносилося питання про виділення 900 тис грн з міського бюджету на закупівлю насоса для концесіонера, хоча в концесію Білоцерківводоканал якраз і здавали, щоб не витрачати гроші з міського бюджету на його переоснащення. При цьому міська влада точно знає, що не знайде більшості серед депутатів на підтримку таких рішень, натомість викличе конфлікт у сесійному залі. Навіщо тоді їх виносять? Складається враження, що команда міського голови просто його не береже …

Біла Церква, сесія

Нещодавно мер назвав частину активістів шкідниками, а на плакаті звертаються до продажних активістів. Тож, напевно, активіст громадський має кілька видів

З поміж 180 питань варто звернути увагу на кілька важливих для більшості мешканців міста. Зокрема, встановлений розмір податків та зборів на 2018 рік. Щоправда, поки що оприлюднити їх неможливо, бо на сайті Білоцерківської міської ради у проекті рішення «забули» прикріпити відповідні додатки. Тому доведеться почекати.

Також ухвалили програму «Цукровий діабет-2017». У нас в місті перебуває на обліку 985 хворих на  цукровий діабет, що потребують інсулінотерапії, у тому числі  48 дітей. Загальний обсяг коштів, які потрібні на фінансування закупівлі інсуліну, становить 4, 849 млн. грн. Проте держава виділила  медичної субвенції на ці цілі всього 2, 349 млн. грн. Тому по програмі додадуть ще 2, 5 млн. грн. вже з міського бюджету.

Також затвердили Програму охорони та захисту тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Біла Церква на 2017-2021 роки. Вона потребує 25, 2 млн. грн. і передбачає спорудження притулку для тварин, вакцинацію, стерилізацію, евтаназію, спорудження майданчиків для вигулу та дресирування вухастих. За приблизними оцінками у місті нараховується 2000 безпритульних тварин і вони створюють значні проблеми мешканцями міста, когось кусають, когось лякають своїм гавкотом, нападають на велосипедистів тощо. Тільки от, чи знайдуть кошти на реалізацію програми, невідомо. Адже у Білій Церкві вже була прийнята подібна програма, проте грошей вистачило лише на часткову стерилізацію тварин та деякі інформаційні заходи. Лише будівництво муніципального притулку для безпритульних тварин по вул. Сухоярська, 10-б потребує 17 млн. грн. На даний час виконано першу чергу проектування притулку і роботи на цьому зупинилися, адже треба знайти грант для будівництва притулку.

Біла Церква, сесія

Мер насилу умовив мітингувальників полишити президію та трибуну

Депутати затвердили положення про створення постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячої води. Така комісія не працювала з листопада 2015 року. Суд зобов’язав місцеву владу відновити її роботу. Наразі автономне опалення у місті мають 2391 власник квартири.

Також ухвалили два рішення щодо перейменування вулиці та присвоєння ім’я школі. Зокрема, вул. Чайковського другу перейменувати на вул. Віталія Коломійця. А Білоцерківській загальноосвітній школі І — III ступені № 7 присвоїти ім’я генерала Геннадія Воробйова.

Майже 150 питань порядку денного стосувалося земельної тематики.

Прочитано 3325 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео