Комісія не спромоглась на конструктивні рішення

  • Вівторок, квіт. 08 2014
  • Автор 

Міська влада Білої Церкви запланувала цього року утеплити будинок по вул. Фастівська, 1, реконструювати світлофорні об’єкти і котельню дитячого оздоровчого табору «Лісова казка». Враховуючи наявність сумнівів у деяких місцевих депутатів щодо доцільності виконання робіт та їх вартості, міський голова доручив створити комісію під керівництвом депутата від ВО «Свобода» Олександра Марченка, куди увійшли представники всіх фракцій міської ради. Комісія мала надати свій висновок ще на минулій сесії, проте і голова комісії, і деякі її члени покинули сесійну залу ще до розгляду питання. Про роботу та висновки комісії, розповів начальник управління житлово-комунального господарства Білоцерківської міської Ради Олександр Ореховський.

Пане Олександре, розкажіть про роботу комісії і її висновки?

По чотирьом об’єктам, замовником яких є УЖКГ БМР включаючи утеплення будинку по Фастівській, 1, реконструкцію світлофорних об’єктів за адресами перехрестя вул. Леваневського – вул. Митрофанова, перехрестя бульв. 50-річчя Перемоги – вул. Фастівська, перехрестя пр. Князя Володимира – вул. Павліченко  виникло ряд питань, які потребували додаткового вивчення. За пропозицією міського голови була створена комісія, яку очолив представник ВО «Свобода», Олександр Марченко. Також в роботі комісії брали участь депутати Людмила Дригало, Вадим Маршалок, Дмитро Поліщук  та Ігор Коцел. На наступний день після прийняття рішення по створенню комісії, відбулось перше засідання, на якому було заслухано мене по роботам УЖКГ, та начальника відділу капітального будівництва щодо робіт по реконструкції котельні дитячого табору «Лісова казка». За дорученням комісії, в той самий день, голова та члени комісії отримали всі необхідні документи для подальшого опрацювання. Наступне засідання було призначене через 2 дні. Відразу скажу, що комісія працювала не за графіком, зустрічі скасовувались та переносилися на інший час. Друге та, водночас, останнє засідання не призвело до конструктивних рішень. Головою комісії, без обґрунтувань, було відхиллено пропозицію членів комісії детально розглянути проектно-кошторисну документацію. Отже, скоріш всього, звіт роботи комісії, якщо і буде наданий, то без детального обґрунтування, що, на мою думку, вкрай не прийнятно.

Для робіт з утеплення будинку по вул. Фастівська, 1 була проведена процедура державних закупівель. Які фірми в ній брали участь?

Почну з короткого опису будинку. Будинок по вул. Фастівська, 1 це багатоквартирний, 3-х під’їзний, 9-ти поверховий будинок. Складається з двох окремих секцій, які примикають одна до одної. Зовнішній фасад місцями пошкоджений, що створює значні проблеми у забезпечені гідроізоляції будинку. Управлінням житлово-комунального господарства було проведено роботи по герметизації міжпанельних швів, ремонту покрівлі, однак при вирішенні локальних проблем, бажані результати по всьому будинку не досягнуті. Розуміючи складність ситуації, в 2012 р. управлінням замовлено та виконано енергоаудит даного будинку. Результати приголомшили, коефіцієнт тепловіддачі стін в 5,6 разів перевищує норму, а втрати тепла на горищі перевищували норму в 10 разів. Враховуючи висновки енергоаудиту в 2013 р. було виготовлено проектно-кошторисну документацію на утеплення будинку. Кошторисна вартість проекту складає – 2 246 тис. грн. Слід зазначити що дана документація пройшла всі передбачені законодавством перевірки та погодження. Оскільки вартість виконання робіт передбачає проведення процедури державних закупівель, наприкінці 2013 року управлінням було розпочато конкурсні торги, в яких взяли участь 3 підприємства, 2 з яких зареєстровані в м. Київ, одне з м. Кіровоград.

Олександр Марченко на сесії цікавився, чому в цьому тендері не взяли участь білоцерківські підприємства?

Згідно законодавства процедура проведення державних закупівель триває близько 3-х місяців. Інформація про предмет закупівель оприлюднюється в віснику державних закупівель, який є загальнодоступний для всіх суб’єктів. Окрім того будь-хто з бажаючих міг отримати необхідну інформацію безпосередньо в УЖКГ.

Які плани щодо реконструкції світлофорних об’єктів?

На два об’єкти, а саме перехрестя вул. Леваневського – вул. Митрофанова та перехрестя пр. Князя Володимира – вул. Павліченко протягом 2012-2013рр. виготовлено проектно-кошторисну документацію, яка вже отримала позитивні експертні висновки. Проектування робіт з реконструкції вкрай важливого об’єкту- перехрестя бульв. 50-річчя Перемоги – вул. Фастівська, планується на цей рік. В проектно-кошторисній документації враховано весь комплекс робіт по облаштуванню світлофорного об’єкту, а саме заміна застарілих лампових світлофорів на сучасні енергозберігаючі світлодіодні з вмонтованою секцією відліку часу, встановлення турнікетів, дорожніх знаків та нанесення розмітки.  Вартість проектів складає 350-370 тис.грн. Необхідність виконання даних робіт, обумовлюється перш за все зниженням аварійності на даних об’єктах, які є місцями концентрації ДТП, а також виконанням приписів ДАІ, в яких вимагається привести стан даних об’єктів у відповідність до сучасних норм та стандартів. Виконання робіт на трьох світлофорних об’єктах, у відповідності з виготовленою проектною документацією, планувалося в минулому році. Але, в зв’язку з недостатнім фінансуванням,  роботи, і то не в повному обсязі (не вистачило на встановлення турнікетів та нанесення розмітки) виконано тільки на одному об’єкті за адресою перехрестя вул. Гординського - бульв. 50-річчя Перемоги. Виконані роботи, замовником яких є Управління житлово-комунального господарства неодноразово перевірялися різними контролюючими органами, не будемо перешкоджати і роботі депутатській комісії. Олександр Марченко зауважив, що виконувати роботи з реконструкції  світлофорних об’єктів можна за меншу вартість, але конструктивних пропозицій з цього питання надано не було.

Прочитано 4270 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео