Біометричний паспорт: сутність та правила отримання

  • Четвер, серп. 11 2016
  • Автор 

На Київщині продовжують свою роботу офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають безкоштовні юридичні консультації. Проект діє за підтримки партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка». У рамках ініціативи правники працюють над тим, щоб громадяни почувались упевнено в спілкуванні з державними чиновниками, знали та вміли відстояти свої законні права в органах державної влади.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. Героїв Небесної Сотні (колишня Гординського), 24.

Сьогодні ми розглянемо особливості біометричного паспорта.

Сучасні технології покликані робити життя людини більш зручним, комфортним, простим.

Їх використання в сучасному документообороті значно його прискорює, робить доступнішим та безпечним (наприклад, якщо мова йде про електронний порядок отримання дозвільних документів, витягів з державних реєстрів, подання звернень).

Одним із зразків використання сучасних технологій у документообороті є створення так званих біометричних паспортів громадян України. 

Їх в Україні буде запроваджено з 01 жовтня 2016 року відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України“.

Біометричними зазвичай іменують документи, які посвідчують особу та містять в собі електронний носій інформації (безконтактний електронний носій), на якому записано біометричні дані власника (відбитки пальців, оцифроване зображення, цифровий підпис тощо) з метою його ідентифікації, що практично виключає можливість його використання будь-ким, крім власника.

При цьому, громадянам України гарантуєтьсяправо на відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України. Таке право реалізується шляхом подання заяви відповідному уповноваженому суб’єкту про відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук особи до безконтактного електронного носія.

Відцифровані відбитки пальців рук особи після внесення до безконтактного електронного носія та видачі документа особі вилучаються з Реєстру та знищуються. Шаблони відцифрованих відбитків пальців рук особи використовуються лише для цілей ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну передбачених Законом документів. Передача шаблонів відцифрованих відбитків пальців рук особи забороняється.

Відтепер паспорти громадяни України зможуть отримувати не тільки в підрозділах Державної міграційної служби, а й через центри надання адміністративних послуг.

 Паспорт громадянина України видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання. Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

Гранична вартість адміністративної послуги за оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України у строк:

- не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети становитиме 0,1 мінімальної заробітної плати;

- не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети становитиме 0,2 мінімальної заробітної плати.

Для паспорту громадянина України для виїзду за кордон така вартість становитиме 0,2 мінімальної заробітної плати для оформлення за 20 робочих днів та 0,4 мінімальної заробітної плати для прискореного оформлення протягом 7 робочих днів.

Законом також передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть самостійно встановлювати додаткові пільги зі сплати адміністративного збору за видачу паспорту.

Тепер паспорт необхідно отримувати не з 16, а з 14 років.

Оформлення паспорту громадянинові України, яке здійснюється вперше, проводиться безкоштовно.

Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років.

Відтепер безпосередньо у паспорт вносятьсявідомості про ідентифікаційний номер фізичної особи. Також стало можливим уніфікувати напис прізвища та ім'я латиною у всіх документах громадянина України.

Документи, видані до набрання чинності Законом, в тому числі паспорти громадян України, є чинними протягом строку, на який вони видані.

Більш детально про біометричні документи можна почитати на сайті Державної міграційної служби України за посиланням http://dmsu.gov.ua/biometrychni-dokumenty

Прочитано 6189 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео