Влада Білої Церкви вирішила створити програму, аби оприлюднити всіх підрядників робіт

  • Середа, лип. 20 2016
  • Автор 

20 липня відбулася прес-конференція міського голови Геннадія Дикого, на якій він розповів про ремонт доріг, нанесення пішохідної розмітки, встановлення теплових лічильників у багатоповерхівках, часткове відшкодування вартості будівельних матеріалів для утеплення будинків, а також назвав ті програми, за якими місто планує взяти кредити.

Міський голова зазначив, що тривають асфальтні роботи та наноситься розмітка на дороги. Мер зазначив, що якість асфальтування перевіряли і визнає, що підрядники кладуть асфальт якісно. Перелік вулиць, які асфальтують, можна побачити на сайті Білоцерківської міської ради. Також обіцяє, що до 1 вересня світлофорні об’єкти будуть відремонтовані та встановлені 5 нових світлофорів.

На завтрашній сесії будуть додатково розподілятися кошти, отримані від понадпланових надходжень до бюджету. За них замінять чи утеплять дахи у садочках, встановлять енергозберігаючі вікна, а на 10, 5 млн. грн. закуплять теплових лічильників для багатоповерхівок. На ще близько 6 млн. грн. вже розробили проектну документацію для 38 теплових лічильників. У які будинки їх поставлять, дивіться ТУТ

«Це дасть можливість мешканцям заощадити до 25% по оплаті за опалення. До того ж ці лічильники дозволять дистанційно знімати показники та будуть готові для того, аби у подальшому встановлювати у будинку індивідуальний тепловий пункт, який дасть змогу перейти з 4 труб опалення на 2 труби та заощадити до 30% тепла», - сказав Г. Дикий.

Також мер міста пообіцяв, що у серпні буде виноситися на сесію оновлена програма підтримки ОСББ, яка дозволить компенсувати до 40% кредитних коштів, які ОСББ візьме на придбання енергоефективного обладнання. «З урахуванням того, що діє державна програма енергоефективності, обсяг покриття витрат на будматеріали, складе до 100%. Тобто мешканці витратять кошти лише на роботи», - вважає мер.

Також на прес-конференції був присутній заступник міського голови Володимир Хмурич, який нагадав, що подана заявка до Європейського інвестиційного банку на отримання кредиту для термосанації дитсадочків.

Окрім того подана заявка на кредит для «Білоцерківводи» і на заміну 2000 вуличних ламп на енергоощадні. Ведуться перемовини з ЄБРР для того, аби отримани кредит на модернізацію транспортної системи міста.

Новий радник міського голови Кирило Томляк, директор компанії «КТ-Енергія», розповів про те, що дасть місту угода мерів, яка передбачає фінансування заходів з енергоефективності за пільговими умовами. План сталого енергетичного розвитку міста Біла Церква на період 2017-2030 років, який розробляється в рамках участі в ініціативі Європейської Комісії – Угоді Мерів щодо клімату та енергетики, уже обговорений 15 липня. Сам документ обіцяють виставити незабаром на сайті міськради.

Також міський голова відповів на запитання журналістів. Зокрема, на запитання БЦ News, коли ж нарешті громада дізнається назви підприємств, які залучені до ремонту шкіл, садочків, доріг міста, а на ці цілі тільки за 1 півріччя у бюджеті  розвитку закладено 107 млн. грн., міський голова зазначив, що фірм дуже багато. Проте незабаром запрацює програма, за допомогою якої всі управління і відділи будуть звітувати про всі укладені договори, про вартість робіт тощо. Щоправда, ні назви програми, ні коли вона запрацює міський голова не озвучив, лише зазначив, що над нею працюють два міських активіста. При чому у приватній розмові з БЦ News один активіст спростував цю інформацію.

Та й чи треба розробляти цілу програму, аби просто оприлюднити перелік фірм, навіть якщо їх десятки, залучених до виконання ремонтних робіт? Мова вже не йде про те, щоб просто, як нині це робить приміром Київ, замовляти роботи і послуги через програму Prozzoro. У такому разі і підрядників можна було б обирати на конкурсній основі, і вартість їх робіт була б відкритою для всіх бажаючих про це дізнатися. 

Прочитано 2690 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео