Мер вдруге відмовився назвати фірми, які ремонтують бюджетні заклади міста

  • Середа, лип. 06 2016
  • Автор 

6 липня відбулася прес-конференція міського голови Геннадія Дикого, на якій він розповів, де нині проходять будівельні та ремонтні роботи у комунальних закладах, зокрема школах, садочках, спортивних школах, центрах первинної медико-санітарної допомоги. Також він перелічив назви доріг, де провели капітальний ремонт асфальтного покриття і відремонтували чи планують ремонтувати прибудинкові території. Згадав міський голова і про ремонт зливної каналізації, який зараз відбувається на кількох вулицях. Відремонтовано, за його словами, 19 ліфтів, ще планується ремонт 10 ліфтів, а у 28 будинках вже встановили лічильники тепла.

При цьому міський голова вдруге відмовився називати конкретні фірми, які залучені до встановлення вікон, заміни покрівель, санвузлів тощо у комунальних закладах міста. «Це треба запитати у відділі капітального будівництва, але це точно не одна фірма. Був проведений конкурс. Ціна за установку вікон з двокамерним пакетом та енергозберігаючим склом становить близько 1100 за кв м. Ціна абсолютно адекватна, ви це можете перевірити», - лише й зміг відповісти міський голова. Перший раз це питання прозвучало ще місяць тому на прес-конференції. 

Нагадаємо, якщо сума робіт та послуг не перевищує допорогового рівня (а це не більше 200 тис. грн. для товарів та 1, 5 млн. грн. - для робіт і послуг), то тендер не проводиться. Натомість, ці роботи та послуги можна було б закуповувати через систему ProZorro, проте, всупереч обіцянкам міської влади, вона у Білій Церкві фактично не використовується відділами та управліннями міськради. Тому публічної інформації про те, які фірми постачають будматеріали, а які виконують роботи, наразі немає. Міський голова лише запевняє, що були проведені якісь конкурси і радить звернутися у відділ капбудівництва. 

Геннадій Дикий також заявив, що 21 липня на сесії будуть додатково розподіляти ще 44, 7 млн. грн. бюджету розвитку, 10 млн. грн. з яких як мінімум направлять на встановлення будинкових лічильників тепла. Тому мешканцям Білої Церкви варто проявити ініціативність та вимагати від влади встановити такий прилад обліку за бюджетний кошт, а не витрачати на нього свої власні фінансові ресурси, як це нині пропонує зробити КП «Білоцерківтепломережа».

Також мер повідомив про те, що за 2016 рік у місті створено 23 ОСББ, тепер їх по місту всього – 94. Ще 28 ініціативних груп перебувають у процесі створення ОСББ у своїх будинках. Представників ОСББ возили на екскурсію до Луцька для ознайомлення з тим, як можна утеплювати будинки, брати кредити для цього тощо.

Міський голова нагадав, що 2 липня президент України підписав закон, яким передбачено, що до моменту визначення нового управителя будинку, ним опікуватиметься той ЖЕК, який його і обслуговує. «Тому мешканці можуть не хвилюватися. Якщо їх влаштовує робота ЖЕКа, то прохання вчасно сплачувати комунальну плату», - попросив мер.

На завершення Геннадій Дикий розповів, що 30 червня на сесії депутати дали згоду на те, щоб міська рада взяла участь у Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України. По цій програмі можна взяти кредит у розмірі 8, 2 млн. евро на термосанацію 36 садочків міста. Термін окупності кредиту - від 6 до 8 років. Кредит надає Європейський інвестиційний банк на 20 років під 1% річних. Споживання енергоресурсів при цьому, як обіцяє міський голова, знизиться на 40 - 50%.

Це не перший кредит, який хоче взяти міська влада. Раніше виконком затвердив інвестиційний договір на створення єдиної автоматизованої системи оплати проїзду на міському пасажирському транспорті. Він передбачає, що місто фактично сплачує 30% річних за інвестицію у сумі 7 млн. грн. приватній фірмі, яка візьметься встановити таке обладнання. Рішення прийняте всупереч статуту КП "Тролейбусне управління", який передбачає, що подібні договора підприємство може підписувати лише з дозволу міської ради, а не виконкому. 

Також незабаром на розгляд депутатів міської ради винесуть проект рішення про залучення кредиту у розмірі 37 млн. дол. концесіонером ТОВ "Білоцерківвода". 

Прочитано 3004 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео