Максим Свірський: Альтернативи ProZorro не існує

  • Понеділок, черв. 13 2016
  • Автор 

13 червня відбулася прес-конференція радника міського голови Максима Свірського на тему перевезення пільговиків у громадському транспорті та реформування сфери пасажирських перевезень.

Приводом для прес-конференції став випадок у Білій Церкві, коли водій, що працює на маршруті №4, не дозволив скористатися пільгою на проїзд учаснику АТО. Максим Свірський нагадав, що з компенсацію пільгових перевезень існує законодавче непорозуміння. Верховна Рада у кінці минулого року ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)", який передбачає, що пільги фінансуватимуться з місцевих бюджетів. Поки що він не підписаний Президентом України. А тому його виконання просто зависло у повітрі. Для компенсації  проїзду пільговиків, які користуються тролейбусами, міська рада вирішила виділити на минулій сесії 8, 6 млн. грн. А от для приватних перевізників не виділено ні копійки. Тому кожен водій на власний розсуд хоче возить пільговиків, а хоче – ні.

Максим Свірський зазначив, що для скарг пасажирів запрацювала гаряча телефонна лінія: 38-51-51, куди можна звертатися у разі виникнення непорозуміння з водіями. Але в цілому міська влада не може вплинути на таких перевізників, тому лише звернулася до поліції та транспортної інспекції з проханням розібратися у ситуації.

Надалі радник відповів на численні запитання журналістів, які загалом не були новиною, адже неодноразово висвітлювалися, зокрема й на сайті БЦ News, а саме: про створення диспетчерської служби, розробки концепції пасажирських перевезень, замовлення комплексної програми руху, обладнання транспортних засобів GPS-навігацією та інвентаризації зупинок і розроблення їх нового дизайну. Все це у майбутньому, при чому без чітких часових рамок втілення цих новацій.

БЦ News запитав у радника міського голови: за які кошти Тролейбусне управління збирається придбати новий рухомий склад, який був би комфортний для пасажирів, аби взяти участь у майбутньому конкурсі? Нагадаємо, міська влада хоче зробити однієї з умов конкурсу - наявність великогабаритних з низькою посадкою автобусів. Максим Свірський відповів, що по-перше, ще невідомо, які будуть вимоги конкурсу, адже ще не досліджена комплексна програма маршрутів, а по-друге, Тролейбусне управління підготувало документи та хоче взяти кредит у ЄБРР на закупівлю такого транспорту. Ні розміру кредиту, ні під заставу чого він буде братися, ні коли буде відома відповідь ЄБРР озвучено не було.

Також Максим Свірський відповів на питання про те, коли ж нарешті органи міської влади почнуть проводити закупівлі через систему електронних торгів ProZorro. Нагадаємо, міський голова Геннадій Дикий видав відповідне розпорядження ще у лютому, але системою скористувалося всього кілька управлінь та відділів міськради і у більшості випадків торги не відбулися. А заступник міського голови Валерій Гнатюк взагалі заявив, що непогано було б розробити альтернативний, місцевий майданчик для проведення закупівель.

Із відповіді Максима Свірського випливає, що не всі у міській владі поділяють думку Валерія Гнатюка. «Система електронних закупівель ProZorro чітко регламентує діяльність розпорядних коштів та має сертифіковані майданчики для торгів. Тому альтернативи цій системі немає. З 1 серпня органи місцевої влади також зобов’язані перейти на закупівлі через ProZorro. За ухилення від таких торгів передбачена адміністративна та дисциплінарна відповідальність», - заявив Максим Свірський.

Прочитано 2368 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео