На сесії у Білій Церкві депутати і мер ледь не побилися

  • Четвер, трав. 26 2016
  • Автор 

Для чого у світі придумали вибори, депутатів, мера міста? Напевно, для того, аби вони представляли інтереси громади, а всі спірні питання вирішували шляхом переговорів та пошуку компромісу. Проте 11 сесія Білоцерківської міської ради засвідчила, що у нашому місті цей механізм барахлить. Дві години депутати сварилися, а для Геннадія Дикого ця сесія стала справді бойовим хрещенням після півроку роботи на посаді мера. Можливо, мер зробить висновки і зрозуміє, що головне його завдання: спілкуватися та слухати різних представників білоцерківської громади, відшукуючи компроміс, а не зіштовхуючи їх лобами.

На сесію депутати фракції ВО «Свободи» привели працівників «Білоцерківського кар’єру», підприємства, яке є у власності родини народного депутата від ВО «Свобода» Олександра Марченка. Водії вантажівок вимагали відкрити їм проїзд по місту «Дружба» та не обмежувати проїзд зарічанськими вулицями.

Біла Церква, карєр, свобода, марченко

Працівники карєру вирішили прийти на сесію та відстоювати своє право на роботу

Нагадаємо, питання це виникло не сьогодні. Поки підприємство вивантажувало щебінь у автівки до 15 т, зарічани ще мирилися з тим, що ці машини рухаються по їх вулицях. Проте, коли вантажівки стали возити понад 40 т, жителям мікрорайону урвався терпець і вони почали протестувати та перекривати дороги, адже таке навантаження спричиняє вібрацію, руйнує оселі, створює небезпеку при переході доріг, а також забруднює повітря гранітним пилом. З вимогою обмежити вантажопідйомність для машин, які проїздять по їх вулицях, мешканці Заріччя зверталися ще до попередньої влади, так само влаштовуючи мітинги. Проте тоді «свободівці» казали, що мешканців спеціально накручують перед виборами. Проблему могла би вирішити окружна дорога, але вона пролягатиме по землям, які вже розпайовані і належать району. Тут варто нагадати, що після революції гідності Білоцерківську райдержадміністрацію очолював якраз «свободівець», Василь Хрик. Чому тоді це питання не вирішилось, невідомо.

Біла Церква, карєр, свобода, марченко

Мер спробував пройти до президії, проте депутати від "Свободи" заблокували трибуну і не пустили його

Сьогодні ж до міської сесії завітали вже самі перевізники «Кар’єру». Як виявилось, зі слів депутата від «Свободи» та директора «Кар’єру» Олександра Панасова, вони проводили нараду у себе на підприємстві з метою вирішити, як діяти далі. Запрошували на неї районну та міську владу. Пан Панасов зазначив, що неодноразово запрошував і офіційним листом, і особисто Геннадія Дикого, але ніхто не прийшов.

Врешті-решт рядовим працівникам підприємства терпець увірвався і вони, зважаючи на неспроможність депутатів та мера вирішити це питання мирним шляхом, захотіли прийти на сесію та «викричати» своє право на роботу. Кричали довго і хто тільки міг. Місцеві та обласні депутати-«свободівці» не давали можливості Геннадію Дикому сісти за своє робоче місце чи, бодай, підійти до трибуни. Тож він, скориставшись запасним мікрофоном, виступав посеред залу. «Ідіть в район, в область. Землі, на яких можна було б побудувати об’їзду дорогу, щоб вантажівки не їздили по Заріччю, міська влада Білої Церкви виділити не може. Ці землі розпайовані, належать приватним власникам, ми не можемо знайти їм заміну у місті. У вас же в обласній раді два депутата, є цілий народний депутат від «Свободи» в Верховній Раді! Чого ви не добиваєтесь, щоб цю землю виділили під дорогу?», - чи то радив, чи то допитувався мер у представників «Свободи». Ті за словом у відповідь до кишені ні лізли і парирували: «Чого ми повинні йти в район? Кличте сюди Маршалка! (голова Білоцерківської РДА, на виборах підтримав кандидата у мери Геннадія Дикого, - ред)».

Біла Церква, карєр, свобода, марченко

Заступалися за мера лише його однопартійці і один з "укропівці", що може свідчити про відсутність підтримки у мера з боку депкорпусу 

Висловивши свої претензії щодо блокування роботи, «свободівці» вирішили не зупинятися і сказати все, що їм, напевно, наболіло за півроку керування містом. Тому пригадали меру і те, що конкурси на вакантні посади у мерії «бутафорні», адже на них дивним чином перемагають близькі до мера люди, і те, що взимку мер радив білоцерківцям самостійно чистити тротуари, і те, що працівники ЖЕКів наполегливо радять мешканцям багатоповерхівок залишатися з ними. Вимагали відставки заступника Гнатюка В.В. , який відповідає за житлово-комунальне господарство. Кілька разів ледь не доходило до бійки між мером та «свободівцями», коли останні відмовлялися пропускати його до мікрофону.

Біла Церква, карєр, свобода, марченко

Тяжка ти, шапка Мономаха...

Підігрівали напружену атмосферу і депутати від «Самопочі», які як могли заступалися за свого однопартійця – мера.

Зрештою слово вирішив взяти екс-мер Василь Савчук, щоправда, не відразу. На короткій дистанції до мікрофону, який був на той час в руках мера, його випередив депутат від «Укропу» Володимир Бабенко. Мікрофон кілька разів покрутився в депутатсько-мерських руках, але зрештою дістався спритнішому Фаготу, який просто порадив меру вирішити проблему «кризи спілкування».

Біла Церква, карєр, свобода, марченко

Василь Савчук визнав, що у невирішенності цього питання є й його провина

Василь Савчук у свою чергу зазначив, що питання це болюче і складне. «Зараз прийшли перевізники, яким дійсно десь треба працювати. Тим паче, що по зарічанським дорогам їздять не лише ті, хто возить щебінь з кар’єру, але й іногородні вантажівки. Але завтра так само сюди можуть прийти, як вже й приходили, мешканці масиву, яким набридло жити в умовах підвищеної небезпеки та їздити по зруйнованим дорогам. Ті паї, про які каже Геннадій Дикий, особливо нічого не вирішують. Їх там всього кілька. А решта – то землі Академії наук, Білоцерківського району. Тому треба сідати всім разом за круглим столом і знаходити спільне рішення», - радив тепер вже депутат Василь Савчук.

Зрештою, так і вирішили: створити комісію з депутатів від «Свободи» та інших депутатів, які бажають в ній працювати, запросити представника району, депутатів з Київської обласної ради, від підприємства, від мешканців Заріччя, від поліції, запросити народного депутата Олександра Марченка і знаходити спільне вирішення питання. Перше засідання призначили на 14:00 27 травня.

Біла Церква, карєр, свобода, марченко

Діти отримали не лише нагороди, а й безкоштовний урок словесних змагань у світі доросилих 

І, ніби прокинувшись від важкого політичного сну, депутати згадали, що їх вже другу годину чекають юні білоцерківські спортсмени клубу «Спарта Біла Церква», які зайняли призові місця на змаганнях з тайського боксу. Тож юнаків і дівчат таки запросили до залу для нагородження.

За дві години від початку засідання сесія розпочалася. Хоча у депутата від «Самопомочі» Сергія Наконечного була пропозиція її перенести, але цього не дозволили вже працівники КП «Тролейбусне управління», які теж прийшли відстояти свої право на зарплату, яку вони вже не отримували 4 місяці…

Чи зробить міська влада на чолі з мером висновки і почне спілкуватися з усіма підприємцями та мешканцями міста, а не лише з тими, хто проголосував за «Самопоміч», покаже час. Нині можна лише стверджувати, що свої півроку на посаді мера Геннадій Дикий може «відзначити» першим мітингом.

Про рішення, які прийняли на сесії, читайте ТУТ та ТУТ

Прочитано 4092 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео