Міська влада Білої Церкви планує впровадити нові умови конкурсу на перевезення пасажирів

  • П'ятниця, трав. 06 2016
  • Автор 

6 травня у малому залі виконкому Білоцерківської міської ради відбувся круглий стіл, на якому обговорили  проекти рішень у сфері пасажирських перевезень.

Зокрема, перше рішення передбачає встановлення тарифу для автобусів, які працюватимуть у звичайному режимі (без «зупинок на вимогу»), друге передбачає нові умови проведення конкурсів на перевезення пасажирів, третє – введення GPS-навігації та нової схеми руху автобусів. Прикро, але на обговорення завітало всього два представника перевізників, кілька громадських організацій і журналісти. Решта громади, напевно, висловить своє ставлення традиційно: покритикує після ухвалення відповідних рішень. Пасивними були й представники перевізників.

Отже, про все по черзі. Тарифи на рейси у звичайному режимі, яких поки що немає у Білій Церкві (вони передбачають, що автобус зупиняється лише на офіційних зупинках), будуть такими ж як нині діючі на маршрутних таксі. Поки що.

veter1

Ветерани говорили про те, що пільговиків перевізники возять неохоче

Умови проведення конкурсу передбачатимуть такі вимоги: термін дії договору встановлюється 5 років для претендентів, що заявили на конкурс автобуси, строк експлуатації не перевищує 5 років. Для інших претендентів термін дії договору становить 3 роки. Договір з переможцем конкурсу у разі відсутності в нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу, укладається на один рік.

На  конкурс  можуть бути  заявлені автобуси,  що  відповідають вимогам безпеки дорожнього руху та рік випуску яких не перевищує:

- 20 років на 2016 рік;

- 15 років з 2017 року;

- 10 років з 2018 року.

Для здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування допускаються автобуси:

- обладнані двигунами, що відповідають нормам екологічної безпеки не нижче «ЄВРО-2» до 2017 року, та «ЄВРО-3» з 2017 року;

- обладнані пристроями для автоматичного відкривання не менше одних дверей для входу/виходу пасажирів;

- обладнані засобами візуального та звукового інформування про найменування зупинки, зокрема наступної, маршруту;

На кожному об'єкті конкурсу, забезпечується робота не менш як одного автобуса, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. На даний спеціальний транспортний засіб не застосовуються основні вимоги щодо пасажиромісткості.

Вимоги щодо пасажиромісткості, категорії, класу та технічних показників  автобусів та режиму руху на кожному конкретному маршруті визначаються окремим рішенням виконавчого комітету при формуванні автобусної мережі та проведенні відповідного конкурсу.

Третій проект рішення передбачає впровадження єдиної міської системи диспетчеризації з використанням супутникової системи навігації руху пасажирського транспорту загального користування. GPS-моніторинг дозволить отримати достовірну інформацію про роботу пасажирських перевізників. Також передбачається розробити нову схему руху маршрутів у Білій Церкві, за цю роботу взявся харківський вуз. Вартість робіт: 150 тис. грн.

gnatkrugl

Заступник мера Валерій Гнатюк у відповідь пояснював, що за пільговиків перевізники не отримують компенсації

Також, як відомо, міська влада раніше залучення інвестиційних пропозицій на створення єдиної автоматизованої системи оплати проїзду на міському пасажирському транспорті. Займатиметься цим консорціум «АСТЕК» і вкладе в цю роботу 3, 5 млн. грн. на першому етапі. А загалом планує інвестувати 7, 6 млн. грн. Інвестор поверне свої кошти завдяки точному обліку перевезених пасажирів, що, на думку бізнесменів, значно підвищить дохід від перевезень. Лише КП «Тролейбусне управління», обіцяє міська влада, додатково заробить від такого рішення понад 20 млн. грн.

До складу консорціуму «АСТЕК» входить 6 фірм. Компанія залучалась до впровадження технологій оплати за проїзд банківською карткою в столичному метрополітені. А також співпрацювала з «Київпастрансом» у питанні встановлення автоматизованої системи оплати за проїзд у швидкісних трамваях.

На жаль, репутація фірми дещо зіпсована скандальними новинами про причетність її до проекту «Картка киянина». Детальніше ТУТ

Прочитано 3018 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео