100 днів роботи Геннадія Дикого: що обіцяв і як виконується

  • П'ятниця, бер. 04 2016
  • Автор 

У білоцерківських друкованих виданнях вийшла стаття, у якій йдеться про підсумки роботи міського голови Геннадія Дикого за перші 100 днів його роботи. Її підготував профільний відділ виконкому Білоцерківської міської ради. БЦ News, у свою чергу, підготував свій перелік обіцянок мера та вже виконані справи за ці 100 днів керування містом.

Перевірка комунальних підприємств

Міський голова обіцяв перевіряти комунальні підприємства міста силами тимчасової депутатської комісії за участю аудиторської фірми із міжнародним ім’ям на волонтерських засадах. За його словами, на перевірку 1 підприємства йде в середньому 1 тиждень. За 100 днів роботи міського голови вдалося перевірити... 4 підприємства: Тролейбусне управління, кінотеатр ім. Довженка, парк ім. Шевченка та «Міськрекламу».  

До перевірок залучена білоцерківська фірма «Рось-аудит», яка кілька років тому проводила аудит КАТП-1028, підприємства, яке вивозить та переробляє сміття, і більшість акцій якого належить родині нового міського голови. На яких умовах працівники аудиторської фірми витрачають свій час, невідомо.

Створення служби 911

Кол-центр, за словами міського голови, мав би запрацювати на базі УЖКГ за адресою Чуйкова, 2 вже у січні 2016 року. По факту, роботи по створенню такого центру тривають до сих пір.

Запровадження системи ProZorro

Міський голова заявив, що з 28 січня всі управління та відділи міськради повинні почати навчатися роботі у системі ProZorro. Саме через неї можна закуповувати товари, роботи та послуги, вартість яких не перевищує допорогових сум ( а це 200 тис. грн. для товарів та 1, 5 млн. грн. для послуг та робіт), а тому не потребують проведення тендеру.

По факту, вийшло, що УЖКГ, приміром, закуповує через систему лише товари, а для послуг і робіт створило окремий майданчик на власному сайті, що викликало обурення у громадськості. Станом на 4 березня з усіх відділ та управлінь системою ProZorro скористалися лише УЖКГ (закупили офісний папір), Білоцерківська ЗОШ №22 (дві закупівлі не відбулися), відділ БМР з питань фізичної культури та спорту (одна закупівля не відбулася, інша на стадії очікування пропозицій).

Більше того, міський голова Геннадій Дикий на прес-конференції продемонстрував журналістам, як управління соцзахисту, на його думку, необґрунтовано закупило новорічні подарункові набори за завищеними цінами. Проте на депутатській комісії розбір цього випадку закінчився тим, що депутати не знайшли порушень в діях управління соцзахисту.

Притулок для безпритульних тварин

До початку літа має бути вирішене питання з безпритульними тваринами, всі стерилізовані та щеплені безпритульні тварини мають утримуватися у створеному притулку. Це пообіцяв міський голова на першій прес-конференції.

По факту у місті діяла програма охорони та захисту тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Біла Церква на 2012-2015 роки. В програмі притулок мав би бути ще в 2012 році. На його спорудження у цінах 2012 року закладалося 1 млн. грн. Проте притулок не спорудили, бо була проблема з пошуком ділянки. Нарешті, на землях Білоцерківського району, віднайшли таку ділянку і зробили частину проектної документації та закупили утилізатор для трупів тварин.

Проте після обрання міським головою Геннадій Дикий вирішив, що згоден надати ділянку ближче до міста, біля сміттєзвалища. Тому тепер доведеться переробляти проектну документацію під нову земельну ділянку.  Чому, знаючи що місто шукає ділянку, власник КАТП-1028 та на той час міський депутат Геннадій Дикий не виділяв цю ділянку, невідомо.

Для закінчення проектних робіт та початку будівництва притулку у 2016 році УЖКГ, за словами заступника міського голови  Валерія Гнатюка, збиралося попросити закласти в бюджет на 2016 рік 1 млн. грн. Заклали…600 тис. грн. Тому сподіватися, що до літа безпритульних тварин на вулицях міста поменшає, не доводиться.

Обрання заступників міського голови м. Біла Церква

Геннадій Анатолійович по темі заступників кілька разів міняв свою точку зору на те, як обрати собі заступників. Спершу обіцяв обрати їх на конкурсі, потім таки вирішив затвердити своїм розпорядженням як в.о. До сесії концепція знову помінялась: заступників винесли на розгляд депутатів. При цьому міський голова пообіцяв, що вони працюватимуть до конкурсу, тобто не більше 6 місяців. Мова йде про Валерія Гнатюка, Віктора Ярового та керуючого справами виконкому Миколу Антонюка. З кандидатурами ще двох заступників взагалі не визначились. На даний час громаді представлено одного радника з економічних питань Інну Новогребельську, яка виконує роботу заступника з економічних питань. У минулому Інна Новогребельська була бухгалтером підприємства родини мера ПП "Будмаркет". Інших радників міський голова громаді не представляв, тож невідомо, хто виконує функції заступника з гуманітарних питань та скільки взагалі цих радників.

Бібліотеки та музичні школи

Міська влада за 100 днів встигла  налякати бібліотекарів та працівників музичних шкіл міста своїми заявами. Спершу заступник міського голови Валерій Гнатюк, а потім і депутат від «Самопомочі» Олександр Русс заявили, що культура обходиться місто у стільки ж, як і благоустрій міста, тобто у 30 млн. грн.

А вже 11 січня почали бити на сполох працівники Центральної міської бібліотеки, у приміщенні якої міський голова та його команда придумали облаштувати  Центр з наданнях адміністративних послуг. Лише спільними зусиллями бібліотекарів та розголосу в ЗМІ вдалося відстояти ЦМБ.

Проте влада, схоже, не збирається зупинятися. «До кінця поточного року ми перевіримо всі комунальні підприємства та проаналізуємо доцільність утримання низки бюджетних установ. В тому числі, бібліотек. Можливо місту вистачить 8 філій. А вивільнені у такий спосіб кошти краще спрямувати на облаштування тротуарів та освітлення вулиць. Або купити  тролейбуси», - пообіцяв депутат Олександр Русс у своєму інтерв’ю.

Медицина

На одній із прес-конференцій народний депутат від «Самопомочі» Ірина Сисоєнко анонсувала, що приймальні партії будуть допомагати пацієнтам Білої Церкви, а саме: туди можна поскаржитися на недобросовісні дії медиків. З тих пір ніхто не чув, скільки таких скарг зібрала приймальня і як це допоможе при визначенні переможця на посаду начальника управління охорони здоров’я населення. До речі, на цю посаду претендують зав. кардіологічним відділенням МЛ№1 Андрій Штика, головний лікар станції екстренної медичної допомоги Михайло Ужвій та власник ПП «Беладент» Павло Маслянко.

Підтримка комерційних ЗМІ

Міська влада за 100 дні роботи встигла посваритися з білоцерківськими журналістами, запланувавши витратити 200 тис. грн. на висвітлення роботи мера та його заступників. Ці гроші мали віддати комерційній ТРК «Крокус-1» без всіляких обговорень та виставлення закупівлі інформаційної послуги на ту ж систему ProZorro.

Лише після розголосу скандалу та втручання депутатів, які відмовилися підтримати таке рішення, у програму підтримки ЗМІ внесли корективи, змінивши формулювання «ТРК «Крокус-1» на «місцевим телекомпаніям».

Проведення прямих трансляцій

Геннадій Дикий запровадив практику онлайн-трансляцій сесій, засідань виконкомів, прес-конференцій, засідань профільних депутатських комісій. Щоправда, робилося це все зусиллями приватних підприємств – ТРК «Крокус-1» та «Белком». Причому, перша попросила оплатити послуги, а друга компанія згодилася працювати безкоштовно, але при одній умові: якщо міська влада не пускатиме на якийсь захід, виставлятимуть міській владі штраф. Влада не погодилася. Трансляції відбувалися з перебоями, а на засідання земельної комісії для проведення онлайн-трансляції вдалося пробитися взагалі зі значними зусиллями. 

Земельні рішення

Ще одне скандальне рішення було прийнято в сфері продажу землі. Місцеві депутати вирішили продати 5 ділянок у Білій Церкві, просто придумавши оціночну вартість землі. Таке рішення підтримав і міський голова Геннадій Дикий. Пізніше на одній із прес-конференції на запитання БЦ News чи й надалі буде встановлюватися вартість у такий спосіб, заявив, що спершу місто розділять на зони, а потім депутати встановлять вартість землі для кожної зони окремо. При цьому наголошував, що депутати зможуть впоратися з таким завдання, бо є підприємцями. Хоча чому обраний саме такий підхід, невідомо, адже в Україні вартість землі встановлюють експерти з оцінки, які мають відповідну ліцензію і ніде не згадується, що це можуть робити депутати - аматори в цій справі. 

Проведення капітального будівництва у місті

За 100 днів роботи міський голова та його однодумці встигли провести через сесію рішення про передачу проведення капітальних ремонтів та контроль за їх якістю з підпорядкування УЖКГ у підпорядкування відділу капітального будівництва. Ціна питання: 31, 8 млн. грн. з бюджету розвитку. Саме стільки закладено на такий вид робіт. Тепер капітальне будівництво міста контролюватиме заступник міського голови, бізнесмен-будівельник Віктор Яровий.

Конкурси на заміщення вакантних посад

Міська влада у свої досягнення сміливо записала проведення конкурсів на заміщення вакантних посад в управліннях та відділах міськради. Міський голова Геннадій Дикий навіть переконаний, що у такий спосіб чиновників підбиратимуть ВПЕРШЕ! Хоча ці конкурси проходять уже не перший рік і за попередніх міських голів також відбувалися. Прозоро провести конкурс не вдалося. Журналістам дозволили бути присутніми на іспиті лише до моменту, коли кандидати витягли білети і почали складати іспит. Після цього голова комісії Віктор Яровий попросив журналістів покинути приміщення. 

Тендери

Міський голова Геннадій Дикий вирішив проводити тендери із запрошенням журналістів. Це дійсно новий крок, якого його попередники не запроваджували. Хоча по закону журналісти і так мають право бути присутніми на розкритті тендерних пропозицій. Тож тендери в управлінні освіти і науки та УЖКГ пройшли у присутності ЗМІ.

Обмеження продажу алкоголю

Міський голова Геннадій Дикий та депутати підтримали рішення про обмеження часу продажу алкогольних напоїв з 10 до 22:00. Проте рішення це немає ніякої юридичної сили, адже заборонити продавати алкоголь місцеві депутати не можуть. Тож оковита продається спокійно у всіх великих та маленьких магазинах міста і поза визначений час.

Розширення штату виконавчих органів влади

Штат розширюють на 46 одиниць до 394 осіб. Найбільше – на 30 чоловік – розшириться штат Центру з надання адміністративних послуг. Він, нагадаємо, перебирає з квітня на себе повноваження паспортистів, міграційної служби тощо і буде діяти за адресою: бульвар 50-річчя Перемоги, 75. На його створення планують виділити 150 тис грн на ремонт кімнат та 3 млн. грн. на оргтехніку. Набрання ще 16 одиниць штату викликало чимало запитань у депутатів.

Стратегія розвитку м Біла Церква

Міський голова та його команда підхопили ідею розробки такого документу, проте не змогли пересилити себе і хоча б на одній із зустрічей з громадою міста нагадати, чия це була ідея. Схоже, що міський голова змінив свою думку, адже на передвиборчому віче він заявляв: «Ні про яку стратегію розвитку не може йти мова поки немає меж міста. Тому це все фейк, як то кажеться»

Межі міста Біла Церква

Міський голова обіцяє, що межі міста будуть затверджені у скорому часі. В.о. начальника управління архітектури Олег Пусков посилено працює над розробкою нового генерального плану міста. Хоча генеральний план уже розроблений його попередником Геннадієм Кревським. Для затвердження меж мало мати генплан. Найбільше тут проблема – це погодження його з сільрадами сусідніх до Білої Церкви сіл, які не хочуть віддавати у місто значні ділянки землі. Адже на цих ділянках нині розташовані підприємства міста і вони сплачують податок на землю саме в бюджет села. Міський голова обіцяє, що з усіма домовиться. Щоправда, коли це буде, - невідомо.

Залучення громадськості

Міський голова Геннадій Дикий постійно акцентує на тому, що відкритий до громади і готовий почути всі зауваження, навіть провів зустріч з блогерами. Проте, коли журналісти Білої Церкви на зустрічі з міським головою висловлювали своє бачення підтримки ЗМІ, він назвав цю зустріч такою, де вирували емоції і не було конкретних пропозицій.

На зустрічі з громадою по питанню ProZorro міський голова також наполегливо переконував громаду, що ця програма поки не підходить для закупівлі робіт та послуг.

Також команда голови не соромиться виривати з контексту слова активістів для демонстрації підтримки дій мера. Хоча активістів про такі дії ніхто й не інформував. Ось реакція Ірини Кисельової:  «Як формується громадська думка населення. Все просто. Береться проект, який підтримують всі. У нашому випадку це Стратегія розвитку міста. Робиться підбірка цитат активістів (люди, які користуються довірою серед мешканців міста), де всі, звісно ж, проект підтримують і беруть в ньому безпосередню участь. Далі дуже акуратно пишеться фраза, що завдяки білоцерківській громаді та її голови, Біла Церква – перше в області місто, яке матиме власну Стратегію розвитку...Далі, що вже успішно реалізовано… А хто його знає, правда це чи ні… І для повної картинки моє фото з мером))»

Прочитано 4131 раз
Опубліковано в Влада

Коментарі  

алекс
+4 #1 алекс 04.03.2016, 18:16
Поменяли шило на мыло.был один вор с пугливым и вороватым взглядом, теперь пришел на смену другой с лозунгами выше крыши. Ни хера в этом городе не изменится.Прост о надо пройтись вдоль речки Рось и чтаное всё ясно.
Микола
+5 #2 Микола 04.03.2016, 23:22
Для безпритульних тварин виділили 1млн. А що виділили для хворих дітей? Що виділили для заохочення дітей та молоді до заннять спортом та мистецтвом? Тварини дорожчі за наших дітей? Чому ніхто не подумав що в нашому місті майже не залишилось безкоштовних гуртків та спортивних секцій,а молодь все більше деградує споживаючи наркотики та алкоголь...
Незнаю що обіцяв наш мер,але зимою центральні вулиці були прибрані від снігу та посипані піском. За це меру від мене респект.
Вікторія В.
+1 #3 Вікторія В. 05.03.2016, 08:17
Шило на мило , дійсно , може ще й на гірше , а може ще й мило на шило , яке дійсно проявило себе, лабутени йому і золотисті штанці

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео