У бюджеті Білої Церкви закладено грошей на прибирання лише 20% вулиць

  • Вівторок, бер. 01 2016
  • Автор 

29 лютого у сесійному залі Білоцерківської міської ради УЖКГ знайомило громадськість міста зі свою роботою, а також презентувало новий сайт. Найбільше присутні дискутували, де краще закуповувати послуги і роботи: на сайті УЖКГ чи через систему прозорих закупівель ProZorro.

На початку зустрічі заступник міського голови Валерій Гнатюк розповів про те, за що, власне, у місті несе відповідальність Управління житлово-комунального господарства Білої Церкви. Зокрема, перерахував кілометраж доріг, які прибираються у місті, кількість будинків, світлофорів, мостів, зупинок і т.д. Розповів і про те, чому у місті далеко не всі вулиці прибирають та посипають піском взимку. Виявилось, що прибирається лише 20% вулиць міста, а із 453 км доріг чистять лише 80 км. Активісти, які прийшли на зустріч, попросити виставити на новому сайті УЖКГ перелік тих вулиць, які прибирають влітку та посипають піщано-сольовою сумішшю взимку.

В.о. начальника УЖКГ Євгеній Сінчук презентував новий сайт управління який розроблений власними силами працівників та на який не витрачено, за його словами, жодної копійки з бюджету.

На ресурсі є кілька модулів. Окрім традиційної інформації про структуру управління, є нормативні акти, якими керуються комунальники у своїй роботі, перелік контактів, розміщена інформація про тарифи на житлово-комунальні послуги у Білій Церкві.

Також на сайті є розділ про електронне звернення громадян. На сайті є перелік підприємств комунальної сфери, чию роботу координує УЖКГ, цільові програми та розділ, в якому незабаром буде вся необхідна інформація щодо створення ОСББ. До речі, у Білій Церкві вже дії 68 ОСББ.

І, насамкінець, на сайті є розділ про проведення закупівель робіт і послуг, вартість яких не підпадає під проведення тендеру (а це не більше 200 тис. грн. для товарів та 1, 5 млн. грн. - для робіт і послуг). Як відомо, міський голова Геннадій Дикий розпорядився, щоб всі управління та відділи закуповували товари, послуги та роботи через систему ProZorro. Проте управління створило на сайті свою конкурсну платформу для закупівлі робіт і послуг, а через ProZorro закуповуватиме лише товари. За словами Валерія Гнатюка, це зроблено, тому що поки в системі ProZorro не врегульовано питання про те, як закуповувати послуги та роботи на ліквідацію аварій, послуги у одного учасника, у комунальних підприємств тощо.

Конкурсна платформа діє наступним чином: управління ЖКГ розміщує інформацію в цьому розділі про ту чи іншу послугу чи роботу, яку закуповує; виконавці надсилають в управління свої цінові пропозиції в паперовому вигляді за підписом керівника та печаткою; пропозиції реєструються в журналі, після чого буде визначено переможця. На цій площадці вже виставлено замовлень на 750 тис. грн, закуплено робіт і послуг на 590 тис. грн, вдалося зекономити 71 тис. грн.

Проте з таким підходом не згодні представники громадськості міста. Зокрема, Євгеній Дорош, представник ГО «Асоціація власників житла Білоцерківщини», вважає, що немає сенсу створювати ще якусь платформу, коли в державі вже повним ходом чиновники вчаться працювати в системі ProZorro. Зокрема, так роблять в 20 облдержадміністраціях, в компанії «Енергоатом», в Міноборони, в Нацбанку, а також у містах: Миколаєві, Тернополі, Чернігові, Києві, Житомирі, Львові, Ужгороді. Більше того, у серпні цього року Кабінет міністрів може своєю постановою затвердити як єдиний майданчик для закупівлі товарів, робіт та послуг при проведенні тендерів саме систему ProZorro.

«Система ProZorro має перевагу в тому, що не дозволяє вдаватися до корупційних дій. Коли оголошуються замовлення на допорогові закупівлі, то ні замовник, ні інші учасники процесу не знають ні кількості поданих пропозицій, ні цін до моменту відкриття пропозицій. І тільки тоді, коли починається аукціон, розкриваються цінові пропозиції, а після його завершення, розкривається вся інформація про учасників аукціону. Платформа УЖКГ не гарантує конфіденційності. До того ж вона розроблена УЖКГ, тобто місцевою владою, а тому під певні політичні рішення може «доопрацьовуватися». Система ProZorro апробована на рівні України, вона передбачає вимоги до якості, процедуру оскарження, перенесення торгів, внесення змін в документацію. Якщо виклали документацію з вимогами до замовника, а потім вирішили її змінити, то першу версію скасувати вже не вдасться, таким чином система ProZorro гарантує, що не буде «прогинання» під потрібного виконавця послуг. Цього взагалі не передбачено на платформі УЖКГ. Все проходження торгів на ProZorro відбувається в електронному вигляді. Платформа УЖКГ передбачає лише оприлюднення базової інформації, а документація подається в паперовому вигляді в УЖКГ. Щодо робіт, які потрібно виконати в стислі терміни, то їх перелік вказується в розпорядженні міського голови. Це можуть бути аварійні роботи чи якісь дуже специфічні, і тоді вони не виставляються в системі ProZorro», - пояснює Євгеній Дорош.

Прочитано 2450 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео