Капітальне будівництво у Білій Церкві переходить під контроль заступника мера Віктора Ярового

  • Вівторок, лют. 16 2016
  • Автор 

На сесії міської ради, 18 лютого, депутати планують розглянути низку питань, серед яких перейменування вулиць, земельні рішення, ухвалення програми підтримки розвитку ЗМІ, яка передбачає оплату за проведення «прямих ефірів» міського голови та його заступників телестудії «Крокус-1». Та, напевно, найбільший резонанс викличе рішення, про те, що головним розпорядником коштів на капітальне будівництво у місті стає відділ капітального будівництва, у якому технічний нагляд за тисячами робіт на даний момент може здійснювати всього 2 людини!

Про це стало відомо під час розгляду проектів рішень на передсесійних депутатських комісіях.

Проекти рішень по земельним питанням до сих пір не опубліковані на сайті Білоцерківської міської ради. Мова йде про припинення договору про встановлення особистого строкового сервітуту, надання дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення ділянок в оренду, про поновлення договорів оренди, про укладання договору про встановлення особистого строкового сервітуту, про погодження звіту експертної оцінки, про оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки громадянам. Залишається лише здогадуватись, чому це сталося. Адже інші проекти рішень, які виносяться на сесію, опубліковані.

Також цікавим є питання про виконання бюджету в 2015 році. За словами начальника фінуправління Світлани Терещук, сума вільних залишків, які переходять на 2016 рік, становить 80 млн. грн. З цієї суми як мінімум 40 млн. грн. можна додати до бюджету розвитку. Тобто бюджет розвитку становить не 36, а 76 млн. грн. Про це неодноразово писав БЦ News.

На сесію також виноситься в незмінному вигляді і Програма підтримки розвитку ЗМІ, в якій залишився пункт про виділяння коштів одному із комерційних ЗМІ, а саме ТРК «Крокус-1» за проведення прямих ефірів міського голови та заступників. Проти цього виступали представники комерційних ЗМІ міста, 15 лютого навіть відбулася зустріч міського голови із журналістами, на якій пропонувалося, щоб міська влада опублікувала об’єм інформаційних послуг (кількість ефірів, їх тривалість, умови трансляції, об'єм шпальт в газетах тощо), а ЗМІ подавали свої розцінки. Таким чином міська влада могла би вибрати виконавця послуг, виходячи із якості та вартості їх послуг. Таку ж пропозицію на сесії міської ради висловив і депутат від Радикальної партії Ігор Гейло та депутат від «БПП «Солідарність» Геннадій Джегур. Проти цього виступили депутат від «Самопомочі» Микола Дашкевич та від «Батьківщини» Сергій Беркут, а також заступник міського голови Микола Антонюк. Останній постійно наголошував, що програма – це одне, а фінансування – це інше. Хоча й зізнався, що розподілу коштів між медіа ще не було, а от після прийняття такої Програми вже можна бути розподіляти суми. Раніше, пропонувалося 400 тис. грн. розподілити таким чином: 200 тис грн виділити на комунальні газети «Замкова гора», «Громадська думка» та Білоцерківське радіомовлення, а ще 200 тис. грн. віддати «Крокусу». Як розподілять ці кошти після ухвалення Програми, невідомо. 

Врешті депутати зійшлися на тому, що у Програмі треба написати «укласти  відповідні угоди із засобами масової інформації, де міська рада не є співзасновником, передбачивши оплату за проведення «прямих ефірів» міського голови,  його заступників, а також керівників управлінь та відділів БМР телестудії «Крокус-1». Таке рішення стало компромісним і його підтримали міські обранці, за виключенням Геннадія Джегура та Юрія Баласа із фракції «БПП «Солідарність».

Цікава була й позиція по цьому питанню присутнього на сесії активіста від ГО «Зміни Білу Церкву» Юрія Москаленка. Спершу він категорично наголошував, що не можна надавати перевагу одному із ЗМІ, але після того, як до нього підійшов міський голова, більше не став наполягати на рівноправному підході до розподілу коштів.

І, насамкінець, найцікавіше рішення: передача функцій капітального ремонту, реконструкції, будівництва та технічного нагляду за виконаними роботами по всім галузям міського господарства з УЖКГ на відділ капітального будівництва. Міський голова Геннадій Дикий пояснив: «Це потрібно для того, щоб відділ мав доступ до документації та контролював виконання капітальних ремонтів в садочках, школах, лікарнях тощо, адже ми маємо приклади неякісно виконаних робіт». Дотепер ці функції виконує УЖКГ, у складі якого є 8 відповідного профілю фахівців, тоді як у відділі капбудівництва всього 2. Геннадій Дикий обіцяє, що питання недостатньої кількості працівників він вирішить разом із профільним заступником Віктором Яровим шляхом переведення спеціалістів чи набору нових людей. 

Така поспішність у передачі функцій викликала запитання у депутатів. Зокрема, депутат від Опозиційного блоку Андрій Король сказав: «Геннадій Анатолійович, чому ми це рішення приймаємо таким поспіхом? Виходить, що ми підозрюємо, що фахівці в УЖКГ, які виконують зараз ці функції, не справляються з обов’язками, а фахівці у відділі капбудівництва справлятимуться. І управління, і відділ вам підпорядковуються. Можливо, для початку вивчіть це питання і точно нам скажіть, наскільки працівників ви збираєтесь збільшувати відділ капбудівництва, що буде з тими фахівцями, які займаються зараз цієї роботою у складі УЖКГ, їх звільнятимуть чи як?»

Проте міський голова був незворушний: потрібно терміново прийняти таке рішення, бо без нього, нібито, не можна виконувати бюджет розвитку. До речі, бюджет розвитку теж розглянуть на цій сесії і левова частка цього бюджету, а це 31,8 млн. грн з 36 млн. грн, якраз припадає на капітальне будівництво. Між іншим, проекту до сих пір немає на сайті міської ради. Тож громада не може ознайомитися з тим переліком робіт з будівництва, ремонту, переоснащення тощо, які виконуватимуться у Білій Церкві в 2016 році.

БЦ News зі своїх джерел отримав проект бюджету розвитку, який виноситься на сесію міської ради. 

Прочитано 2375 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео