Бюджет Білої Церкви втратить практично 2, 5 млн. грн. через пільговиків

  • Понеділок, лют. 01 2016
  • Автор 

На позачергову сесію Білоцерківської міської ради винесуть питання про надання пільг різним організаціям, в тому числі і комерційним, при нарахуванні орендної плати за комунальне майно. Пільговиків набралося аж 87. Тому сьогодні, 1 лютого, депутатська бюджетна комісія вирішила переглянути перелік пільговиків, адже така благодійність місцевому бюджету обходиться в 3, 2 млн. грн. У результаті перегляду популізм переміг раціональний підхід, практично всі пільговики, а це й осередки політичних партій, і деякі громадські організації, і приватні освітні заклади, і церковні організації, і профспілки, і аптеки, і, навіть, два ФОПи лишилися у списку.

Депутати профільної комісії вирішили винести проект рішення про пільги з такими правками:

-         Відмовити в наданні пільги за оренду комунального майна «Ощадбанку»;

-         Відмовити ГО «Академії традиційного карате-до» за адресою Гординського, 46 а

-         Церкві «Джерело життя» знизити відсоток для розрахунку плати за оренду з 2 до 1%

-         Встановити Українській Православній Церкві парафії Святителя Луки Войно-Ясенецького та релігійній громаді Української Греко-Католицької церкви парафії Різдва Христового  пільгову оплату в розмірі 1, 2 грн. за кв. м у рік.

-         Встановити ГО «Громадянський корпус», який орендує приміщення пракчтино в 45 кв м, таку оплату: за 25 кв м – 1, 20 грн. за кв м у рік, за решту площі – повну вартість.

Таким чином втрати бюджету скоротяться десь до 2, 5 млн. грн.

Також депутати можуть зобов’язати управління коммайна та концесії до 10 травня 2016 року перевірити, наскільки відповідає діяльність пільговиків їх статутним засадам. А також спільно з фінуправлінням та юрвідділом розробити положення, згідно якого будуть надаватися пільги в подальшому. А 1 листопада 2016 року попередити пільговиків про те, що з 2017 року всі пільги, окрім як для ветеранських та інвалідських організацій, будуть скасовані. До речі, законодавство України передбачає надання пільг в оренді майна лише ветеранським організаціям та об'єднанням інвалідів. Все інше - то добра воля місцевих громад. 

Проте важко повірити, що депутати навіть на 2017 рік підуть на такий крок, як відмовляться від популізму в роздачі пільг на оренду комунального майна. Адже навіть це засідання засвідчило, що місцеві обранці з різних політичних сил знайшли спільну мову у плані роздачі пільг, бо одному депутату потрібна пільга під свій партійний осередок, іншому – під приватний навчальний заклад і т.д.

І лише небайдужа позиція громади міста може зупинити цю витрату бюджетний коштів. Повний перелік, кому планують на позачерговій сесії надати пільги – читайте ТУТ. 

Прочитано 2519 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео