Правила розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів зміняться

  • Понеділок, черв. 15 2015
  • Автор 

Київська обласна державна адміністрація планує регламентувати порядок надходження коштів від розміщення реклами поза межами населених пунктів, що дозволить підвищити наповнення обласних бюджетів.

Юристи Київської обласної державної адміністрації розробили проект постанови Кабінету міністрів «Про внесення змін до Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів» та подали його на розгляд уряду.

Розроблений документ передбачає:

  • внесення законодавчих змін, які унеможливлять безкоштовну видачу дозволів на розміщення реклами поза межами населених пунктів;
  • створення робочого органу з видачі таких дозволів і визначення його повноважень;
  • детальне прописування порядку і розмірів оплати за тимчасове користування землею, яка знаходиться у державній власності, для розміщення рекламних площин.

В даний час Типові правила розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів у ряді положень не відповідають останнім редакціям законів України «Про рекламу» та «Про дозвільну систему у господарській діяльності». У дозволах на таку рекламу не прописуються детально умови: місце розташування, площа та інше. Крім того, не стягується плата за її розміщення, тобто власники рекламних носіїв встановлюють їх абсолютно безкоштовно, внаслідок чого бюджети областей втрачають досить відчутні кошти.

Так, за розрахунками експертів, у Київській області розташовано близько 5 тисяч рекламних площин (половина з яких встановлена ​​нелегально), та загальний ринок зовнішньої реклами в Київській області становить не менше 100 млн гривень.

«Таким чином, тільки тільки Київській області щорічно недоотримує близько 25-30 млн гривень у вигляді податків від даного виду діяльності. І ці гроші можуть бути спрямовані, наприклад, на поліпшення інфраструктури області. Інші області, так само, як ми, втрачають дохід, адже поза населених пунктів така історія спостерігається у всіх регіонах. Хоча в населених пунктах питання плати за встановлення зовнішньої реклами давно врегульовано. Наприклад, Київ отримує щорічно близько 100 млн гривень. Тому ми розробили проект документа, який впорядкує видачу дозволів на таку рекламу поза межами населених пунктів не тільки в одній окремо взятій області, але в цілому по країні», - пояснив перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе.

Наразі в Київській області проводиться моніторинг всіх розміщених рекламних площин, що в перспективі дозволить створити повний реєстр їх власників. Рекламні площини, що не містять жодної інформації про власника, підлягають демонтажу.

 
Прочитано 2647 раз
Опубліковано в Влада

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео