«У нас неабиякі успіхи в боротьбі зі шахраями, які шантажують громадян по телефону і виманюють у них кошти. Громадяни перестали реагувати на такі випадки завдяки широкій інформаційній кампанії. Також наш підрозділ встановив групу із 6 чоловік, які займалися таким видом шахрайства. Це вихідні з різних областей України. 25 постраждалих були залучені до впізнання злочинця, який представлявся міліціонером, по голосу. На жаль, поки що ця особа не затримана. Він – не мешканець Білої Церкви. Проводимо заходи для його затримання. Схема дзвінків та перерахування коштів нам відомі. Коли ми почали відпрацьовувати цю групу, вона припинила свою діяльність. За грудень і січень не було жодної заяви від громадян щодо шахрайства такого виду і лише вчора, 28 січня, зафіксували один випадок», - розповів начальник слідчого відділу Білоцерківського МВ Олександр Климовський.
Також він зазначив, що по січневому випадку, можливо, буде притягнута до відповідальності і сама жертва. «Людина не лише винесла кошти, вона ще й знайшла таксиста, якого попросила завезти і передати ці кошти в міліцію. А це фактично пропонування хабара. Можливо, ця особа не потерпіла, а є членом злочинного угрупування», - зазначив начальник слідства. Також міліція провела профілактичну роботу серед служб таксі, з проханням не ставати співучасниками злочину і не виїжджати на виклик по передачі коштів. Тим не менше, міліція наголошує: якщо комусь будуть надходити дзвінки з пропозицією викупу родича з міліції, негайно телефонувати на 102.
Олександр Климовський розповів і про боротьбу з нелегальними ігровими закладами. «Ми зібрали інформацію від громадян, де є гральні зали, провели обшуки, в тому числі в комп’ютерних клубах і лото». Адже у нас заборонена букмекерська діяльність, гральні автомати і надання послуг через комп’ютерну мережу. Станом на 28 січня жоден заклад по місту не працював. Інше питання: покарання цих осіб. Довести їх провину складно, тому що гравці не дають свідчень, а без цього не можна довести справу до суду. Тому діємо матеріальними методами. Вилучивши кілька раз гральні автомати, ми тим самим позбавляємо власників фінансових можливостей для подальшої такої діяльності», - пояснив Олександр Климовський. Хоча зрозуміла, що поки буде попит, буде й пропозиція. Тому нелегальні ігрові заклади можуть надалі з’являтися по місту, а тому мешканців просять про всі такі об’єкти негайно повідомляти до міліції.
«За минулий рік порушено 13 кримінальних проваджень, вилучено близько 130 автоматів, комп’ютерів, які направлені на дослідження. В цьому місяці виявлено три таких заклади: в центрі міста, на вул. Гончара та Леваневського», - додав начальник Державної служби боротьби з економічною злочинністю міськвідділу міліції Віталій Кобелєв.
Також правоохоронці розповіли про боротьбу з розповсюдженням наркотиків та курильних сумішей. Якщо в 90-х роках наркомани вживали опіати, то зараз більшість наркоманів вживає хімічні засоби, як-то амфітамін. За словами начальника слідства, періодично вживає цей наркотик чимала кількість білоцерківців. Є успіхи по виявленню тих громадян, які зберігають наркотичні засоби. А от із затриманням постачальників наркотиків дещо складніше, адже вони немісцеві. Також міліція чекає ухвалення змін до законодавства, щоб можна було затримувати і розповсюджувачів курильної суміші, так званого «насваю». Він популярний серед школярів. А тому інформація для батьків, вчителів і всіх небайдужих до дітей громадян. «Насвай - нікотиновмісний продукт, наркотик, на вигляд це маленькі зелені кульки, зерна з неприємним запахом і смаком, основними компонентами якого є махорка або тютюн. До складу також може входити: гашене вапно, курячий послід або верблюжий кізяк, компоненти з різних рослин, олія, фосфор. Насвай має низьку собівартість для «виробників» та великі прибутки, а для тих хто вживає – великі проблеми зі здоров’ям. Більшість компонентів суміші змінює кислотність середовища і сприяє всмоктуванню нікотину в кров через слизову оболонку ротової порожнини, а при проковтуванні – руйнує шлунок і без допомоги лікарів вже не обійтися» - зазначив Олександр Климовський. Розповсюджують такий «жуйку» по місту особи з країн Азії, де подібні речовини вважаються нормою життя.
Тому міліція закликає батьків бути уважними до своїх дітей. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина щось жує і постійно спльовує, не залишайте це поза увагою.
А загалом, всі резонансі і тяжкі злочини в Білій Церкві – розкриті. Зокрема, сьогодні, 29 січня, о 6:00 була затримана особа, яка вчинила вбивство мешканця Білої Церкви на Соборній площі. Незабаром міліція розповість подробиці злочину. За січень було 2 викрадення автівок, 4 розбійних напади, - злочинці також встановлені, як і в 50% випадків грабежів.
Коментарі
Игральный бизнес прикрыли, только вот наказать некого не удалось. Ну забрали пару дешевых компов, ну все равно и их вернуть придется. Так как в суде ничего доказать не удалось... Вот и вся история...
Так на жалость надавили, что прям мне заплакать захотелось...