Сесія Білоцерківської міської ради закінчилася достроково через скандал

  • Четвер, груд. 18 2014
  • Автор 

18 грудня відбулася 67 сесія Білоцерківської міської ради, на якій планувалося розглянути 33 питання порядку денного. Проте вона закінчилася в рекордно короткий термін через скандал в сесійній залі.

На початку засідання депутати зачитали свої звернення. Зокрема, Валерій Ямковий, наводячи висновки міської СЕС, заявив, що ТОВ «Білоцерківвода» забруднює Рось. Цей документ могли побачити і журналісти, адже один із активістів, який співпрацює з депутатами і представляє ГО «Народна Воля» (саме в палатках цієї ГО роздавалася передвиборча агітація кандидата в народні депутати Людмили Дригало, за що вона публічно дякувала «народовольцям») Володимир Веровський намагався «достукатися» до представників місцевої преси з проханням оприлюднити цей «надзвичайно важливий» документ.

У відповіді санстанції говориться, що «згідно звернення депутатів щодо можливого скиду неочищених стічних вод в р. Рось, проведено забір проб води у місці скиду, вище та нижче його. За санітарно-хімічними показниками усі проби відповідають гігієнічним вимогам санітарних правил та норм охорони поверхневих вод від забруднення. За мікробіологічними показниками всі три проби не відповідають вимогам санітарних правил та норм охорони поверхневих вод від забруднення. У місці скиду стічних вод ступінь забруднення – надзвичайно високий; 200 м вище місця скиду ступінь забруднення – помірний; 150 м нижче місця скиду ступінь забруднення – високий».

Валерій Ямковий та Людмила Дригало вважають, що ці висновки є приводом до скасування договору концесії. Але депутати такий запит не підтримали. БЦ News звернеться найближчим часом до СЕС за роз’ясненнями з цього приводу. 

Білоцерківська міська рада

«Свободівець» В’ячеслав Хмельницький попросив надати інформацію, скільки депутатів з 2010 року і по цей час прогуляли сесійних засідань. Дмитро Поліщук попросив колег підтримати його запит до органів центральної влади з проханням не впроваджувати плату за навчання в дитячо-юнацьких спортивних школах. Обидва запити депутати підтримали.

Затим перейшли до порядку денного. Міський голова Василь Савчук  відзвітував про роботу Білоцерківської міської ради та виконавчого комітету за 2014 рік (детальний звіт читайте незабаром на нашому сайті, - ред.), а також розповів про те, як пройшли його зустрічі з жителями мікрорайонів міста. Звіт депутати підтримали. Також проголосували за зміни до міського бюджету, що дозволить виплати зарплатню бюджетникам та не знімати надбавки до зарплати. Потім розглянули ще низку питань по земельним ділянкам.

Білоцерківська міська рада

Після чого зробити невеличку перерву в розгляді своїх питань і надали слово Олександру Климовському, першому заступнику начальника - начальнику слідчого відділу Білоцерківського МВ. Він доповів про те, як проходить розслідування з побиттям міських депутатів та хуліганськими діями під час минулої сесії 20 листопада. «До початку проведення сесії в той день в місто заїхав автобус з 60 особами. Ми кинули сили на з’ясування, яка мета його приїзду, в цей час до приміщення міськвиконкому підійшло десь близько 7 активних чоловіків і 7 жінок, а ще з 10 фільмували все це. Вони влаштували депутатам «теплий прийом». Оцінювати ці дії ми будемо після того, як проведемо опитування депутатів. Із 14 найбільш активних громадян, які брали в цих подіях участь, ідентифіковано 9, 2-3 вже опитано. Станом на сьогодні давати оцінку тим подіям я поки не можу», - розпочав пан Климовський.

Депутат В’ячеслав Хмельницький запитував, хто ті люди в автобусі. З’ясувалося, що там були одинадцятикласники, учні ПТУ і навіть дорослі чоловіки до 35 років. Всі вони не місцеві. У міліції також є питання до працівників ДАІ, які повідомляли, що в місто рухається такий автобус, але не затримали його. Всіх «пасажирів» цього автобуса опитали, пояснення, чому вони їхали в Білу Церкву були різними. Хто їх збирав, також відомо. Чи відомий замовник, начальник слідства говорити відмовився.

Сергій Кривий, якого першим хотіли вкинути в сміттєвий бак, цікавився, чи відкрито кримінальне провадження по його заяві, в якій він звинувачує свою колегу Людмилу Дригало в «прямій загрозі його життю і здоров’ю» і в тому, що вона є «організатор масових заворушень». На що Олександр Климовський відповів, що найближчим часом організують одночасний допит, на якому кожна із сторін висловить своє бачення тих подій. Поки що кримінальна справа порушена по факту вчинення хуліганських дій.  Сергій Кривий дивувався, чому справа не порушена за фактом організації масових заворушень. Начальник слідства запевнив, що по закінченню всіх слідчих дій, буде надана юридична оцінка поведінці всіх причетних, після чого, можливо, справу перекваліфікують за іншою статтею. Відомо, що кримінальна справа відкрита також по заяві ще одного депутата Миколи Бондаренка, якого теж намагалися вкинути в сміттєвий бачок, порвали йому одяг і викрали ключі, телефон, гаманець. Нині він перебуває в лікарні.

Білоцерківська міська рада

Доповідь начальника слідства та виступи депутатів Людмили Дригало і Валерія Ямкового викликали бурхливу реакцію в сесійному залі, депутати почали Людмилі Дригало кричали «Ганьба». Сергій Кривий попросив міського голову поставити на голосування питання про виведення із сесійного залу депутатів Дригало та Ямкового, які своєю поведінкою порушують проведення сесії. Міський голова, очевидно, аби не нагнітати конфлікт, відмовився це робити, після чого більша частина депутатів покинули сесійний зал.

За відсутності кворуму не було сенсу далі проводити сесію. Тому із 33 питань розглянули лише 10. Такі важливі питання, як створення на базі центру «Шанс» реабілітаційного закладу для учасників АТО, програма оздоровлення дітей в 2015 році, програма залучення міською радою юридичних осіб приватного права до надання безкоштовної юридичної допомоги населенню міста на 2015-2018 роки, затвердження положення про звання «Почесний громадянин міста Білої Церкви в новій редакції», а саме після цього вирішилося б питання надання такого звання загиблих учасникам АТО із Білої Церкви, залишилися без розгляду.

Прочитано 3239 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео