Шахраї продовжують видурювати гроші у літніх білоцерківців та власників карток "Приватбанку"

  • Вівторок, лист. 18 2014
  • Автор 

Правоохоронці Білоцерківської міліції занепокоєні зростом шахрайських схем та дій, особливо за останнє півріччя, і тому знову акцентуємо увагу всіх громадян на таких видах злочину. Також, просимо переповідати інформацію про застереження своїм знайомим, рідним та особливо своїм літнім батькам та роз’яснювати, про необхідність (у випадках, коли телефонують незнайомці) відразу повідомити про вимагання близьких родичів (дітей, внуків, тощо) і обов’язково міліцію за номером телефону 102 (з мобільного телефону безкоштовно!).

До Білоцерківського міськвідділу міліції постійно надходять повідомлення від громадян про те, що їм телефонував незнайомий чоловік, повідомляв про те, що їх син (родич) знаходиться в міліції за тяжке правопорушення та вимагав гроші за звільнення близької їм людини. Попри всі вагання, ці люди не пристали на сумнівну пропозицію незнайомців і відразу зателефонували своїм рідним, а потім і  до міліції. Таким чином, громадяни зберегли свої гроші, а шахраї осталися ні з чим.

Одним із найпоширеніших видів шахрайства - це вимагання грошей для порятунку рідних. Зазвичай, шахраї телефонують жертвам в нічний час або вранці на мобільний чи домашній телефон - можуть представлятися працівниками міліції, змінювати голос на хриплий і тривожний та називатися вашими рідними чи знайомими. Людині кажуть, що з його родичом трапилася якась неприємність (дорожньо-транспортна пригода з потерпілими і тому подібне) або він знаходиться в міліції за вчинення злочину, а для того щоб його звільнити, необхідно перерахувати певну суму грошей на номер мобільного телефону шляхом поповнення рахунку, або перерахувати гроші на рахунок через банківський термінал, також, приїжджають особисто і забирають кошти або ж викликають службу таксі та через водія-таксиста і відбувається передача коштів.

Коли в біду потрапляє близька людина, то кожен здатний зробити все, щоб допомогти родичу - на цьому і будується злочинна схема, яка досить вдало спрацьовує та приносить шахраям суттєвий прибуток. Тож радимо: якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, не спішіть шукати та позичати гроші – перш за все, зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони в даний час знаходяться і чи дійсно потребують допомоги (фінансової). А також, зателефонуйте до міліції за № 5-22-02, 5-32-06 або 102 і повідомте про дану подію.  

На сьогодні, в м. Біла Церква  з’явився ще один вид шахрайства – аферисти телефонують власникам карток «Приватбанку», представляючись службою безпеки даної установи,  і повідомляють про необхідність підтвердити свій картковий рахунок, так як з нього невідомі намагаються зняти кошти. Для підтвердження, клієнту пропонують назвати картковий номер та код – за декілька хвилин з карткового рахунку власника зникають всі його грошові кошти. Також, за три дні до Білоцерківської міліції надійшло 10 заяв від громадян про те, що після того, як вони скористалися послугами банкомату на масиві Піщаному в м. Біла Церква, через деякий час з їх карткового рахунку було знято всі залишені кошти. Наразі, службою безпеки банківської установи даний термінал заблоковано і проводяться заходи по встановленню причин, а правоохоронцями проводяться слідчо-оперативні заходи по виявленню осіб, причетних до вчинення правопорушень.

Громадяни, будьте обачними та обережними, недовіряйте незнайомцям та перевіряйте інформацію про місцезнаходження своїх рідних. Якщо маєте сумніви, зателефонуйте до міліції за № 102 і повідомте про дану подію.  Ваше вчасне повідомлення про злочин та осіб, що його скоїли (або мають злочинний намір), дасть змогу правоохоронцям за «гарячим слідом» затримати правопорушників і, тим самим, убезпечить інших громадян від злочинних посягань.

Тетяна Гадомська

спеціаліст сектору зв’язків з громадськістю

Білоцерківського МВ ГУМВС України в Київській області

Прочитано 2349 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи виїздили ви з Білої Церкви під час війни з 24 лютого?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео