Микола Бабенко провів плідну зустріч із колективом КП "Білоцерківхлібопродукт"

  • Субота, жовт. 18 2014
  • Автор 

17 жовтня голова Київської обласної ради Микола Бабенко зустрівся з трудовим колективом КП «Білоцерківхлібопродукт». В затишній актовій залі підприємства всі місця були зайняті. І це не може не радувати. Значить, громадяни, перед тим як йти на виборчу дільницю, хочуть самі розібратися в кандидатах і їх програмах, зрештою просто їх побачити, почути, чим, як то кажуть, живе людина. Та й бесіда з трудовим колективом видалася невимушеною, адже тон цій розмові задав сам кандидат Микола Бабенко.

«В 1985 році, коли ви, Іван Петрович, стали директором Білоцерківського комбінату хлібопродуктів, мені виповнилося 5 років. Нині маю 34 роки», - розпочав розмову політик, тим самим підкресливши, що знає і цінує трудовий шлях директора одного із найбільших підприємств Білої Церкви. А далі коротко розповів про свою біографію, про те, як в далекому 2000 року, будучи студентом 4 курсу, зареєструвався приватним підприємцем і займався бізнесом до лютого 2014 року, аж поки не був обраний головою Київської облради. «Жодного дня не був на державних посадах. Все, що заробив, заробив виключно своїми знаннями. І знаєте, коли я як голова Київської обласної ради, нині беру участь в так званих колегіях за участю працівників прокуратури, то в мене постійно виникає питання: як прокурори з годинником на руках від $5000 можуть на цих колегіях планувати боротьбу з корупцією?  Виходжу на вулицю, дивлюся на їх автопарк і в мене виникають сумніви в щирості цієї боротьби», - каже кандидат. У відповідь по залу прокочується іронічна посмішка.

«Ми переживаємо найдраматичніший час української історії. Ми не лише боремося із зовнішнім агресором. Не менших втрат країні завдає корупція, економічна відсталість. Той парламент, який ми оберемо 26 жовтня, немає часу на розкачку. Він повинен прийняти такі рішення, щоб хоча б почати реформування країни, зруйнувавши економічно-олігархічну систему управління. Що необхідно зробити? По-перше, привести видатки чиновників у відповідність з їх доходами. Треба створити в країні такі умови, щоб чиновник міг користуватися тими матеріальними благами, які має внаслідок своєї роботи і не більше. У всьому світі наступає кримінальна відповідальність, якщо витрати посадовця перевищують його заробітки. Ця норма має бути внесена і до нашого Кримінального кодексу і я докладу для цього максимум зусиль», - каже Микола Бабенко.

Має кандидат своє бачення й щодо люстрації чиновників. «Як це можна звільнити того, хто працював з 2010 року і залишити того, хто працював до цього року. А що ті чиновники, прокурори, судді, хто до цього працював, були меншими корупціонерами?, - слушно зауважує кандидат. - Треба люструвати на підставі майнових показників, а не за часом роботи. Необхідно зменшити навантаження на фонд оплати праці до 25%. Це дозволить вивести 80% української економіки з тіні. ПДВ потрібно відмінити, тому що це найбільш корупційний податок, складний і витратний в адмініструванні як для держави, так і для підприємства. Натомість ввести податок на роздрібні продажі. Треба дозволити підприємствам відносити на витрати капітальні інвестиції. Ви спитаєте, а як же перекрити бюджетні дірки внаслідок цих нововведень? Треба ввести рентні платежі на корисні копалини, ми 23 роки щорічно видобуваємо газ, залізну руду тощо і за це не платимо в бюджет жодної копійки». Також Микола Бабенко вважає за необхідне, щоб кожна громада залишала у своєму бюджеті принаймні 50% доходів, а не 5%, як це є зараз. «Вибори ці вирішальні, хоча парламент мабуть буде існувати максимум рік. В будь-якому випадку вивчайте пропозиції кожного кандидата, дивіться, що це за людина і робіть свій вибір», - резюмував свій виступ Микола Бабенко.

Білоцерківхлібопродукт

В залі на секунду запала тиша. Мабуть, люди зустрічали на території свого підприємства не одного кандидата і були здивовані лаконічним і змістовним виступом. То ж привітали гостя вдячними оплесками.

«Бачте, молоді говорять коротко і зрозуміло, не те що ми, - взяв слово Іван Шилов. – Мені дуже сподобалося, Миколо Вікторовичу, як ви сказали про люстрацію. Ії у нас зараз роблять на емоціях, а не розумом. Я коли побачив список людей, то зрозумів що прем’єр-міністр звільняє фахівців, які ще півроку тому написали йому заяви, а він не звільняв, а зараз показово люструє їх. А це, переважно, ті спеціалісти, яких називають «робочими конячками». Міністри, прем’єри міняються, а на цих людях тримається вся робота відомств. Згоден з кандидатом на всі 100% і в питанні збору податків. Потрібно, щоб частина податку з прибутку лишалася в бюджеті міста, тоді міська влада буде зацікавлена в тому, щоб місцевий бізнес працював».

Ну а далі Іван Петрович в характерній для нього манері став жартома згадувати інших кандидатів. «Одні кажуть, що вони патріоти і танцюють на пам’ятниках. Інший вхопив вила і кричить: тільки село спасе Україну, коней обіймає, а сам не може відрізнити коня від кобили. Він на вила всіх грозиться посадити. Та хай спершу навчиться вилами орудувати за призначенням! А людям байдуже, подобається таке, бо «гарно стелить». Запам’ятайте, друзі, найбільше обіцяє брехун! То ж я вам свою думку не нав’язую. Ви зустрічалися не з одним кандидатом. Самі міркуйте, бо ви обираєте не кандидата, ви обираєте своє майбутнє, своїх дітей та внуків. Миколу Бабенка знаю вже кілька років. Говорить мало, але по суті», -  такими словами директора підприємства закінчилась зустріч. Працівники підприємства поверталися на свої робочі місця, продовжуючи обговорювати почуте. 

Прочитано 3129 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи будете вакцинуватися бустерною дозою вакцини?

категорично проти - 33.3%
вакцинуюся - 66.7%
хочу, але маю протипоказання - 0%
а що це таке? - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео