Микола Бабенко допоможе Обласному будинку дитини вирішити нагальні проблеми

  • Четвер, жовт. 09 2014
  • Автор 

8 жовтня до КЗ КОР «Спеціалізований Обласний будинок дитини м. Біла Церква» завітав голова Київської обласної ради Микола Бабенко, який привіз необхідні для закладу речі. Для гостя головний лікар Тетяна Грибан провела своєрідну екскурсію, показуючи, в яких кімнатах діти проходять курси реабілітації, де працюють з логопедом, які спеціальні обладнання для розвитку дітей з особливими потребами є в цьому закладі, а також розповіла, чого саме ще потребує будинок дитини. 

Обласний будинок дитини – не звичайний сиротинець, тут живуть діти, яких доля обділила здоров’ям, всі вони – інваліди, деякі навіть не встають з ліжка. Більшість з них – не потрібні своїм батькам, бо, часто й батьки не потрібні самим собі. Вони або знаходяться у в’язницях, або ведуть асоціальний спосіб життя. Із 50 вихованців лише двоє – є круглими сиротами, решта мають батьків, проте вони позбавлені батьківських прав. Проте є така категорія діток від яких, на щастя, рідні не відмовилися, лише залишають їх в закладі вдень, аби мати змогу працювати. Всі ті громадяни, в кого народилася дитинка із церебральним паралічем, фізичною та психічною затримкою, хворобою Дауна, аутизмом та іншими тяжкими недугами, можуть звертатися до закладу, тут їх не тільки навчать, як правильно поводитися зі своїм чадом, але й візьмуть на курс реабілітаційного лікування, поки батьки працюють.

8 жовтня цей ошатний заклад, який з першого погляду нічим не відрізняється від звичайних дитячих садків, відвідав і голова Київської обласної ради Микола Бабенко. На прохання адміністрації привіз фотоапарат, щоб вихователі могли робити гарні знімки своїх підопічних. А також продукти харчування, памперси та розвиваючі іграшки. Затим оглянув практично всі кімнати, де займаються дітки, де їм роблять комплекс реабілітаційних процедур. Побував і на кухні. Дітки – не голодують, щодня вживають соки, фрукти, м'ясо, овочі, тричі на тиждень – рибу. Проте державних коштів все одно не вистачає на все. Бюджетні кошти йдуть на харчування, оплату комунальних послуг, медикаменти. А головний лікар закладу Тетяні Грибан болить душа і за те, що батькам немає на чому довозити своїх непростих діток до закладу, то ж треба хоч маленький мікроавтобус. А ще було б непогано мати маленький басейн, аби хворі дітки проходили курси підводного масажу. Є проблеми й з котельнею. Микола Бабенко уважно вислухав керівника закладу і обіцяв допомогти.

Тетяна Грибан показує Миколі Бабенку спеціалізований обласний дитячий будинок

Закладу протягом багатьох років допомагало багато представників влади та й простих людей. За їх кошти обладнані сенсорні кімнати, куплені спеціальний інвентар для розвитку діток, їх соціалізації. А всіх, хто хоче допомагати і далі, керівник закладу просить спершу зателефонувати за номером 34-55-68 або завітати на сайт www.childrenhome.at.ua, аби точно знати, що саме на сьогодні потребує будинок дитини.

Наостанок голова Київської обласної ради вирішив поспілкуватися з працівниками закладу, розповісти своє бачення, як далі розвиватися країні, які зміни потрібні. «Я походив по вашому закладу, - розпочав він. – Ви знаєте, я сам – інтернатівський. І десь так до 30 років навіть не усвідомлював свого становища, сприймав як належне. Аж коли син родився, зрозумів, що таке сирітство». А далі запнувся, згадав своє дитинство…Попросив вибачення. То ж класичної розмови кандидата в депутати з працівника закладу не вийшло. Зате вийшла нетипова зустріч, коли, чи не вперше, шановний гість не розповідав, а  слухав і  занотовував прохання.

Прочитано 2977 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи будете вакцинуватися бустерною дозою вакцини?

категорично проти - 33.3%
вакцинуюся - 66.7%
хочу, але маю протипоказання - 0%
а що це таке? - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео