Переговори родичів військових з 72 ОМБР були успішними

  • Четвер, лип. 17 2014
  • Автор 

Батьки і дружини військовослужбовців 72 ОМБР повернулися додому. Сьогодні в першій половині дня ініціативна група мала зустріч з президентом Петром Порошенком. Зустріч тривала більше двох годин. Після чого всі мітингувальники отримали відповіді на свої питання від заступника секретаря РНБО, екс-міністра оборони Михайла Коваля. І хоча не всі залишилися задоволені, більшість рідних вирішила повірити запевненням глави держави в справі порятунку їх рідних і повернутися додому. Варто зазначити, що другий день мітингування для родичів, переважна більшість яких була з Білої Церкви, ускладнювався нав’язливими пропозиціями від самооборони Майдану допомогти, більшість з яких зводилася до двох речей: перекривати дороги та палити шини під Адміністрацією президента.

Як вже повідомляв БЦ News, 16 липня родичі військовослужбовців отримали запевнення від заступника міністра оборони Петра Мехеда та заступника секретаря РНБО Михайла Коваля в тому, що до місця дислокації 72 ОМБР виходить підмога. То ж вирішили їхати додому, а в разі якщо слова чиновників розійдуться з ділом, 17 липня повернутися під стіни Адміністрації президента. Власне, так і зробили. Бо за ніч якимсь підрозділам допомога надійшла, а якимсь – ні. І матері з дружинами били на сполох, вважаючи, що ніякої допомоги не надходить. Хоча вона була. Зокрема, на підмогу вилетіло кілька літаків ЗСУ, один з яких був знищений ракетою з боку РФ, а два підбитих вдалося посадити на аеродром.  

Рідні, зібравшись під АП, вимагали зустрічі з Петром Порошенком. До них майстерно прилаштувалися молодики в камуфляжі з кількома плакатами, вимагаючи відставки першого заступника АП Геннадія Зубка. А щоб родичі, очевидно, не прогнали, написали і один плакат з вимогами матерів. Проте такий номер не пройшов, батьки, побоюючись провокацій, порвали плакати. "Ви що не розумієте, ми з вами заодно", - волав якийсь чолов'яга у відповідь. Та білоцерківських жінок пустими балачками не візьмеш. Молодиків загнали на задвірки плацу. Проте скоро на їх місце висунулася галицька сотня з Майдану. 

самобор

Вояки невидимого фронту

вояка

А цей самооборонець постійно знімав оточуючих на камеру мобільного і начитував текст про те, що влада нічим не допоможе

Зрештою, з АП вийшов представник і запросив ініціативну групу з числа батьків і матерів на зустріч з президентом. Переговори тривали понад дві години. В цей час хтось з батьків телефонував до своїх в зоні АТО і, отримавши невтішні новини, впадав у відчай.

штурм

Сльози, заклики штурмувати АП…

Підігрівали обстановку і 14 сотня самооборони Майдану. Вони раз по раз умовляли батьків йти перекривати трасу та підпалювати шини. Один майданівець заявив: "Жінки, я ж не каліка, я теж хочу бути героем, хочу туди до хлопців, на передову, але ж на кого Майдан залишити?"...

Зрештою, рідним просто таки довелося відійти в сторону, а після закінчення перемовин, сховатися від настирливих «помічників» з Майдану в Будинку офіцерів, де й дізналися всі новини від Михайла Коваля та ініціативної групи жінок.  

Переповідати все, що сказав батькам Михайло Коваль, не варто. Ворог і так має достатньо інформації. Проте, покидав залу пан Коваль під загальні оплески рідних. То ж залишається сподіватися, що підмога 72 ОМБР таки буде і буде вчасною.

Єдине, що варто зазначити і про це рідних просив і президент України, – це обмежити розмови по мобільному про місце перебування, бойовий стан і навіть просто зменшити кількість дзвінків, тому що скупчення дзвінків в одній точці стає прекрасною мішенню.  

По обіді відбулося засідання РНБО, на якому Петром Порошенко поставив завдання зробити все для забезпечення максимальної ефективності бойових дій українських Збройних сил: "Ми маємо прямі та доведені випадки застосування проти України вогню з території Російської Федерації. Є відеодокази, є неспростовні розрахунки, свідчення, супутникові фотознімки, інша доказова база. Є докази застосування з боку Росії систем залпового вогню "Град", зенітних ракет проти наших літаків. Це переводить конфлікт в абсолютно іншу площину. Мужність і героїзм українських воїнів, які утримують під вогневим контролем українсько-російський кордон, є вражаючою. Ми пишаємося нашими десантниками 79 бригади, нашими мотострілками 72-ї бригади, нашими спецназівцями".

Президент повідомив, що за його дорученням Генеральний штаб зараз планує передислокацію військ. "Ми змінюємо тактику, яка дозволить нам якісно діяти в умовах безпосереднього залучення збройних сил іноземних держав. Також буде проаналізовано можливість і необхідність часткової мобілізації", - сказав президент.

Також паралельно проводиться  дипломатична робота. «ЄС, незважаючи на дуже активну роботу з унеможливлення запровадження санкцій проти Росії за агресію в Україні, спромігся довести свою єдність, свою солідарність з Україною в непрості для нас часи. І заяви, і дії Європейського союзу були достатньо рішучими. Перша резолюція, яку приймає новий Європарламент, - це резолюція по Україні. В ній окремо чітко наголошується на праві України на самозахист і висловлюється дуже серйозна підтримка всім політичним процесам, які зараз відбуваються в Україні», - сказав Порошенко. Також він відзначив вагомий внесок США, який де-факто перейшов вже на третій рівень санкцій проти РФ.

Прочитано 3781 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи виїздили ви з Білої Церкви під час війни з 24 лютого?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео