Учасників АТО визнають учасниками бойових дій

  • Середа, лип. 16 2014
  • Автор 

Рідні військовослужбовців 72 ОМБР повернулися додому, отримавши певні гарантії допомоги від колишнього міністра оборони, а нині заступника секретаря СНБО Михайла Коваля. Проте в разі невиконання вимог батьків і дружин солдатів, рідні знову приїдуть до Києва.

Сьогоднішній день під стінами Адміністрації президента для рідних військовослужбовців, що зараз перебувають в зоні запеклих боїв, був не простим. Фактично, півдня вони не могли добитися чітких відповідей на свої питання. Про це БЦ News писав раніше.

Переговори ініціативної групи матерів з керівництвом генштабу і Міноборони завершилося після обіду. Військові запевняли, що допомога 72 ОМБР йде, проте коли це відчують військові на практиці невідомо. Рідні наполягали також на введені в країні військового стану, ротації військ, повної мобілізації, перекриття кордону з РФ, а також вирішення питання з присвоєнням учасникам АТО статусу учасника бойових дій.

Незадоволені відповідями матері та дружини військових знову зібралися під стінами АП. Адже військові чиновники їм розповідали одне, тоді як сини і чоловіки протягом дня – зовсім інше. І тільки, коли до мітингувальників вийшов Михайло Коваль, справа зрушилась з місця. Вислухавши розповіді близьких і поспілкувавшись по телефону з тими, хто зараз на передовій, Михайло Коваль доповів обстановку президенту Петру Порошенку.

Як наслідок, Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Цей документ визнає учасниками бойових дій військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Нацгвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, осіб рядового, начальницького складу Міністерства внутрішніх справ, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ, Управління держохорони, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в АТО, у порядку, встановленому законодавством.

Законом також пропонується делегувати Кабінету Міністрів повноваження щодо визначення порядку надання статусу учасника бойових дій зазначеним особам.

Раніше військовослужбовці Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони України, цивільні спеціалісти Міністерства оборони не мали права на отримання статусу учасників бойових дій.

Також Михайло Коваль заявив, що президент вирішує питання з мобілізацією і ротацією.

І, нарешті, що найбільше боліло матерям – нашій 72 ОМБР буде надана військова допомога. Проте станом на вечір, 16 липня за інформацією речника інформцентру РНБО Андрія Лисенка, у районі прикордонного пункту пропуску "Ізварине" в Луганській області тривали запеклі бої між силами АТО і російськими найманцями. "Найбільш запеклі бої з російськими найманцями ведуться в районі населених пунктів Амвросіївка, Маринівка, Ізварине. На підтримку українських підрозділів активно діє артилерія і авіація. Ми не можемо поки дати якусь підсумкову інформацію ", - сказав він.

Прочитано 3124 раз
Опубліковано в Події
Теги

Коментарі  

Юрий
0 #1 Юрий 17.07.2014, 10:24
Какое количество убитых ребят?
Павел
0 #2 Павел 17.07.2014, 12:16
http://korrespondent.net/ukraine/politics/3393630-pod-yzvaryno-pohyblo-bolee-200-voennykh?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=pod-yzvaryno-pohyblo-bolee-200-voennykh
Людмила
0 #3 Людмила 17.07.2014, 21:22
по БЦ - троє. Поки що така інфа. Чутки про сорок, 80 вбитих білоцерківців - неправда. Не поширюйте паніку

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи виїздили ви з Білої Церкви під час війни з 24 лютого?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео