Народний план розвитку Білої Церкви скоро презентують громаді

  • Четвер, серп. 27 2020
  • Автор 

26 серпня відбулася третя зустріч з обговорення Народного плану розвитку Білої Церкви на 5 років. Ініціативу виявили представники Зе!Команди Олександра Дубінського у Білій Церкві. Зі вступним словом до присутніх звернувся Дмитро Киришун. Це була завершальна зустріч. Відтак команді залишається зібрати всі ініціативи в єдиний документ та презентувати його громадськості.

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план

Зе!Команда Слуги Народу у Білій Церкві відпочатку вирішила, що програма партії має враховувати всі місцеві проблеми та йти від народу. Відтак, організували три зустрічі з білоцерківцями різного віку, статі та професії, щоб вислухати їхні думки, бачення, пропозиції. Перша зустріч присвячувалася питанням медицини, на другій обговорили освіту, культуру, спорт та молодіжну політику. Третя зустріч вже передбачала аналіз ситуації у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури та транспорту.

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план 

Олександр Крамар, керівник проекту розробки Народного плану розвитку Білої Церкви на 5 років, навів статистичні дані на початку зустрічі. Зокрема, у 2019 році в сфері благоустрою Білої Церкви було виконано робіт на суму 201 млн грн. На частину цих коштів можна було б купити 10 нових тролейбусів з розрахунку 5-6 млн грн за одиницю транспорту. Або реконструювати міський парк, який фактично є, а по суті – морально застарів і втратив своє призначення. А на це потрібно близько 30 млн грн. Новий міст, який би з’єднав Заріччя та Піонерську коштує близько 100 млн грн. «Тобто половину суми, яка виділяється на бруківку та благоустрій, ми можемо витрати на один великий об’єкт в місті. Але для цього потрібно визначитися з пріоритетами. Для цього ми й зібралися», - зауважив Олександр Крамар.

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план

За підсумками обговорення модератори круглих столів презентували напрацювання. Варто зазначити, що всі ці ідеї – не нові, вже багато раз озвучені містянами, але чомусь так і не почуті владою. Тож варто ще раз повторити їх. Зокрема, містяни бачать благоустрій не як безкінечне викладання тротуарної бруківки, а у першу чергу як наявність громадських вбиралень, бодай у центрі міста, розбудова паркінгів, освітлення прибудинкових територій, висадка дерев, вчасний вивіз сміття, створення більшої кількості спортивних та дитячих майданчиків, невеликих скверів у мікрорайонах міста, будівництво собачого притулку, ремонт зупинок громадського транспорту, очищення берегів річки Рось, яка заростає очеретом, ремонт дерев’яного мосту тощо.

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план

Тісно пов’язана з темою благоустрою і міська інфраструктура. Учасники цього круглого столу відзначили, що місту потрібна окружна дорога, безпечний перехід через залізничні колії на масиві Томилівський, розчищення діючих та спорудження нових дощових колекторів, аби після дощу Біла Церква не перетворювалася у Венецію, розбудова велоінфраструктури. Важливо також мати чіткий контроль використання коштів у цих двох сферах, а також варто створити електронний кабінет мешканця міста, куди будуть надходити пропозиції від громадян і влада зможе їх бачити та враховувати.

Тема житлово-комунального господарства настільки болюча, що забрала левову частку в обговоренні. Особливо невдоволені громадяни послугами ЖЕКів: відсутністю ремонтів у будинках, непрозорим тарифом та використанням коштів, які сплачують жителі багатоповерхівок за послуги конторам. Міській владі варто, на думку учасників, більше інформувати мешканців про законодавчі новації в цій сфері та допомагати містянам зі створенням ОСББ.

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план

Не менш важливою була й тема громадського транспорту. Зокрема, білоцерківці вказують на потребу спорудження сучасного автовокзалу в місті, компенсацію перевізникам вартості перевезення пільгових категорій громадян, що нарешті зніме напруженість у стосункам водій-пасажир, обладнання зупинок електронним табло із зазначенням часу руху маршруток, впровадження безконтактної оплати проїзду, «пакетного» розподілу маршрутів, коли разом з прибутковим маршрутом перевізник отримує неприбутковий, але вкрай потрібний жителям міста.

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план

Дмитро Киришун, керівник штабу «Слуги народу» в Білій Церкві

Йдучи на вибори кожна політична партія повинна чітко знати з чим вона йде до виборця. Це не повинен бути текст на шматку паперу. Ми пишемо документ з громадою та залучаємо експертне середовище. Наша команда провела вже три зустрічі з громадськістю міста, де обговорили різні аспекти життя Білої Церкви. Всі пропозиції, напрацьовані під час трьох зустрічей, включемо до Народного плану розвитку Білої Церкви на 5 років, який буде реалізовуватися командою «Слуги народу» після місцевих виборів. Також саме з цих пропозицій буде складатися передвиборча програма, з якою партія буде йти на місцеві вибори. Ми знаємо, що запропонувати Білоцерківській ОТГ! Рухаємося далі та змінюємо нашу громаду на краще разом!

Зе! Команда Біла Церква, Дмитро Киришун, народний план

Микола Котушенко, приватний підприємець, представник Зе!Команди Олександра Дубінського у Білій Церкві

Питання, які обговорювалися на зустрічі щодо розробки Народного плану є важливими з огляду на те, що вони формують загальне враження від міста. Це те, що одразу "кидається в очі". Питання благоустрою та інфраструктури мають бути першочерговим у вирішенні міською владою. Ми повинні створювати таким місто, щоб Біла Церква стала туристичним центром Київщини. Щоб у нас якомога більше проводили спортивних змагань. А для цього ми повинні затвердити план розвитку на наступні 5 років. Що і було зроблено на цій зустрічі.

Прочитано 2032 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас робота муніципального транспорту?

так, все добре - 50%
ні, брудні маршрутки, хамство водіїв - 50%
не хочуть возити безкоштовно пільговиків - 0%
я ходжу пішки - 0%

Всього голосів: 4
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео