Білоцерківці відзначають свято Преображення Господнього

  • Середа, серп. 19 2020
  • Автор 

Сьогодні християни святкують Преображення Господнє. Білоцерківці долучаються до свята, відвідуючи місцеві храми та освячуючи дари садів: яблука, груші, виноград, сливи, персики, абрикоси, а також мед, воду та пшеничне чи житнє колосся.

Преображення Господнє, Біла Церква

У народі це свято ще прийнято називати Другим Спасом або Яблучним Спасом. У цей день Христос явився трьом своїм учням у світлі божественної слави, демонструючи єдність Святої Трійці.  19 серпня - рівно за 40 днів до розп’яття - Ісус і три його учня піднялися на гору Фавор. Коли Ісус почав молитися, його обличчя раптом освітило неземне світло, а одяг перетворився в білосніжні шати. Так Ісус Христос преобразився на очах у Петра, Івана, Якова, відкривши їм своє призначення.

Преображення Господнє, Біла Церква

В цю мить майбутній Рятівник дізнався, що йому судилося в ім’я людей померти мученицькою смертю на хресті, а потім воскреснути. Христос суворо заборонив своїм учням розповідати про все, що вони бачили. Повернувшись до людей, син Господа Бога велів збирати яблука, щоб Батько міг освятити їх. Відзначати Яблучний Спас почали в 4 столітті, після того, як на горі Фавор був відкритий храм, який увічнив Преображення Господнє.

Преображення Господнє, Біла Церква

У цей день прийнято частування бідних і голодних людей яблуками. Також освячені плоди обов’язково несли на цвинтар, причому частування залишали не тільки на могилах своїх рідних, але і на горбках, які залишилися без нагляду. Плоди для освячення до храму приносять в знак подяки Богові, а не для того, щоб вони там придбали якісь особливі властивості!

spasa 5

До Яблучного Спаса яблук не їли. Ще одна традиція, яку треба дотримати на Яблучний Спас – готувати у цей день яблучні пироги, варити компоти, варення. 

Прочитано 678 раз
Опубліковано в Події

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи будете вакцинуватися бустерною дозою вакцини?

категорично проти - 33.3%
вакцинуюся - 66.7%
хочу, але маю протипоказання - 0%
а що це таке? - 0%

Всього голосів: 3
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео